Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Three days of the condor

 

Kakav film. 

Kao neki dobar džez, nije da padneš na dupe ili da ti promeni život, ali baš dobro vozi.

I Robert Redford je baš prijatan za oko. Voli ga kamera.

 

Al', jbt, Max Von Sydow, kakva je to pojava! Daš mu jedan kadar i možeš odmah da prekineš snimanje, ne treba ti ništa više.

Stvarno, ima tu neku temeljnu pojavnost, da li u figuri, faci, usnama....

I uvek me podseti na Ranka Munitića

Link to comment

Ne znam za Vudijeve filmove, nisam gledao nijedan odavno, al, ovo je bilo sasvim neplanirano. Em ne gledam filmove em....ma naročito ne u sred dana.

Da me neko pita, odakle mi ideja da skinem taj film i odmah ga pogledam, rekao bih mu da smanji sa drogama. Ma, krejzilo. Debelo  sam probio kvotu filmova za ovaj mesec. A još uvek mi ostaje planirani Magbet, Polanskog.  :O

Link to comment

maločas na TV najpre film o otmici gospodina hajnekena. dobar, a najbolja je rečenica: "ili imaš puno para ili puno prijatelja". loši uvek najebu u finišu tekme. uglavnom zbog sopstvenog nemanja mozga. ili je to samo na filmu?

 

odmah posle toga, sjajan kamerni film (ubio se za scenu) "uhapsite me". film o ženi kojoj je pukao film poste rpljenja prodičnog nasilja i gurnula je muža s balkona ubezdan. deset godina kasnije dolazi u policijsku stanicu da prizna ubistvo (nalaz policije je ocenio slučaj kao samoubistvo). nailazi na policajku koja odbija da prihvati priznanje. za mene sjajan film i nije mi jasna ocena 5,5/10 na IMDBu i2,5/5 na RT. izgleda da mi je ukus čudan.

Link to comment

Ne znam za Vudijeve filmove, nisam gledao nijedan odavno, al, ovo je bilo sasvim neplanirano. Em ne gledam filmove em....ma naročito ne u sred dana.

Da me neko pita, odakle mi ideja da skinem taj film i odmah ga pogledam, rekao bih mu da smanji sa drogama. Ma, krejzilo. Debelo  sam probio kvotu filmova za ovaj mesec. A još uvek mi ostaje planirani Magbet, Polanskog.   :o

gledaj bolje kinesku cetvrt polanskog :fantom:

Link to comment

 nije mi jasna ocena 5,5/10 na IMDBu i2,5/5 na RT. izgleda da mi je ukus čudan.

Uf bre geprate, kako do sada nisi prepoznao, da na malom uzorku, IMDB ocene puj pike na važe. Tek negde na 2k glasova počinju realnije™ ocene...

uostalom, pitaj Tonija, kako ide to projektovanje glasova  :fantom:

Link to comment

Ne znam za Vudijeve filmove, nisam gledao nijedan odavno, al, ovo je bilo sasvim neplanirano. Em ne gledam filmove em....ma naročito ne u sred dana.

Da me neko pita, odakle mi ideja da skinem taj film i odmah ga pogledam, rekao bih mu da smanji sa drogama. Ma, krejzilo. Debelo  sam probio kvotu filmova za ovaj mesec. A još uvek mi ostaje planirani Magbet, Polanskog.   :o

 

 

gledaj bolje kinesku cetvrt polanskog :fantom:

 

 

 

Sve gledaj, a onda gledaj polanskog sa @zakintos -ovog avatara i javi ko je pobjedio!

 

https://www.youtube.com/watch?v=BOcbpiu_nmk

Edited by Ras
Link to comment

+1000

Vrhunska zabava. To si platio, to sam ti isporučio.

 

A nenene ..... njegovi filmovi su uvek više od proste pučke zabave, Verhoeven je debelo subverzivan i kroz svoje filmove postavlja dosta teška životna i filozofska pitanja. Mogu se njegovi filmovi posmatrati i bez toga, lepo uslikani, puni akcije.

 

 

 

Zwartboek - ljubav SS Gestapo oficira i Jevrejke, streljanje posle rata?!?!?, "oslobodioci" i njihove medalje, planovi za posle rata?

Flesh&Blood - sukob elite koja istera plaćenike iz grada da ne bi pokrali gospodu, plaćenici koji zauzmu svoj zamak, revolucija, kuga, ljubav, itd. Lik Martina je zajebano dvosmislen, i tako je Verhoeven i hteo.

Starship Troopers - šta znači biti građaninom? šta znači biti vojnikom?

Total Recall - hiperkomercijalni svet u kome ljudi moraju da plaćaju za čist vazduh. kritika konzumerizma, sebičnog kapitalizma i korporativizma?

Showgirls - nisam gledao, ali ne sumnjam da ima nečega i tamo

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...