Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

krenula miss. sloan...ostalo mi jos 3/3 da pogledam....300 na sat prica, tesko mi ponekad da ispratim o kome prica ... nije mi se svideo prvi kadar sa monologom, emituje ranjivost i nesigurnost.

Edited by mustang
Link to comment

krenula miss. sloan...ostalo mi jos 3/3 da pogledam....300 na sat prica, tesko mi ponekad da ispratim o kome prica ... nije mi se svideo prvi kadar sa monologom, emituje ranjivost i nesigurnost.

 

Ili sto bi rekli, ceo film?

 

:lol:

Link to comment

jel' gledo neko novu skarlet?

 

vredi li ici u bioskop?

 

 

Ja danas gledao u bioskopu i malo je reci da sam se odusevio :) Najbolja njena uloga u dugo dugo vremena a film je tako uradjen da sve da ti ga puste unazad na japanskom vredelo bi samo da vidis kako su uradili setting. 

Link to comment

Pričate o ghost in the shell? Kako se poredi sa oriiginalom ako si gledao?

 

Pošto je to za moje pare jedan od najboljih i najuticajnijih sf-ova u poslednjih 25 godina (wachowski posebno da zahvale). Ako dobacuje i do pola trčim da gledam.

Link to comment

Brick - solidan relativno stariji triler. 

 

Odgledao i sve aliene ponovo. U stvari, ne znam da li ponovo, nekih se ne sećam uopšte, tj 3 i 4. 

Za prvi se može reći da zaslužuje taj neki kultni status. Ostali mogu da se svedu na: alien preživeo-alien ubija ljude-ljudi ubili Aliena, i tako u beskraj. Abnormalno površne radnje, osim u 4. delu gde ista zadire čak i par cm ispod navedenog.

Edited by Mil@n
Link to comment

:D 

 

Pa ne, na momente mi je bilo smešno brodovi, tuneli i hodnici, ljudi i alien(i) i tako u beskraj..  Ok, drugi deo je dobar, ali treći i četvrti su opako recikliranje. 

Nisu mi filmovi uopšte loši, ali ni ne odskaču previše od žanra što bih (ili sam) od serijala očekivao. 

Link to comment

Prvi je žanr za sebe, nema toliko veze sa dvojkom i trojkom. Prvi je klaustrofobični horor, druga dva su više akcijaši.

Četvrti ubacuje malčice na silu ta neka kvazifilozofiranja o suštini bića, ljudskog, neki Blejd Raner za sirotinju u jednom okruženju i svijetu koji to izvorno ne podnosi i koji je zamišljen bez nekog velikog filozofiranja. Plus je priča traljava, film je generalno traljavo odrađen, pa je i utisak slabiji.

Edited by James Marshall
Link to comment

Pričate o ghost in the shell? Kako se poredi sa oriiginalom ako si gledao?

 

Pošto je to za moje pare jedan od najboljih i najuticajnijih sf-ova u poslednjih 25 godina (wachowski posebno da zahvale). Ako dobacuje i do pola trčim da gledam.

 

Nisam gledao animu ali je isao ortak koji je ispratio i seriju i oba filma i takodje deli misljenje da su super odradili :)

Link to comment

Hvala. Overiću svakako dal to ima ovde kod mene, nisam ni znao da je već izašlo.

 

Čitao sam malo pre neke recenzije i konsenzus je otprilke da je u pitanju dumbed down verzija ali lepo odrađena. Što ne mora da znači da je loše samo po sebi.

Edited by Ruxin
Link to comment

Pa generalno sve što dolazi iz Japana mora biti malo ako ne dumbed down ono preformulisano i očišćeno od elemenata koji su nenaviknutom oku blago rečeno čudni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...