Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Three and out (2008)

 

skroz fina komedija, ali ja volim britanski film više no išta te nisam posve objekitvna

 

sad čitam komentare gledalaca i kreću se od brill pa do govneta, jbg

 

a ne može da bude loš kad glumi Colm Meaney, verovatno omiljeni mi Irac; baš prekjuče odgledah i Whole Lotta Sole u kom je detektiv Weller, također sjajan

Link to comment

U ovom filmu neće svi uživati i to je po meni prava preporuka za odličan film. Spor i nenametljiv, polako svojom orginalnom pričom i sjajnom glumom(iako glavni lik nije glumac već imitator) jasno prikazuje šta reditelj poručuje(radio na scenariju sa Inarituom; "Prelepo")

Rekao bih da je ovo recept kako naši reditelji treba da prave film. Nije skup, sjajni dijalozi, decentna režija i tera na razmišljanje...

 

The Last Elvis (2012)

 

jpBt4.jpg

Edited by zakintos
Link to comment

Veoma prijatno iznenađenje je ovaj Escape from Tomorrow. Nije horror, već nekakva fantazija i poigravanje sa ikonografijom dečijih parkova tipa Diznilend, kroz koju se provlače parafraze Frankenhajmerovih Seconds i Manchurian Candidate. Film je duhovit, na momente konfuzan, često trešast™ i prilično originalan. Preporuka, dobra zabava.

 

escape-from-tommorrow-boys-face.jpg

 

edip - totalno jeftin film inače, kapiram da je doživeo veliki i neverovatan uspeh.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Zašto u filmu Najbolji ne svira original himna Hej Sloveni kad dižu zastavu nego neka glupava varijacija na temu?

 

poslato sa uberfensi preskupe elektronske naprave

Link to comment

Ne verujem. To bi već bila prevelika blasfemija. Plus je film zapravo promo spot JNA.

Blagi bogo koliko je taj film genijalno jeftin. da nije izašao u najgore vreme (tamo 8og ili 90te), bio bi apsolutni blokbaster.

Svaki put ga odgledam sa uživanjem. :Hail:

 

E: kakvu je karijeru Voki Kostić napravio na 8bitnom sintisajzeru, pa to je za neverovati :Hail:

 

 

poslato sa uberfensi preskupe elektronske naprave

Edited by steins
Link to comment

Ovaj Upstream Color je izrazito hipstersko - makrobiotičarsko ostvarenje. Bio je pre koju godinu onaj film Another Earth, što se sviđa Lanciji - e, ovo je film tog tipa. Ne može se čak ni reći da Shane Carruth nije umešan u pričanju priče i to na dosta neobičan način - sadržaj je, međutim sporan, a rediteljski pogled nekako posan, korektan. Not my cup of tea.

Link to comment

Zašto u filmu Najbolji ne svira original himna Hej Sloveni kad dižu zastavu nego neka glupava varijacija na temu?

 

poslato sa uberfensi preskupe elektronske naprave

 

mrzi me da tražim scenu i proveravam ali ne svira se himna uopšte nego trubni znak za dizanje zastave (koji koristi delove iz "hej sloveni"):

 

https://www.youtube.com/watch?v=rIEDEqaIoas

 

isti trubni znak važi i danas ako se ne varam (važio je 2008. kad sam ja bio in the army now)

Link to comment

gledao gravity, dosadno. premotavao sam film. ako moze da se svede na jednu rec to bi bilo "tumbanje". zaplet je jeftin, dijalozi su nerealni i glupi, a astronauti inace nose pelene ako neko nije znao.

Link to comment

bio sam nešto zauzet ovih dana. tokom proteklog vrlo kišovitog uskršnjeg boravka u selu ubio sam se od gledanja filmova. da ne zamaram previše, izdvojiću remek delo i dva interesantna i dobra filma.

 

posle mnogo muke oko prevoda uspeo sam da ga složim i podsetim davno snimljenog ričardsonovog "ukusa meda". filmčina!

 

druga dva su:

ovde preporučene "legende iz zlatnog (čaušeskuovog) doba", gorko i slatko u mešavini prikazano jedno "nedaj bože da se ponovi" doba.

verovatno ovde pominjano "biće krvi" sa zaista izvanrednim del luisom. priča manje-više, novo osvajanje amerike, posle vode dolazi nafta no. sam lik koga igra del luis, cela njegova šema, stav, ponašanje..... vrlo dobro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...