Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Frensis Ha, je odličan film. A kad smo već kod ovog sjajnog reditelja, obožavam njegove dijaloge, humor i skoro svi njegovi filmovi su za mene mala remek-dela. Preporučio bih sve njegove filmove a posebno mesto kod mene zauzima njegov fenomenalan mali film, sastavljen kroz tri prepletene priče; Highball (1997)

večeras je frensis stigla na red. daleko od odličng filma. na momente vudialenovski smorno, na momente nejasno šta ko kome i zašto. nije mi jasna ni ta fora sa crnobelim. mislim, mogu da nađem neki rezon za crnobelo snimanje bele trake, šindlerove liste ili o berberinu koji nije bio tamo ali ovo...?

 

ovo kvotovano mi je bio neki putokaz za narudžbu. no, izgleda da su nam ukusi neki put različiti.

 

igrom slučaja pre neki dan sam odgledao film o nestašnoj popi, na mah mi je padao na pamet gledajući ovo o frensis. popi mi je bila mnogo bliža.

 

@praslina: kako vreme leti 70 godina. kada sam napisao 50, mislio sam da je tih 20 i mogao da prođe. no, fric langov "M" iako još stariji, i dalje je aktuelan po temi. a boga mi i kao produkt se drži.

 

laku noć

Edited by djordje geprat
Link to comment

pogledala na mocinu preporuku secret & lies od lija...

 

solidan film koji je mogao biti skracen na vise mesta. cini mi se da previse trudio da objasni svaki karakter posebno iako su svi vrlo slikoviti i nepotrebno je nametati u sitna crevca....

 

u svakom slucaju prijalo mi :) fala.

Link to comment

pogledala na mocinu preporuku secret & lies od lija...

 

solidan film koji je mogao biti skracen na vise mesta. cini mi se da previse trudio da objasni svaki karakter posebno iako su svi vrlo slikoviti i nepotrebno je nametati u sitna crevca....

 

 

:rolf: 

Link to comment

I ja bih se zajebao da sam pročitao ovo što si napisao pre gledanja filma... Film je mnogo kvalitetniji od ovoga što si napisao, ali to ionako više nije bitno...

+1

 

po meni, film godine.

Link to comment

rekoh ranije, vde na selu TV kutija ima jedinu svrhu da se sazna kakvo će vreme da bude i kao monitor. obično odgledam filmove pošto vi sve to ranije propustite kroz tastaturu pa jedina svrha je, praktično, da se zapljunem.

 

pustio sam gospođi sladak farncuski "La Bouche", o švaleraciji. posle joj kažem nešto u stilu "vidiš kako se to tamo fino radi" a ona lakat u rebro. posle smo gledali isto tako sladak "happy-go-lucky" majka lija. popi je svo vreme nervirala gospođu, meni je bilo zabavno.

 

sigao je na red i film o kradljivici knjiga. dobar je. mogao je da bude krći za četvrt sata, ima praznog hoda u sredini, nije mi smetao engleski sa nemačkim akcentom. i, kao što sam i za one nemačke filmove ranije rekao, ne vidim nameru za revizijomWW2. samo su došle na red obične ljudske priče. posle svih onih juriša i pucnjave.

 

iskopao sam "ministarstvo straha" frica langa. bem ga, ništa posebno. dosta naivna špijunska priča o sakrivenom filmu u torti pa onda u rukavu kaputa. ima i 1 poljubac. možda je bio WOW pre 50 godina. no, neka ga na disku. istorija.

 

večeras ću da pogledam "frencis ha". najviše me zanima zbog crno-belog prikaza.

uf, taman je sladak ko bilo koji li.

Link to comment

uf, taman je sladak ko bilo koji li.

ono jeste, svi lijevi filmovi su ozbiljni i gorki ali ovaj mi je bio zabavan. vesela popi ispoljava smrtnu ozbiljnost i odgovornost kad treba (dečko iz škole ili instruktor) ali ona neobaveznost i šarm u komunikaciji (počev od knjižare na startu) pokazuju njen karakter. zbog toga sam napisao sladak

Link to comment

rekoh ranije, vde na selu TV kutija ima jedinu svrhu da se sazna kakvo će vreme da bude i kao monitor. obično odgledam filmove pošto vi sve to ranije propustite kroz tastaturu pa jedina svrha je, praktično, da se zapljunem.

 

pustio sam gospođi sladak farncuski "La Bouche", o švaleraciji. posle joj kažem nešto u stilu "vidiš kako se to tamo fino radi" a ona lakat u rebro. posle smo gledali isto tako sladak "happy-go-lucky" majka lija. popi je svo vreme nervirala gospođu, meni je bilo zabavno.

 

sigao je na red i film o kradljivici knjiga. dobar je. mogao je da bude krći za četvrt sata, ima praznog hoda u sredini, nije mi smetao engleski sa nemačkim akcentom. i, kao što sam i za one nemačke filmove ranije rekao, ne vidim nameru za revizijomWW2. samo su došle na red obične ljudske priče. posle svih onih juriša i pucnjave.

 

iskopao sam "ministarstvo straha" frica langa. bem ga, ništa posebno. dosta naivna špijunska priča o sakrivenom filmu u torti pa onda u rukavu kaputa. ima i 1 poljubac. možda je bio WOW pre 50 godina. no, neka ga na disku. istorija.

 

večeras ću da pogledam "frencis ha". najviše me zanima zbog crno-belog prikaza.

najiskrenije ta neki kasniji period života kod tebe izgleda odlično

Link to comment
Blood Ties (2013)

Moglo je ovo i bolje. Solidna krimi-drama i priča o dvojici braće na suprotnim stranama zakona. Nekako previše nabacani, nerazvijeni likovi, koji ne deluju kao skladna celina. Daje neki mali omaž filmovima snimljenim sedamdesetih godina, ali ništa više od toga. Može da se pogleda ali sam ostao bez nekih emocija. Tako da ga ocenjujem slabom trojkom! 3/5

Link to comment

ono jeste, svi lijevi filmovi su ozbiljni i gorki ali ovaj mi je bio zabavan. vesela popi ispoljava smrtnu ozbiljnost i odgovornost kad treba (dečko iz škole ili instruktor) ali ona neobaveznost i šarm u komunikaciji (počev od knjižare na startu) pokazuju njen karakter. zbog toga sam napisao sladak

ok, svakom svoje.

potpuno smo ga drugacije ocigledno protumacili.

Edited by ToniAdams
Link to comment

hvala ti za ovo. odlican film, apsolutna preporuka. :)

nema nasta, pamti pa vrati;)

 

Blood Ties (2013)

Moglo je ovo i bolje. Solidna krimi-drama i priča o dvojici braće na suprotnim stranama zakona. Nekako previše nabacani, nerazvijeni likovi, koji ne deluju kao skladna celina. Daje neki mali omaž filmovima snimljenim sedamdesetih godina, ali ništa više od toga. Može da se pogleda ali sam ostao bez nekih emocija. Tako da ga ocenjujem slabom trojkom! 3/5

 

Ako nesto ne stoji, onda je to ovo. Pa to je najveci plus filma, upecatljivi likovi.

Link to comment

Ako tražiš neki plus za ovo, onda je to sigurno gluma. Međutim sve ostalo je daleko ispod svakog kvaliteta koji je snimio Guillaume Canet, do današnjeg dana. Otvori posebnu temu za film rado ću ti objasniti tvoju neupućenost u siromašan razvoj kod tih likova...

Link to comment

Ako tražiš neki plus za ovo, onda je to sigurno gluma. Međutim sve ostalo je daleko ispod svakog kvaliteta koji je snimio Guillaume Canet, do današnjeg dana. Otvori posebnu temu za film rado ću ti objasniti tvoju neupućenost u siromašan razvoj kod tih likova...

u jebote, pazi da ne prsnes od prepotentnosti. svasta gamize po forumu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...