Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

A street cat named Bob (2016) :D

http://www.imdb.com/title/tt3606888/

 

ok film svakako nije neko ludilo od kvaliteta, al ko god voli macke sigurno ce uzivati.

tek na kraju sam videla da je zapravo radjen po istinitom dogadjaju, a svo vreme sam se pitala ma ko pakuje ovakve price, u kom svetu ovo deluje ubedljivo bilo kome. kad ono... tako da jedini razlog sto ovaj film necu pamtiti kao neki pateticni fejk, to sto se prica zapravo desila. i naravno, ta debela ginger macka :D

Link to comment

Hell or high water ne dobacuje do sopstvenih ambicija. Dobra ideja, nevjesta izvedba.

kako to? epilog jeste problem, ali je meni sve tu poprilično radilo dobro.

Link to comment

Epilog je problem, ali i ona viseminutna ostrvca duhovitosti serifa i pomocnika su kao uvezena iz drugog filma. Likovi su dobri, ali povremeno previse vuku na nekakav palp, kemp, i to mi malo odudara od price.

S druge strane, kontekstualizacija je sjajna, banke kao neprijatelj i to ocigledno opsteproklamovan nasuprot pojedincu i njegovom privatnom poduhvatu koji nije mogao ni da bude vise libertarijanski nego crpljenje nafte na privatnom posjedu. Tj, film je i ideoloski ispostovao sve uzuse westerna i apdejtovao ih bas kako treba. Steta sto nije konzistentnije i vjestije reziran.

Link to comment

Epilog je problem, ali i ona viseminutna ostrvca duhovitosti serifa i pomocnika su kao uvezena iz drugog filma. Likovi su dobri, ali povremeno previse vuku na nekakav palp, kemp, i to mi malo odudara od price.

S druge strane, kontekstualizacija je sjajna, banke kao neprijatelj i to ocigledno opsteproklamovan nasuprot pojedincu i njegovom privatnom poduhvatu koji nije mogao ni da bude vise libertarijanski nego crpljenje nafte na privatnom posjedu. Tj, film je i ideoloski ispostovao sve uzuse westerna i apdejtovao ih bas kako treba. Steta sto nije konzistentnije i vjestije reziran.

hehe. pa meni sve obrnuto. taj tovar bridgesa ka kolegi indijancu mi je bio doslikavanje realnosti, ali opet iz istog miljea. to mešanje mi je recimo smetalo u nocturnal animals gde je stilizovanost dva sveta potpuno različita (spoj između dva je restaurirani mercedes) i taj miks baš i ne radi kako treba.

a taj deo o bankama i reklamama za kredite koje se provlače i teškom životu, iako interesantan, mi je bio možda suviše podvučen. nije ovo baš grapes of wrath era, a i možda je deo opšte priče inland white working class propadanja u americi koje je posle sabiranja izbornih rezultata postala aktuelna.

nisam siguran da mogu da kažem da je loše režiran, dok je sam scenario takav da sam često vraćao film unazad da još jednom proživim neku dobru repliku.

 

meni je ovo jedan od benckmark filmova za ovih par godina (moguće je da sam fanboj ovih neonoar westerna i ovaj iskorak reditelja shvatam kao nešto novo i hrabro, film kao underdoga, pa mu i gledam kroz prste)

Edited by Ravanelli
Link to comment

dio o bankama jeste podvucen i ocigledan, s tim sto meni to nije smetalo, naprotiv, posmatrala sam ga kao dobro odradjen zanrovski zadatak i logicnu transpoziciju u danasnjicu. ima smisla da su proslogodisnji izbori aktuelizovali pricu, ona za krizom iz 2008. na koju se naslanja ipak dosta kasni. ideoloski mi je sasvim ok da western bude tu gdje ovaj jeste.

replike jesu logicne i jasno je cemu sluze kada govorimo o odnosu serifa i pomocnika najprije, dobre su kada ih izolujes, ali je film grubo nafilovan njima, pa dodju kao floskule. mislim prije svega na one scene u motelskoj sobi.

slicno je i sa muzikom - sjajna je, ali nekako preocigledno prisutna. srecom, volim kantri i zivotna zelja mi je da sjedim na tremu sa rejlanom givensom, zvacem duvan i sviram bendzo.

 

underdog pozicija i mali budzet svakako provociraju simpatije 

 

na kraju, nisam rekla da je film los, nego da ne dobacuje do sopstvenih ambicija :)

 

///

 

bas cu da skinem nocturnal animals, zanima me da li je na liniji sa predrasudama koje imam o tom fordu

Edited by morgana
Link to comment

to mešanje mi je recimo smetalo u nocturnal animals gde je stilizovanost dva sveta potpuno različita (spoj između dva je restaurirani mercedes) i taj miks baš i ne radi kako treba.

meni se bas dopala ta razlicita stilizovanost dva sveta.

 

pridruzujem se hejterima amy adams, njen lik bas ne mogu da svarim tako da je super legla za ulogu u nocturnal animals :lol:

Edited by maheem
Link to comment

inače kada smo kod nocturnal animals SPOJLERI ISPOD

 

tu mi je najveći problem što se više vežeš za karaktere iz romana, jer su oni u takvoj situaciji da ti nije potrebno preveliko zbližavanje sa njima da bi se zauzeo za njih i svi bitni događaji i emocije su pokriveni.

dok su karakteri iz realnosti prvo dosta hladni, površno prikazani, nije se pokazao put kako su došli dotle gde su (eto ona odjednom postaje kao majka, pa prelazi u umetnost... a ti onda sam sklapaj kako se ona možda osećala i šta se događalo), prikaz realnosti je jako isečen za neki jači emocionalni angažman gledaoca. plus je onakav kraj bespotreban.

Edited by Ravanelli
Link to comment

inače kada smo kod nocturnal animals SPOJLERI ISPOD

 

tu mi je najveći problem što se više vežeš za karaktere iz romana, jer su oni u takvoj situaciji da ti nije potrebno preveliko zbližavanje sa njima da bi se zauzeo za njih i svi bitni događaji i emocije su pokriveni.

dok su karakteri iz realnosti prvo dosta hladni, površno prikazani, nije se pokazao put kako su došli dotle gde su (eto ona odjednom postaje kao majka, pa prelazi u umetnost... a ti onda sam sklapaj kako se ona možda osećala i šta se događalo), prikaz realnosti je jako isečen za neki jači emocionalni angažman gledaoca.

 

Svi su oni karakteri iz romana, svi su oni robovi žanra, akteri žanra, sve se to prepliće u složenoj igri onoga što liči na stvarnost, što liči na žanr, što neuspešno teži da definiše kroz društvene odnose spolja i onoga što se priviđa u još neostvarenom svetu sebe, unutra.

Link to comment

Odgledao Steve Jobs, kao film je iznenadjujuće dobar, ali toliko ne korespondira sa realnošću, da se čovek zapita, čemu?

 

 

Što je boljka i mnogih drugih, često lošijih, romansiranih biopica.

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...