Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

# mlada i lepa

 

http://www.imdb.com/title/tt2752200/?ref_=nv_sr_2

 

fin kurvanjski film

 

# la loi du marche

 

http://www.imdb.com/title/tt4428814/?ref_=nv_sr_1

 

ovde ga pokupih, bas dobar

 

# 4 months, 3 weeks and 2 days

 

http://www.imdb.com/title/tt1032846/?ref_=rvi_tt

 

i ovaj ovde pokupio, dobar

 

# rebelle

 

http://www.imdb.com/title/tt1820488/

 

nekako, ne znam, film neke neprijatne atmosfere

 

# a touch of sin

 

http://www.imdb.com/title/tt2852400/

 

zanimljiv, ima ok prica

Link to comment

Totalno amaterski osvrt na neke novije francuske filmove. Jedna stvar koju sam uočio da Francuzi imaju opaku sklonost ka klišeima i mejnstrimovanju skoro svega čega se dohvate. Velika većina tema je već viđena (tipično, sredovečno kriziranje gornjeg sloja buržoazije) i to u daleko boljim izdanjima (Chabrol et al.) Ali, ponešto se i pored toga da i probrati, mada...

 

From the Land of the Moon (Mal de pierres) (2016)

Poeni za trud, sa konzistentno dobrom Marion Cotillard. Priča šepa tu i tamo, možda je sve skupa prihvatljivije onima koji su pročitali knjigu po kojoj je snimljen ovaj film… U nekim scenama, uspeli su da dočaraju željenu atmosferu (i uz pomoć muzike Čajkovskog).

 

The Stopover (Voir du pays) (2016)

Zanimljiva i važna tema (vojnici koji se vraćaju iz “rata protiv terora” i susret sa “normalnim životom”). Film je mogao da bude bolji, fokusiraniji (ali ga vredi videti).

 

A bag of marbles (Un sac de billes) (2017)

Premda je priča (snalaženje jevrejske dece pod najezdom nacista) viđena puno puta i urađena i bolje, a i dosta predvidljiva – delom jer je i bazirana na stvarnim događajima, kvalitetno je to urađeno i ima dosta šarma.

 

Daguerrotype (2016)

Mogao je to da bude i znatno bolji film (horor sa umetničkim senzibilitetom) – ako ništa drugo, mogao je da bude makar i malo zastrašujući. Ovako, ostaje osećaj da „nešto“ nedostaje. Btw. režiser jeste Kurosawa, ali nema veze s onim. (Na žalost).

 

The Odyssey (L'Odyssee) (2015)

Priča o jednom od junaka mog detinjstva (Jacques Cousteau), interesantna kao takva. Nije hagiografija, što je svakako pozitivno – mada možda preteruje sa potenciranjem unutarporodičnih neslaganja, pošto je jasno da je životno delo Cousteaua ono po čemu je zasluženo poznat i što ostaje i što je, ulitmativno, jedino i bitno. Nijedna porodica nije lišena tih problema, nema razloga da bilo ko misli da bi Cousteau klan bio neki izuzetak.

 

The Dancer (La Danseuse) 2016

Mislim da postoje neki problemi sa režijom (i ritmom) filma, likovi su vrlo ovlašno karakterizirani, stoga mislim da nije upečatljiv film. Inače je još jedan koji se bazira na istorijskoj ličnosti.

 

Chocolat (2016)

Impresivna storija o rasizmu i prijateljstvu, zaista solidan film. Glavni likovi su istorijske ličnosti i priča je uglavnom bazirana na stvarnim događajima (uz pomalo mašte.) Odlična gluma dva glavna lika (gluma kao takva, a i njihov rad kao klovnova u filmu.)

 

La folle histoire de Max et Léon (2016)

Ako je kriterijum za uspešnu komediju smeh, onda je dovoljno dobro. Neka vrsta Dumb & Dumbera u redovima francuskog pokreta otpora. Humor je od vrste koja namerno preteruje (i u tome uživa).

 

The Unknown Girl (La fille inconnue) (2016)

Film koji ostavlja utisak da je bolji nego što verovatno stvarno jeste zahvaljujući impresivnoj glumi Adele Haenel.

 

The Innocents (2016)

Još jedan u nizu filmova baziranih na istorijskim ličnostima. Ima upečatljive vizualne scene (kaluđerice koje prolaze kroz snežne šume u Poljskoj). Tu je i odlična gluma glavne glumice Lou de Laage (prošli njen film The Wait, u kome je glavnu ulogu igrlaa Juliette Binoche, takođe je upamćen po njihovoj glumi). Na momente težak za gledanje, ali takva je tema (i takvo je bilo vreme, 1945.)

Link to comment

^+ zaboravih ovaj
 
It's Only the End of the World (2016) 

Mnogi su (sudeći po kritikama) imali problem kao i ja, naime da se uopšte povežu sa pričom, posebno u prvom delu. Kolekcija odličnih glumaca koji deklamuju (preveliku) količinu dijaloga u kojem teško uhvatiti bilo šta za glavu ili rep (barem je meni bilo teško). Sama storija je zaista više nego zanimljiva (spoiler: mlad čovek koji se vraća prvi put posle dugo vremena da vidi svoju porodicu sa namerom da im kaže da ima terminalnu bolest i da mu je kraj blizu... Toliko su ishlapeli njihovi međusobni odnosi da se na kraju filma vraća ne rekavši nikome - ni svojoj majci - ništa u vezi svoje bolesti i dolazećeg kraja). Međutim, filmski tretman ove priče nije ništa uradio za mene... Dommage.

 

Link to comment

 

The Unknown Girl (La fille inconnue) (2016)

Film koji ostavlja utisak da je bolji nego što verovatno stvarno jeste zahvaljujući impresivnoj glumi Adele Haenel.

 

 

Gledao sam i ja ovo, neverovatno slab film. I onda sam pogledao jos dva komada od brace Darden (le fils 2002 i l enfant 2005) i nema sanse da razumem na koju foru se oni nesto kotiraju kao relevantni. Losa kopija Hanekea

Link to comment

 

 

^+ zaboravih ovaj
 
It's Only the End of the World (2016)

 

Taj ti je kanađanin. A, kada nađeš kvalitetnu komediju iz Kvebeka, tada stavljaj Kanadu i Francusku u isti kontekst...
 
Izbor filmova ti je otprilike kao da ideš na smaračke festivale...

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...