Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ove "priče iz zlatne epohe" su mi baš simpatične bile, i legle su mi, a ako je preporuka za ovaj prvi ovakva, to mora da se pogleda

Link to comment
Los lunes al sol (2002)

Ne znam kako nisam pogledao ranije ovaj španski biser, jer je veoma interesantan i ne treba ga propustiti. Priča je o svakodnevnom životu jedne grupe sredovečnih ljudi koji su završili na birou. Njihovom suočavanju da ne završe u ćorsokaku, pred beznađu koji ih je zadesio, i svako na svoj način se bori sa tom novom teškoćom... Radnja se odvija u stilu najboljih filmova Ken Louča, ali ipak ne pogađa kod mene tu emociju. Verovatno što se priča događa u sunčanoj Španiji, daleko od tmurnih oblaka... Preporuka 4/5

 

Los_Lunes_Al_Sol-Caratula.jpg

Link to comment

Ovaj Upstream Color je izrazito hipstersko - makrobiotičarsko ostvarenje. Bio je pre koju godinu onaj film Another Earth, što se sviđa Lanciji - e, ovo je film tog tipa. Ne može se čak ni reći da Shane Carruth nije umešan u pričanju priče i to na dosta neobičan način - sadržaj je, međutim sporan, a rediteljski pogled nekako posan, korektan. Not my cup of tea.

 

Stoji mi na hard disku vec dva meseca ustrucavajuci se da ga pogledam sumnjajuci u ovako nesto, a to ne volim. Hvala.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

The story of Luke (2012)

 

Ha, ...moram priznati da nisam ocekivao ovako kvalitetan film od meni nepoznatog reditelja i scenariste. Cak ne znam nikog iz ove glumacke ekipe, isao sam na blef ...i odgledao pricno dobar film.

Preporuka za pogledati.

Link to comment

Warm Bodies

 

warm+bodies.jpg

 

 

 

 

Više zombi komedija nego horor, sa, kako i treba, jakim satiričnim podtekstom. Mogu li ljudi i zombiji da žive zajedno? Posle 50/50, Jonathan Levine opet dobar i to u potpuno drugačijem žanru i filmu.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Las brujas de Zugarramurdi

 

thumb3-las_brujas_de_zugarramurdi-546158

 

 

Šta znam, više sam očekivao, mada s druge strane, dobro je što je ovo jedan od opuštenijih filmova Alexa de la Iglesie. Strah od žena kao horor motiv je nestao negde posle dve trećine filma, a onda je krenulo naslađivanje parodiranjem horor elemenata, plus cgi, što mi nije leglo. Ali, daleko od toga da je loš film, odlična je zabava, naročito u prvom delu, posle se malo gube konci.

 

Karolina Bang :wub:

 

 

brujaszugarramurdi_posters%2808%29.jpg

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Her - vizuelno dopadljiv, mnogo mi se sviđaju drveni monitori. :) Dobar film, postavlja zanimljiva pitanja, prikazuje vreme i doba kome definitivno idemo kao i sve što ide sa njim.

 

Telo (El Cuerpo) - Dosta rupa u priči, nisam bio oduševljen. Suvi prosek trilera, pre ispod nego iznad. Loš scenario, banalni dijalozi/monolozi.

 

First Time - neki Rom Com, ima par dobrih smejova™, ništa više od toga. Dva teenagera koji se spremaju da urade to "prvi put", al svi znamo da u USA nema nevinih tinejdžera. :) Nije loš, previše klišea za nešto više. 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Kill Your Darlings

 

Krajnje osrednji film na veoma zanimljivu temu - Ginzberg, Kerouak, Berouz i glavni junak Lusjen Kar u vreme nastanka pokreta New Vision. Nasuprot temi, sve je suviše transparentno, stegnuto i konvencionalno. Kad se samo setim Naked Luncha, eh....

Link to comment

Las brujas de Zugarramurdi

 

thumb3-las_brujas_de_zugarramurdi-546158

 

 

Šta znam, više sam očekivao, mada s druge strane, dobro je što je ovo jedan od opuštenijih filmova Alexa de la Iglesie. Strah od žena kao horor motiv je nestao negde posle dve trećine filma, a onda je krenulo naslađivanje parodiranjem horor elemenata, plus cgi, što mi nije leglo. Ali, daleko od toga da je loš film, odlična je zabava, naročito u prvom delu, posle se malo gube konci.

 

Karolina Bang :wub:

 

 

brujaszugarramurdi_posters%2808%29.jpg

gledao neko vece....tja... cisto gubljne vremena

Link to comment

@kajtel. "obični ljudi" je izvarredan film. a saterlenda dugo, pre i posle toga nism gledao tako dobrog. moja preporuka svima.

Link to comment

Iako sam video da se uglavnom pljuje i tu negde znao da je krš, ali sam ipak morao da odgledam Enders Game.

 

Samo jedan komentar: :lol:

 

Jedan od onih da se čovek zapita da li je neko jebeno dao milione da se snimi ovako đubre. Film mi je solidan treš do dela kada je gospodinčiću prvi put proradio moral kada je onaj Španac sjebao tikvu (što je sam tražio), od tada je... Pa rekoh - :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...