Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Znaju i Spanci da pogode to tvoje uho, recimo La isla minima ima taj smek.

U pravu si, taj film mi se svideo, i opet je i tu geografski deo ucinio svoje :)

 

Sta da mu radim, meni je spanski uzasan za uho, pogotovo kada krenu da bleblecu bez hvatanja vazduha, a to je izgleda neki default. (dva sata u busu do Sevilje su mi dve zene probijale slusalice u petom-sestom redu ispred njih). Kada smo bili u Peruu, svideo mi se taj meksi, finiji i sporiji! spanski, a onda bi me ponegde presekao neki spanski turista. Tada sam osetila koliko je (meni) zapravo spanski ostar jezik.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

U pravu si, taj film mi se svideo, i opet je i tu geografski deo ucinio svoje :)

 

Sta da mu radim, meni je spanski uzasan za uho, pogotovo kada krenu da bleblecu bez hvatanja vazduha, a to je izgleda neki default. (dva sata u busu do Sevilje su mi dve zene probijale slusalice u petom-sestom redu ispred njih). Kada smo bili u Peruu, svideo mi se taj meksi, finiji i sporiji! spanski, a onda bi me ponegde presekao neki spanski turista. Tada sam osetila koliko je zapravo spanski ostar jezik, a ovamo svi hejtuju nemacki uzimajuci Gebelsove govore za poredjenje.

Pa dobro, gde nadje andaluzijski  :lolol: nije bas dobar primer, ja sam se osecao prilicno jadno, kad pola nisam razumeo, gledajuci El Niño, sam samoglasnik od jezika. Lepo i stalozeno se prica na severu Spanije, Madrid je Ok, najpravilnije Saragosa, Valjadolid. Vrlo je diskutabilno da li je spanski koji govore majorerosi na Kanarima uopste jezik. Od ovih prekomorskih, Meksikanci su zlato za ucenje jezika, za razliku od Kubanaca. 

Link to comment

Tja, koliko puta je taj film repriziran samo u Srbiji pa eto.

Rekli smo, da necemo da se bijemo argumentima  :fantom: treba da si zesce pelcovan, pa da ti ceo film ili bar neke scene ne ostanu urezane za sva vremena.

Link to comment

Rekli smo, da necemo da se bijemo argumentima  :fantom: treba da si zesce pelcovan, pa da ti ceo film ili bar neke scene ne ostanu urezane za sva vremena.

 

 

To definitivno. Ali da li će gledaoca to nesumnjivo učiniti boljim čovekom?

 

 

 

 

Da, znam da si govorio figurativno. Ali imam pauzu za ručak trenutno.  :fantom:

 

 

Link to comment

October Sky, stariji film sa Gilenhalom koji je i kao mlad bio baš upečatljiv. Rađen po istinitoj priči o Homeru Hikamu, mladiću koji se u Ameiričkom rudarskom mestu opredelio da pravi rakete u doba kada su Rusi lansirali Sputnjika i kada je krenula svemirska pomama. Meni se baš svideo. 

 

Odgledao i sve Hari Potere. Poslednja 2, 3 možda i 4 ne sećam se uopšte ni da sam odgledao kada su izašli. U biti™, meni su filmovi blago iznad proseka osim poslednjeg koji mi je stvarno dobar. Mislim da je Rowlingova više napravila zanimljiv ambijent, svet magije i trikova, sa pregršt zanimljivih detalja i momenata koju su u filmu stvarno fenomenalnom scenografijom i izborom lokacija sjajno oživeli. Same radnje filmova su poprilično plitke i neubedljive.

 

Ono što je daleko iznad proseka je fenomenalna glumačka postavka, sam krem Britanske scene u čak i najsporednijim ulogama. Baš me zanimalo koliko je ko para namlatio, i ono što je verovatno najzanimljivije i u šta mi je teško da poverujem je da je Ema Tompson za svojih verujem ni 10 minuta na ekranu namlatila nekih 64miliona $. Ralf Fajns je bio dobar 25 milki za svojih odprilike toliko minuta na ekranu. Ništa manje nije čudna cifra koju je dobio Kenet Brana za samo jedan film (55 milki), Gary Oldman je namlatio 40 za  odprilike duplo manje minuta, itd. Stvarno su mi fascinantne te cifre, mada to su filmovi koji su namlatili milijarde, nije da je nerazumljivo. Zato u top 10 nema Dejvida Bredlija (Valder Frej GOT) koji ima baš dobru rolu i velika je faca. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...