Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dosla sad sa "Velike lepote", bogte.... Jos jednu rundu molim!

 

Posto vas je jos mnogo gledalo, da li se i vama ucinilo da je ovo prava Fanny Ardant? (Nisam videla da se spominje u odjavnoj spici) U ovom videu na ~2:20, kakav momenat..

 

Link to comment

gledao sam juče u tuckwoodu the grand budapest hotel

 

Neka bude 7/10

 

wes je poprilično odlepio i verovatno dostigao vrhunac svog stila (sa takvom estetikom da su scenograf i kamerman su postali pola filma), ali ima dosta problema. 

negde pri poslednjoj četvrtini počinje već da davi svojim igranjem i odsustvom osećaja za tempo radnje, što je posebno osetno u manastirskom delu, logično da sledi završnica za koju si spremio gledaoca, a ne da je prolongiraš jedinim glupim forama koje si imao u filmu.

sama priča o tome kako je ovaj postao vlasnik hotela je povod filma, ali cela ta završnica i objašnjenje su besmisleni i spuštaju film. bio bi na kraju bolji zaključak da je njegov najdalji preživeli ujak našao naftu u dvorištu, ostavio mu keš i on na kraju kupio sve to na kraju. ovako smeta neuverljivost kraja i želja da se on takav predstavi publici. smeta i toliko pojavljivanje a-b liste glumaca jer staršno skreću pažnju i to svaki na po minut, mada je harvy keitel koji sa bruklinskim akcentom (ako sam dobro skapirao) izgovara one deutsch reči apsolutna pizdarija. najviše mi je smetalo što sam sedeo u bukvalno najlošijem sedištu u bioskopu, prvi red, skroz levo, pa se nisam mogao baviti wesovim opsesijama simetrijom.

 

sve u svemu, dosta slabiji od početka karijere (meni čak i od dosdašnje središnjice sa fanastic mr fox i darjeeling ltd) ali bolji od prelošine moonrise kingdom

 

Grand-Budapest-Hotel-The-poster.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment

ali najozbiljnije me zanima, svima koji ne vole koene, ko su trenutno najbolji majstori rezije?

meni je pta bolji iz njihove generacije, alphonso cuaron je imao ludilo sa children of men, guilermo del toro je meni savršen, jackson je meni uvek dobar kada ne radi tolkina, david o russel se tu muva ispod, fincher je imao svakako komplikovaniji fight club od bilo čega što su oni radili, jacques audiard što je radio propheta, refn kada je pičio po pusherima, danny boyle, ...

 

prvu pukotinu na koeanima sam imao kada sam ponovo gledao milerovo raskršće, nisam siguran da bi mi se to desilo kod farga, arizone, pogotovo ne kod lebovskog koga gledam na svakih godinu dana ili true blood. meni je milerovo raskršće naivan i problematičan sa logikom.

njihovi loši po meni su: true grit, ono sa klunijem i zitom, serious man, burn after reading, onaj segment o parizu je bulja, lady killers... pogotovo se vidi koliko su zatvoreni kada pokušaju da urade nešto van njihovog fazona kao kluniija ili lady killers. za taj serious man čak nisam ni volje da ga gledam do kraja. ja ne kontam da su im ti novi neki vrhovi

Edited by Ravanelli
Link to comment

La Vénus à la fourrure

 

Za ovo što se danas nudi, totalna preporuka. Zabavan film, kome je veća mana silovanje proizišlo iz potrebe za izvesnim tananijim poznavanjem forenzičke patologije dela i stvaraoca, koji se seciraju naživo uz prećutnu samoobmanu da su u pitanju leševi.

 

Lik je Polanski, voleli ga ili ostalo, čak je dobio i Cezara za režiju ovog...

Link to comment

meni je milerovo raskršće naivan i problematičan sa logikom.

 

mnogi se lože na taj film, ali i meni je problematičan po mnogo pitanja. pre svega neuverljiv.

Link to comment

La Vénus à la fourrure

 

Za ovo što se danas nudi, totalna preporuka. Zabavan film, kome je veća mana silovanje proizišlo iz potrebe za izvesnim tananijim poznavanjem forenzičke patologije dela i stvaraoca, koji se seciraju naživo uz prećutnu samoobmanu da su u pitanju leševi.

 

Lik je Polanski, voleli ga ili ostalo, čak je dobio i Cezara za režiju ovog...

 

meni je tu najveće pitanje kako izgleda sam komad i koliko ga je ovaj pretabao. meni komad deluje ovde 107% filma

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...