Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

A nenene ..... njegovi filmovi su uvek više od proste pučke zabave, Verhoeven je debelo subverzivan i kroz svoje filmove postavlja dosta teška životna i filozofska pitanja. Mogu se njegovi filmovi posmatrati i bez toga, lepo uslikani, puni akcije.

 

 

 

Zwartboek - ljubav SS Gestapo oficira i Jevrejke, streljanje posle rata?!?!?, "oslobodioci" i njihove medalje, planovi za posle rata?

Flesh&Blood - sukob elite koja istera plaćenike iz grada da ne bi pokrali gospodu, plaćenici koji zauzmu svoj zamak, revolucija, kuga, ljubav, itd. Lik Martina je zajebano dvosmislen, i tako je Verhoeven i hteo.

Starship Troopers - šta znači biti građaninom? šta znači biti vojnikom?

Total Recall - hiperkomercijalni svet u kome ljudi moraju da plaćaju za čist vazduh. kritika konzumerizma, sebičnog kapitalizma i korporativizma?

Showgirls - nisam gledao, ali ne sumnjam da ima nečega i tamo

 

 

 

Može i tako, ali džaba ako je dosadno ;-)
Link to comment

gledaj bolje kinesku cetvrt polanskog :fantom:

 

 

Gledao, naravno. Čak i prihvatio onaj suludi flaster na nosu.

 

Ali, čuo sam da Džesika Harkonen Atreid šeta gola u Polanskovom Magbetu, to je glavni razlog što ga spemam za plejlistu.

 

Jadna od najlepših žena ikad

 

rOagV0q.jpg

Link to comment

nekad davno pročitao sam krimić, mislim da se zvao "kupe ubica". radilo se o ubici koji je, da bi zameo trag/motiv ubio petoro ljudi koji su u istom kupeu voza doputovali u pariz. dobio sam film "Compartiment tueurs" (loša kopija sa VHS), sinhronizovan na španski. hteo sam da ga imam jer je bio debi koste gavrasa i zbog impresivne liste glumac: montan, tretinjan, sinjore, pikoli, dener. našao sam nekako engleski titl.

 

da li zbog svih manjkavosti (snimak, sinhronizacija, tiltl) film mi je ostao bledunjav. ili jer je malkice staromodan.  ipak, milo mi je što sam ga odgledao.

Link to comment

Gledao neko The Lobster? Kakav je?

Prva polovina filma odlična. Monti Pajton u nešto mračnijem izdanju.

Druga polovina osjetno slabija, ali ipak zanimljva. Pred kraj film postaje vrlo mračan. Bukvalno.

Međutim, i takva završnica ima smisla i poentu.

Link to comment

Dopao mi se Paterson, http://www.imdb.com/title/tt5247022/?ref_=nv_sr_1

pa rekoh hajde da potrazim sta sam propustila od Jarmuscha,

i okrutnom igrom sudbine zapade mi Broken flowers http://www.imdb.com/title/tt0412019/?ref_=nv_sr_1

 

Sta reci, nisam od onih kojima smeta spora prica, ako se u njoj bar nesto smisleno desava / bar malo covek moze da oseti nekakvu bliskost s tim likovima, to mi je nekako must za prelaznu ocenu. Ali ne, videli smo niz izvikanih glumackih imena, koji su to sto im je uvaljeno odglumili koliko toliko korektno, i to je to. Tuzna sam nekako posle ovakvog iskustva.

Link to comment

slusala juce radiobeograd, u prvih 5, gost bio miodrag stojanovic koji je bio sjajan i bas lepo pricao o festu i filmovima, pominjao svasta nesto, neke interesantne knjige, filmove koji nisu,  a trebali su biti uvrsteni u festov repertoar (npr kineski ja nisam madam bovari) žalio se što do nas ne stižu uopšte neki sjajni indijski filmovi... uostalom, ko zna mikija, zna šta je sve mogao da nam napriča :-)

 

i da, pomenuo da je po njemu čan vuk parkova sluškinja, najbolji film sa festa koji je on do sada video, pa ga ja brže-bolje skinula i odgledala. odličan - bajkovit, baš seksi i erotičan, fenomenalna fotografija, gluma, muzika...  (a mislim da bi se i hostu jaaaaakoooo, jaaaakoooo dopao ovaj film :-)

 

sad videla da i farhadijev forushande moze da se pazari po trafikama (na zalost ne mogu da pratim fest, inace bih ga radije gledala u bioskopima, naravno) tako da me veceras ocekuje opet, po svemu sudeći, sjajan film.

Link to comment

Gledao neko The Lobster? Kakav je?

 

Odličan je The Lobster, mnogi se ne upuštaju da ga pogledaju zbog etikete; easily the weirdest film you'll see, što je totalna budalaština.

Mada, malo mi je opalo raspoloženje, jer sam skoro pogledao The 10th Victim (1965) koji neodoljivo podseća na Lobstera. To me malo živcira...

Link to comment

slusala juce radiobeograd, u prvih 5, gost bio miodrag stojanovic koji je bio sjajan i bas lepo pricao o festu i filmovima, pominjao svasta nesto, neke interesantne knjige, filmove koji nisu,  a trebali su biti uvrsteni u festov repertoar (npr kineski ja nisam madam bovari) žalio se što do nas ne stižu uopšte neki sjajni indijski filmovi... uostalom, ko zna mikija, zna šta je sve mogao da nam napriča :-)

 

i da, pomenuo da je po njemu čan vuk parkova sluškinja, najbolji film sa festa koji je on do sada video, pa ga ja brže-bolje skinula i odgledala. odličan - bajkovit, baš seksi i erotičan, fenomenalna fotografija, gluma, muzika...  (a mislim da bi se i hostu jaaaaakoooo, jaaaakoooo dopao ovaj film :-)

 

sad videla da i farhadijev forushande moze da se pazari po trafikama (na zalost ne mogu da pratim fest, inace bih ga radije gledala u bioskopima, naravno) tako da me veceras ocekuje opet, po svemu sudeći, sjajan film.

Host je sad serif, ne znam dal jos gleda takve filmove.

Skroz prelepo i egzoticno u svakom smislu.  

Da ga stavimo u originalu, da ljudi pogledaju Ah-ga-ssi (The Handmaiden).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...