Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

SWAT

 

 

 

Jebote, Misel Rodrigez igra jednu te istu ulogu vec deset godina.

 

 

aman, i ja bi bio na njenom mestu :sleep:

 

 

140110delevinj_rodrigez.jpg

 

Link to comment

Доналд Сатерленд је играо у више добрих филмова него што их је Леонардо ДиКаприо гледао.

Link to comment

Gledajući karijeru Paćina i de Nira u poslednjih dvadeset godina mogao bi se izvući sličan zaključak kao za Saterlenda.

 

jbga, ne bi. prvo ova dvojica zajedno nemaju filmova kao Donald, a drugo, procentualno bolje stoje :fantom:

 

Donald je, cini mi se, bio (i jeste) mnogo više sklon eksperimentisanju nego ova dvojica zombija.

Link to comment

Да је снимио само Don't Look Now било би довољно.

 

Један од најбољих филмова икада.

Link to comment

Govori se o Saterlendu a niko ne pominje "Novecento"?

Nedostatak elementranog filmskog obrazovanja, generacijski jaz, nešto treće?

Link to comment

Govori se o Saterlendu a niko ne pominje "Novecento"?

 

 

MV5BMTIxMTkyNTc2MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMDQ4

 

Nedostatak elementranog filmskog obrazovanja, generacijski jaz, nešto treće?

Link to comment

Да је снимио само Don't Look Now било би довољно.

 

Један од најбољих филмова икада.

Bravo, jedan od onih filmova koji su mi obeležili život. Van svih kategorija, nešto što niko nije radio ni pre ni posle Roega.

 

et beatakeshi

 

Evo pominjem ja, a i svakako jedna od najjačih Sunderlendovih uloga.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

"My Own Private Idaho"

 

Uhvatih na nekoj novoj televiziji, Nova ili Prva Plus. Bas mi nije legao. Kao neka bajka, ali prazna, uprkos (kao) cudnim likovima. Nije mi jasno zasto je ovo neki kao kultni film iz 90tih.

Sad vidim da je i ovo neka vrsta ekranizacija Sekspira, upravo ste pricali o tome na prethodnim stranama.

 

 

@"Don't Look Now"

 

Ima samo tu misterija o filmu koji je snimljen godinu dana pre, "Chi l'ha vista morire?" (Aldo Lado, 1972). Ja ga nisam gledala ali prijatelj jeste i kada je uporedio, uprkos razlicitosti radnje (ovaj talijanski je tipican giallo film), dosta kljucnih scena kod Roega su kao preslikane iz tog filma (poput gondole, vodjenja ljubavi..)

Link to comment

Vrlo interesantno, plot je gotovo isti, ali Roegov film je rađen po priči Dafne Di Morije, a kod ovog italijanskog ona se ne pominje, što dovodi do nemoguće situacije. Hm, moram da kupim taj italijanski da proverimo to sve.

 

edit - a što se tiče Ajdaha, u pitanju je parafraza linije koja se provlači kroz nekoliko Šekspirovih hronika, koja razvija odnos između Falstafa i princa Harija (kasnije Henrija petog). Falstaf je neka vrsta Henrijevog mentora u mladosti koji ga provodi kroz bezbrižan život običnog sveta, jurenje kurvi i bančenje, da bi Henri kasnije kada postane kralj bio primoran da ostavi svog starog prijatelja, jer druženje s njim ne priliči kralju. Falstaf na kraju umire od tuge. Kod Van Santa se to dva puta provlači kroz radnju - Kijanu Rivs napušta River Feniksa, a i onog nekog starijeg lika, koji mu je neka vrsta Falstafa. Ja volim jako taj film, odnosno bio mi je super, mada ga davno nisam gledao.

 

i opet edit - to je neka vrsta gej vapaja o odbačenosti, rekao bih - dosta ličan Van Santov film.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

ima jedna anegdota koju saterlend rado prica - otisao na audiciju za ulogu pa mu rekli - we need a next door neighbour kind of guy and you don't look like you live next door to anybody. meni se cini da to vrlo dobro objasnjava njegovu karijeru. atipican je i kao takvom ce mu vodece uloge dati reditelji, oni koji se ne plase praznih kasa no im je cilj da kazu ono sto zele. zato on briljira kod altmana, roega, pakule, felinija, bertolucija.....

 

a sto se tice dosta epizodnih uloga i losih filmova - sto bi rekao majkl kejn - posao je posao, ja svoj honorar dobijem i za blokbaster i za pobacaj.

 

izvinjavam se, malo sam skrenuo s teme, zasmetao mi je komentar, meni je on jedan od najboljih glumaca ikad.

Link to comment

a dodjoh da prijavim da sam gledala incedies, pa pretrazih temu, i vidim da si bas ti pogledao

 

uzasan je :( to je taj podzanr 'prodajmo zapadu pricu iz zaracenog podrucja', kao lovac na zmajeve. kad smo vec gledali iste filmove, a imamo potpuno suprotan ukus, hajde da ih ukrstimo. npr. u short term 12 dirljivost (sentimentalnost, patetika, kako god to da zovemo) moze da se tumaci i kao saosecanje sa likovima. to mozes da volis ili ne, tebi (i mnogima) je to limunada. u ovim drugom filmu, zgarišta, toliko je nametljiva želja da se šokira i objasni sva suština svemira, prokletstva podneblja (bliski istok, balkan, avganistan, indija, you name it) i nemogućnost ljudske prirode da sagleda posledice sopstvenih loših delovanja. možda neko želi da gleda film, pa da ne spojlujem, ali ima neke dobre elemente, nije čak ni loše napisan. ali, prosto, prejak je utisak da autori iz druge-treće ruke prepričavaju. uvek vise volim mikroplan, nego makro, jer za ovaj drugi treba da budes genije da ga ispricas dobro.  

 

"incendies" je na mom disku po zakintosovoj preporuci. došao je na red posle ovog posta. moram da kažem da se prilično slažem s tobom. film je tehnički odlično urađen, želja da se šokira je dovedena, valjda, do maksimuma.

do scene u bazenu glatko je tekao, sve je bilo u oblasti mogućeg, očekivanog i onda, paf. čemu taj kraj? moglo je da se završi na bar 3 druga načina. OK, neka zu ga završili ovako, da šokiraju na n-ti stepen ali, meni se dva dana mota po glavi pitanje zbog čega je majka napisala onakav testament sa ona dva pisma. da sjebe život sopstvenoj deci?

Link to comment

saterland je najbolji kao atila. neverovatno dobro odrađena uloga. zatim u običnim ljudima i kao klut. Don't Look Now nisam gledao, fala prasline na sugestiji

 

ponoćna zvona - jedna dobra ekranizacija šekspira

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...