Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Au nom de ma fille - po istinitoj zivotnoj prici.

Kao i uvek, Daniel Auteuil je jednostavno sjajan glumac.

Dobar film, vredi odgledati.

6943.jpg

 

Hm, taj sam preskočio, nešto me se trejler nije dojmio. 

 

Ajante, taj (EDIT. oficijelno kanadsko-francuska koprodukcija) film koji komentarišeš je bio na festivalu francuskog filma... tako da se njima žali. (Da li su smarački ili ne, ja ih nisam pravio... samo gledao, u nekim slučajevima, tačnije, trpeo.) EDIT2.  :)

Edited by Indy
Link to comment

Ajante, taj (EDIT. oficijelno kanadsko-francuska koprodukcija) film koji komentarišeš je bio na festivalu francuskog filma... tako da se njima žali. (Da li su smarački ili ne, ja ih nisam pravio... samo gledao, u nekim slučajevima, tačnije, trpeo.) EDIT2.  :)

 

Drugim rečima, potvrđuješ moj utisak da: "Izbor filmova ti je otprilike kao da ideš na smaračke festivale"...

Link to comment

Drugim rečima, potvrđuješ moj utisak da: "Izbor filmova ti je otprilike kao da ideš na smaračke festivale"...

 

Da, što da ne. Nisam nešto oduševljen filmovima iznad, osim Chocolat, koji je zaista dobar.

 

Link to comment

La Fille inconnue, jos jedna iznenadjujuca antipreporuka. Sad videh da se ni Indiju ni Ultra Plasticnom nije svideo, posto ne pamtim imena na francuskom, zajebah se i odgledah. Kakav bez mrve emocija, prazan film, bolje da sam gledao u zid, sad bih imao sta da napisem.

Link to comment

Güeros (2014)

 

Sjajna priča o malim stvarima, koje život donosi i jedno iskreno viđenje društveno-političke stvarnosti u Meksiku. Priča je univerzalna tako da se može dopisati koji god drugi naziv npr Srbija, čak se provlače i studentski protesti, ali glavni likovi su dangube koji se bore kako oni kažu: "štrajkom protiv štrajka".  :thumbup: 
Balansirani humor, sa odličnom kamerom u predivnoj crno-beloj tehnici sa uticajem francuskog Novog talasa, odnosno umetnički film, ali bez klišea art filma i sa puno dobre zabave...jedan lik  pominje i meksičke reditelje, koji kako kaže snimaju grupu prosjaka i naprave art-film i olajavaju po Belom svetu zemlju da je puna svinja, delikvenata i lopova i stiže mu istog trena iskren odgovor; "Pa, i jeste".  :D  Odličan prvenac Alonsa Ruizpalaciosa, moraće da se prati... Preporuka!

 

maxresdefault.jpg

Link to comment

u selu se manje više prčkalo po placu (košenje, krečenje voćki, sadnja cveća......) no, gledalo se ponešto.

 

sa prijteljem koji voli akcione filmove odgledah bonus dobavljača "kingsman the secret service". siti se ismejasmo budalaštini. pozvao sam ženu da vidi kako kolin firt mlati: "bolje nego sigal ili stratam". reče: "svašta". jes vala film je svašta. ona ženska što ima noge ala pistorius!

 

posle nam je došla gošća pa smo joj, međ' ostalim, pustili dve stare laganice: "viktor, viktorija" sa džuli endrjus i "ket balu" zbog li marvina. odgledao sam (ponovo) sa damama "man in the gray flanel suit" sa gregori pekom i dženifer džons. sjajna porodična drama

 

na kraju, za svoju dušu, australijski sjajan "last cab to darwin" o starom taksisti, neizlečivo bolesnom koji ne želi da skonča u bolnici i koji sazna za mogućnost eutanazije u darvinu. kreće na 3000 km dug put i svašta doživljava usput. vožnja kroz australsku pustaru podsetila me na "japanese story" sa toni kolet. pogledajte obavezno oba, ako već niste.

 

ima još jedan sjajan australac "the black balloon" koji sam gledao zimus. gledajte i to. isto sa toni kolet.

 

PS: nešto mi funkcioniše upis linka

Edited by djordje geprat
Link to comment

Kada se pomenu preporuka jednog australijskog filma, da ponovim i ovu:

 

The Dressmaker (2015)

 

Vrlo sam voleo i prošli film, koji je 2002. godine Jocelyn Moorhouse radila po scenariju koji je radila skupa sa P.J. Hoganom. Ovaj mi se dopao još više.

 

Svakako, preporuka. Vredi pratiti njihovu sradnju, vredi videti ono što rade skupa.

 

dobro utroseno vreme na The Dressmaker, iscasene i vrlo lepo snimljene daske koje zivot znace usred Ozi pustinje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...