Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

to je manje više to, ali najviše boli potpuno odsustvo motivacije likova.

1 suština Edited by Frank Pembleton
Link to comment

evo dođoh iz bioskopa i samo da se složim sa ruxinom u svemu

 

jbt, koji totalni šit  :isuse:

 

meni je samo nejasno kako je moguće da neko ko snimi doli bel i oca na službenom putu,

snimi ovakvo sranje

 

čovek je očigledno potpuno puk'o

 

ed.

i da, ovakvu vrstu ludosti je znala da odglumi vesna trivalić, kakva sloboda kakvi bakrači

 

monikina uloga je smešna, nedefinisana sasvim

 

ma šta pričam uopšte, sve je rasulo

Edited by dùda
Link to comment

Toliko je u pitanju nepovezana gomila ničega da je pitanje može li se uopšte filmom nazvati. Preciznija reč bi otprilike bila kolaž. Kolaž koji je napravio neko ko je u životu pogledao 7 minuta ženea, uopšte nije skapirao zašto to tačno radi, pa rekao: e i ja ću isto ovako. Ne kažem da je kusta zaista taj, koliko god da je propo svakako nije kompletan dunster, ali tako sam ja film pročitao. Ritma, zapleta, smisla bez...samo maximum quirkiness. Sve je toliko lažno da čovek nema šanse da se uhvati i veže za nešto, nemoguće je da film probudi neku pravu emociju.

 

Da ne spominjem da glavni zaplet leži na našem prihvatanju da se monika i sloboda biju oko kustinog neuglednog mlekara because of reasons. Praktično nam ništa to nije prikazano i dočarano, a nema ni neke hemije između aktera. Kusta i monika su razmenili jedno 3 rečenice pre nego što je film rešio da se između njih očigledno rodila ljubavna priča veća od života i da sad to valja ispratiti.

 

Pola dijaloga nisam razumeo, ne znam da li zvuk loš ili je do bioskopa, ali nisam. A kompletan film je vašarski preglasan i napad na čula. Takođe kustina upotreba magičnog realizma je jebeno legendarna. Car se seti da je magični realista otprilike jedino kad se pisanjem satera u ćošak pa mu zatreba deus ex machina. :Hail:

 

Mrzi me da širim dalje, ali fascinantno loše sve u svemu. Toliko da me kopka da sad overim i prethodna 2 iz triologije™

 

fala brt, otprilike sam kapirao da mora ici u ovom smeru, svakako jedva cekam da pogledam.

boldovano mu je u svakom slucaju modus operandi.

 

aj overi zavet.

Edited by ToniAdams
Link to comment

 

 

meni je samo nejasno kako je moguće da neko ko snimi doli bel i oca na službenom putu,

snimi ovakvo sranje

 

 

 

To se pitam i ja za većinu reditelja i naišao sam na 1 divno obrazloženje Puriše Đorđevića;

 

"Baveći se biografijama, ne samo filmadžija, već i pisaca i pesnika, otkrio sam da svaki od njih ima u svom opusu dva, tri, maksimum četiri sjajna dela. Shvatio sam - ja sam svoje najbolje već uradio. Mogu da pravim pristojne filmove, ali to nikada neće biti na onom nivou kao ranije. Pomirio sam se sa tim".

 

Ima dosta istine u tome...

Link to comment

To se pitam i ja za većinu reditelja i naišao sam na 1 divno obrazloženje Puriše Đorđevića;

 

"Baveći se biografijama, ne samo filmadžija, već i pisaca i pesnika, otkrio sam da svaki od njih ima u svom opusu dva, tri, maksimum četiri sjajna dela. Shvatio sam - ja sam svoje najbolje već uradio. Mogu da pravim pristojne filmove, ali to nikada neće biti na onom nivou kao ranije. Pomirio sam se sa tim".

 

Ima dosta istine u tome...

to je jasno, nije kusturica prvi kod koga se to vidi

ali ovako drastično,bogme se ne viđa se često

Link to comment

hehe, secam se kada sam za zivot je cudo pre 13 godina pricao da je sranje i da ona prica o jebanju pingvina ne ide posle razmene krvi (koja bi trebala biti vrhunac filma), na sta mi je receno da kusta tako manipulise publiku, "to su kontrapunktovi"

i ulis ga jos branio

 

inace variety je izbacio postenu kritiku mlecnog puta. ovi ostali su se neckali. valjda zbog respekta prema prethodnim filmovima https://www.google.rs/amp/variety.com/2016/film/reviews/on-the-milky-road-venice-film-review-1201856571/amp/

 

btw vidi se da se kusta dosta gubi u montazi. mozda bi i bilo neke koherencije da ga tu ne razlupa.

 

a tek striborova "muzika"

Edited by Ravanelli
Link to comment

 

meni je samo nejasno kako je moguće da neko ko snimi doli bel i oca na službenom putu,

snimi ovakvo sranje

 

Abdulah Sidran je u ta dva projekta bio znatno više od scenariste.

a iz Undergraunda ni Kovačević ni Kreka nisu mogli da ga iščupaju ...i kad već pomenuste editovanje...

baš to ,,Podzemlje" je u odnosu na budžet jedan od najlošije montiranih filmova koje sam gledao.

Edited by Musky
Link to comment

na zapadnoj ga ne spominju nigde. jedinog naseg koga spominju jeste makavejev. bas znaju za njega.

Edited by mustang
Link to comment

Iscupano iz spanske kritike:

 

Kusturica pokusava da bude uzvisen po svaku cenu i na kraju skonca groteskan u sopstvenoj filmskoj klopci.

Link to comment

verovatno. da ne racunam klince, stariji (30+) filmofili ce da znaju za makajeva ali ili nisu culi za kusturicu ili znaju za njega al nije njihov fazon.

mozda ima i veze to sto dusan ima master classes po americi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...