Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

gledam blood ties iz tri puta..stigla do 100tog minuta...malo smaraju...krudupove usi mi odvlace paznju. uvek su.

jbte koliko volim clive owena :) nedostaje mi .... on je sigurica glumac. steta sto nije stalno bezobrazan kao u closer :)

treba mi neki takav film ....noviji...predlog?

Link to comment

pustio sam gospođi sladak farncuski "La Bouche", o švaleraciji. posle joj kažem nešto u stilu "vidiš kako se to tamo fino radi" a ona lakat u rebro. 

 

zipa ovo  :D

 

svaleracija u Srbijici...  :isuse: ne znam koj su prvaci/pravi umetnici, al cak i u tome su daleko bolji Amerikanci

Link to comment

zipa ovo  :D

 

svaleracija u Srbijici...  :isuse: ne znam koj su prvaci/pravi umetnici, al cak i u tome su daleko bolji Amerikanci

ne znam da li s gledala ali, kada se razvedeni omatoreli par (neki moji ispisnici) nađu u bistrou i uz bezbroj tura evociraju uzajamna varanja. pa se stavi pod sumnju i očinstvo. ili kad su dvoje u vezi 12 godina, on obećava da će da napusti familiju kad ćere porastu a ono, pored dve ćere ima i dva sina a peto na putu. a ona ga voli. i nešto o čemu nisam nikada razmišljao: mogući uzrok sukoba kapuleta i montegija. ma, lep film: azema, bear, granzbur.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Hvala, boshoku... koliko kod da naiđeš na rđave i sujetne ljude na ovakvim mestima uvek se nađe neka dobra duša koja ti vrati veru u ljude. A eto,nekada sam mislio za tebe da si loš. Izvinjavam ti se ovog puta jer si pokazao svoju čovečnost!

 

Đorđe, sve je u redu. Ja bih da se tako igram ali nije lopta kog mene. Na pogrešnoj adresi se moliš. A što se tiče "Frensis" nisi shvatio film jer po meni je jedan od boljih u toj godini i pravi biser. Ali o njemu nekom drugom prilikom.

izgleda da neki filmovi ostavljaju mogućnost da budu različito shvaćeni. maločas o popi, sada o frensis. to je dobro.

 

eto,sinoć sam gledao dansku verziju otmice broda i ostalo mi je nejasno kako je moguće da četvoromesečno kidnapovanje ostane u nadležnosti omara i petea i njihove kretenske licitacije. kretenske jer su početne sume ( zbog čega se na TV sve češće reč čuje cifra umesto broj ili suma?) 250000 i 15 miliona. i, kada sam video onu burmu na početku znao sam da će da se ponovi pravilo o puški na zidu. a film mi je, kao film, onako. likovi, tempo.......jedva 6/10

Link to comment

Ni ja nisam skapirao fransis, razumijem da se nekome može dopasti ta nametljiva infantilnost ali ne spadam u tu kategoriju.

 

Od preporuka, dallas buyers club je sasvim prijatno iznenađenje.

Edited by keitel
Link to comment

Vreme k'o stvoreno za gledanje filmova, a i ova kiša, dosadna, pa davi li davi. Da i ja onda malo udavim...

 

Philomena (2013)

Verovatno je bilo dosta reči o ovom filmu i to zasluženo. Veoma dirljiva priča ispričana na sjajan način sa odličnim glumcima. Svakom liku je dat vazduh i prostor da se kako vreme odmiče razvije i zaokruži celu tu priču. Dodatno podgreva činjenica da je bazirano na stvarnim činjenicama. Za razliku od već spomenutog; "Blood Ties", ovde je sve stalo u 100. minuta a pritom sjajno izbanlansirano. Preporuka 4/5

 

Za razliku od "Filomene" gde će se film većini svideti, ove preporučujem ali sa napomenom da nisu svačija šoljica dobre tradicionalne kafe i da su u pitanju biseri podcenjenog reditelja; Marka Fererija.

La grande bouffe (1973)

Koji svom orginalnošću i inteligencijom od mene ne može da bude ocenjen jer bi svaka ocena bila sramna za njegovu superiornost i pomeranje nekih granica u ovoj zabrinjavajućoj satiri modernog življenja. Ovaj biser godine ne mogu da slome, već mu daju na značaju. Genijalan film svaka preporuka.

Storie di ordinaria follia (1981)

Zasnovan na delima i l samoj ličnosti Čarlsa Bukovskog u fenomenalnoj ulozi; Ben Gazare i po meni najbolja adaptacija Bukovskog, bez preterivanja. Prikaz čoveka koji je zarobljen u ludilu alkohola i seksualne zavisnosti lakih žena... Preporuka 10/10

 

Još jedan film je vredan pažnje ali postojeća kopija je sramna i bolje da se sačeka neka druga prilika jer bioskop sigurno neće da dočeka.

Enemy (2013)

Od reditelja svima poznatog po filmu; "Prisoners" iz 2013. još bizarnija misterija i sjajna gimnastika za mozak. Ima jedan deo i tako se lako čita ovde kod nas da istinski boli i peče, a glasi;

 

U drevnom Rimu,
ljudima su davali
hleba i igara.
Stanovništvu su odvraćali
pažnju zabavom.

Ali druge diktature koriste
druge... druge strategije,
da bi kontrolisali
ideje i znanje.

Kako im to uspeva?

Srozavaju obrazovanje,
limitiraju kulturu,
cenzurišu informacije,
cenzurišu svako sredstvo
individualnog izražavanja.

I važno je zapamtiti
da je ovo šablon,
koji se stalno ponavlja
kroz istoriju.





 

Edited by zakintos
Link to comment

ne znam da li s gledala ali, kada se razvedeni omatoreli par (neki moji ispisnici) nađu u bistrou i uz bezbroj tura evociraju uzajamna varanja. pa se stavi pod sumnju i očinstvo. ili kad su dvoje u vezi 12 godina, on obećava da će da napusti familiju kad ćere porastu a ono, pored dve ćere ima i dva sina a peto na putu. a ona ga voli. i nešto o čemu nisam nikada razmišljao: mogući uzrok sukoba kapuleta i montegija. ma, lep film: azema, bear, granzbur.

 

uh sunce ti, pa to vech svasta nesto prevazilazi..... nisam to gledala.. samo sam se na tvoj komentar nadovezala

Link to comment

pokusao onaj budapest i odustao. a dao sam mu sansu. meni taj wes nikako ne lezi. jeste to estetski interesantno al meni sve to smuckaj pa prospi. posle godina pokusaja da ga zavolim dosao sam do zakljucka da mi je wes anderson filmski coldplay. nekrunisani car hipstera. nije to za mene...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...