Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Vanzemaljski

 

Riba se i njen ribič bude u istom krevetu. Razvidno je sljedeće: popila se čašica viška, zaspali su zajedno. Do penetracije nije došlo. Još. Dok se nervozno vrpolje, shvaćaju da se poviše njihovog grada parkirao neidentificirani leteći objekt. Mali su zeleni došli, a na vratima je i dečko spomenute ribe. Iz samog se sinopsisa nazire da je Vanzemaljski više komična drama nego znanstveno-fantastični spektakl. Mikro-budžet, relativno nepoznati glumci i tek dvije, tri eksterijerne lokacije kojima se pokušava predstaviti pustoš grada uslijed straha građana od nepoznatog. Redatelja Vigalonda više zanimaju međuljudski odnosi i krajnje neobičan ljubavni trokut, što je zaokret u dotadašnjem redateljevom opusu, ali i zaokret u kojemu Vigalondo ne uspijeva pronaći nešto novo. Nemal je broj utjecaja na ovaj suštinski nekonzistentan uradak, no najviše se ističe kluzoovska nespretnost protagonista. Smiješak mi je na rubu usana zatitrao nekoliko puta, priznajem. Tek nekoliko zanimljivih mizanscenskih rješenja i finčerovski orkestriran prikaz stana. Gorak okus u ustima. 

 

(2)

Link to comment
Short Term 12 (2013)

Dosta dugo sam izbegavao ovaj film, pun pozitivnih kritika i dobrih ocena i na kraju sam poklek'o. Bio sam sumnjičav po pitanju kako će reditelj da izađe na kraj sa ovom teškom tematikom.

I nije mi se svideo, jer je previše išao na kartu sentimentalnosti a trebalo je da bude daleko oštriji i neutralniji. Da je ubacio malo više uzbuđenja i da je poradio više na različitosti tih likova a ne da ih predstavlja tako jednolično. Ovako dosta slabo, sporo i neubedljivo...

Link to comment

I Frankenstain - govno na tragu Van Helsinga :isuse: ma jel moguće da je i ovo strip franšiza????

 

Last days on mars - neočekivano dobar. Baš sam uživao...

 

 

PS upravo ukapirao da nisam gledao Super 8 - što je ovaj film prso kod publike? *

 

 

*uzeti s rezervom - nekako imam utisak da je pao u zaborav obzirom da se radi o poduhvatu JJa i SSa...

Link to comment

PS upravo ukapirao da nisam gledao Super 8 - što je ovaj film prso kod publike? *

Zato što nije ništa posebno, totalno prosečno ostvarenje.

Link to comment

Short Term 12 (2013)

Dosta dugo sam izbegavao ovaj film, pun pozitivnih kritika i dobrih ocena i na kraju sam poklek'o. Bio sam sumnjičav po pitanju kako će reditelj da izađe na kraj sa ovom teškom tematikom.

I nije mi se svideo, jer je previše išao na kartu sentimentalnosti a trebalo je da bude daleko oštriji i neutralniji. Da je ubacio malo više uzbuđenja i da je poradio više na različitosti tih likova a ne da ih predstavlja tako jednolično. Ovako dosta slabo, sporo i neubedljivo...

 

sve sto kazes stoji. meni se dopao, ipak, ja hallmark volim, karta sentimentalnosti je legitimno kupljena.

 

a dodjoh da prijavim da sam gledala incedies, pa pretrazih temu, i vidim da si bas ti pogledao

Incendies (2010)Potresna priča o tragičnim posledicama rata. Ispričana je u različitim vremenskim periodimasa bolnim sudbinama i ožiljcima, koje se ne mogu tako lako potisnuti i sakriti. Vrlo težak i mučan.Preporuka za one koji vole ljudske drame sporijeg ritma, koje se ne brišu iz glave tako lako...

 

uzasan je :( to je taj podzanr 'prodajmo zapadu pricu iz zaracenog podrucja', kao lovac na zmajeve. kad smo vec gledali iste filmove, a imamo potpuno suprotan ukus, hajde da ih ukrstimo. npr. u short term 12 dirljivost (sentimentalnost, patetika, kako god to da zovemo) moze da se tumaci i kao saosecanje sa likovima. to mozes da volis ili ne, tebi (i mnogima) je to limunada. u ovim drugom filmu, zgarišta, toliko je nametljiva želja da se šokira i objasni sva suština svemira, prokletstva podneblja (bliski istok, balkan, avganistan, indija, you name it) i nemogućnost ljudske prirode da sagleda posledice sopstvenih loših delovanja. možda neko želi da gleda film, pa da ne spojlujem, ali ima neke dobre elemente, nije čak ni loše napisan. ali, prosto, prejak je utisak da autori iz druge-treće ruke prepričavaju. uvek vise volim mikroplan, nego makro, jer za ovaj drugi treba da budes genije da ga ispricas dobro.  

 

her mi je uzasan, zevala sam, mada je skarletin glas divan.

 

ender's game pffft. 

 

kapetan amerika i zimski vojnik predivni, osvetili cas holivuda u ovoj seriji filmova.

Link to comment

kingmaker, drago mi je je da imamo suprotne filmske ukuse, tako da obostrano možemo da uživamo u filmu :) Kad vidiš neku moju preporuku, znaš šta ti je činiti... a i ti više piši da se ne bih opekao kao sa; Short Term 12.

 

Za ovaj prvi rekao sam sve šta mi je smetalo i zašto mi nije leg'o. Ali 8.1 na IMDb-u je stvarno sumnjičava a i pokušaj da se prikaže kao neki američki indie film ne pije vodu. Nije dovoljna samo muzika, spor ritam i rad kamere, potrebna je i duša za mali film...

 

Ovaj drugi je za mene filmčina jer kako i sama kažeš nije navedeno gde se dešava taj besmisleni građanski rat, jer zločin svuda ima isti potpis kao i posledice koje ne mogu da izblede. Sad što je šokantan, šta ćeš? Pa i tragedije nisu sladunjave. Na primer naši reditelji nikada neće napraviti takav film, jer to za njih nije važna tema.

 

"Her", mi je sjajan i nešto zaista originalno napravljeno, kao upozorenje šta nam se sprema. Ovo poslednja dva nikada neću da gledam, jer ne volim takve bioskopske filmove. Gledao sam "Atomski Zdesna" i mogu reći da ništa grđe nisam video a voleo bih da čujem i tvoje mišljenje. Jer ako nam se ne poklapaju mišljenja i tu onda smo stvarno totalno dva sveta. Živeli!

Link to comment

sve sto kazes stoji. meni se dopao, ipak, ja hallmark volim, karta sentimentalnosti je legitimno kupljena.

Treba onda da pogledaš i I am not a Hipster, prethodni od istog reditelja - totalno holmarkovski jadi ostavljenog mladića. Ja zbog tog filma ne mogu već neko vreme da se rešim da pogledam taj Short term 12, mada ga hvale tamo vamo.

 

Eh, da - Only Lovers Left Alive - ok film, mada nekako mi je to malo za Džarmuša. Od svega što je snimio posle Deadmana, jedino mi Broken Flowers odskače. Tilda može i treba da igra vampiricu, ali kapiram da je to svima jasno.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Whores%27_Glory_%28US_dvd_cover%29.jpg

 

gledao Glawoggerov Whores' glory u Domu Omladine. fantastican dokumentarac, ali ono sto mi je utisak veceri jeste.real-life potvrda jednog fenomena u prostituciji za koji znam iskljucivo kroz igrane filmove i popkulturu, a za kojeg u ludilu ne bi pomislio da je istinit: platonska prostitucija, tj. muskarci koji placaju prostituke samo da bi pricali i provodili vreme sa njima, gde dolazi do izvesne konflacije uloge prostitutke i psihoterapeuta.

 

i tu uzmem da guglam po netu naidjem na ovaj podatak u tekstu pod nazivom 5 myths about prostitution:

 

 


2. Men visit sex workers for sex.

Often, they pay them to talk. I've been studying high-end sex workers (by which I mean those who earn more than $250 per "session") in New York, Chicago and Paris for more than a decade, and one of my most startling findings is that many men pay women to not have sex. Well, they pay for sex, but end up chatting or having dinner and never get around to physical contact. Approximately 40 percent of high-end sex worker transactions end up being sex-free. Even at the lower end of the market, about 20 percent of transactions don't ultimately involve sex.

 

Figuring out why men pay for sex they don't have could sustain New York's therapists for a long time. But the observations of one Big Apple-based sex worker are typical: "Men like it when you listen. . . . I learned this a long time ago. They pay you to listen -- and to tell them how great they are." Indeed, the high-end sex workers I have studied routinely see themselves as acting the part of a counselor or a marriage therapist. They say their job is to feed a man's need for judgment-free friendship and, at times, to help him repair his broken partnership. Little wonder, then, that so many describe themselves to me as members of the "wellness" industry.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...