Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Quartet (2012)

 

Jednom sam pročitao da je usvrhovljenost opere uzaludna i da su nemci (to je valjda bio nemac taj koji je rekao i mislim da je to pisao u domovini Davisa Bertansa) u svom pokušaju da ostvare jedinstvo više promašili od italijana koji se u tome nisu ni trudili, već su se predali tome da u izvesnoj meri izgube dramsko jedinstvo u ime predivnih segmenata koji se smenjuju. Tako, u toj formi normi britanskog čoveka, ostaju segmenti predivnih izliva, pevanja sopstvenih osećanja, kada pesma oslobađa sve emocije. Četvoro prijatelja česta je osnovna i odabrana jedinica društva i, ovoga puta, ujedinjuju se ostareli da otpevaju kvartet sa kraja Rigoleta. Kao što je i u korenima Šekspirove tragedije - dok je nosi, čini, i prožima - prirodno superiornija komedija, tako je i u korenima i u rutini kulture - ljudsko društvo sa svojom simboličnom jedinkom: četvoro prijatelja. Vreme se napokon raplinjava kao trik trivijalnog dramskog usuda koji samo ponovo ubija likove koji glume i bivaju glumljeni na pozornici, pre bisa, pre novih likova. Osećanja ostaju i traju da bi se pevala, i sve emocije se oslobađaju u lepoti.

 

Na brzaka sam skaradžio utisak o Harvudovoj drami, koju nisam čitao. Dastin Hofman je stao iza kamere i režirao film sa glumačkom ekipom punom imena za koja sam i zaboravio kada sam prvi put čuo za njih. Sve u svemu, solidan film.

Link to comment

The Grand Budapest Hotel

 

Lep film, vizuelno uzivancija, s te strane je Wes mozda sve bolji iz filma u film. Ali, sumnjam da cu tako skoro da ga gledam ponovo. Storyline mi jednostavno nije jaca strana filma, nije da se nista ne dogadja, ali ja sam valjda ocekivao vise. I, kao i u Moonrise, fale mi neuroticni i porocni likovi iz ranijih filmova ("she smokes..."), fali mi i bolja muzika.

Link to comment

Sinoć,nemački "Im Juli" fatiha akina sa moricom blajbtrajem a u epizodi je i branka katić. kao i u prethodna dva akinova koje sam gledao, istanbul je neizbežan. simpatičan i zabavan film.

Link to comment

Nebraska (2013)

 

kako sam se zajebao za nebrasku čitajući kritike. očekivao sam veliki film dobio sladunjav indieić.

relativno tanak scenario, nerealan na momente... hteo da prekinem kada je keva na groblju pokazala đanu.

bila je dobra ona fora kada su ukrali pogrešan kompresor.

 

 

problem je što očekujem od pejna da uradi ponovo nešto veliko, veće od election i ponadam se posle dobrih kritika, ali to uvek bude 7/10. teška, bolja, strana proseka

 

ne znam da li je već palo upoređivanje sa lynchovim straight story, ali uporediv je veoma i deluje mi kao da sam ga gledao par puta ranije... čak i stilom likova i događajima meandrira po tom indie fazonu (straight story nije tu, već je jedinstveno delo, za sebe)

 

 

Nebraska-poster.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment

Nebraska (2013)

 

kako sam se zajebao za nebrasku čitajući kritike.

 

I ja bih se zajebao da sam pročitao ovo što si napisao pre gledanja filma... Film je mnogo kvalitetniji od ovoga što si napisao, ali to ionako više nije bitno...

Link to comment

ali najozbiljnije me zanima, svima koji ne vole koene, ko su trenutno najbolji majstori rezije?

 

1. sve zavisi od naseg afiniteta.

2. problem danas je sto reziseri nisu svevisnji ko nekad pa mogu da rade sa scenarijom sta hoce ...los tekst ne moze ni spilberg da opere a bracu koen njihov autisticni control demand. 

3. meni dovoljno da jedan od 10 filmova bude odlican pa da kazem da je taj majstor rezije  kao na primer: clint eastwood, jon favreau i ben stiller.

4. moj izbor trenutno: soderberg, cahill, batmanglij, cronenberg, aronofsky, bigelow, almodovar, padilha

5. moram da gledam uvek filmove od larija i lane w. - absolute respect sta god da rade. onaj cloud atlas jos vrtim i razmisljam. bruka koliko su napredniji sa sustinom mada se to isto moze naci i u si(u)rovom hanekenu na primer. volim i nolana :)

 

 

al cenim koene i za mene je o brother jedan u prva tri njihova filmova. jedino koga stvarno ne volim i trudim se da ne gledam je gaspar noe. fuckin' sajko. nemam ja zeludac i neurone za njega. 

 

razlog zasto nisam ubacila nicolas w. r. iako sam vecinu njegovih filmova videla jeste sto mislim da je stavlja formu iznad sustine a da ga glumci/producenti sprovedu do sjajnog ili loseg filma. mlslim da je tom hardy imamo veci uticaj na filmu nego on u bronsonu, ista stvar se desava i u drive sa goslingom. a posto gosling voli da glumi mutavog, kao da mu se slosilo u half nelsonu, e, zato je drive tako dobro ispao. naravno i teze je uraditi scenu bez dijaloga nego sa. 

Edited by mustang
Link to comment

joj, jeste heavy Gaspar Noe, ali ga gotivim. I stand alone mi je sprzio mozak, ali je meni njegova rezija i tok filma genijalan, bez obzira na tezinu, koja je svakako prisutna. Enter the void mi je isto bio dobra voznja :)

Link to comment

Meni je to davno na listi za gledanje, Guillaume Canet je prošao dobro na titlovanom tržištu sa prošlim filmom...

Trebalo bi u stvari da pratim filmove kao ti, vidis nisam ni imao pojma koliko su mi se svidela njegova dva prethodna filma Les petits mouchoirs i Ne le dis à personne. Ne bih znao da izvucem zajednicki imenitelj, s obzirom na razlicitu tematiku i atmosferu, mozda ljubav prema svojim glumcima, no nebitno, svi su za veliku preporuku.

 
Link to comment

l-2012.jpg

 

Prilicno rastegnuto i dosadno, plus me ubise oci od ckiljenja kroz onu silnu mrakacu. Ocekivao sam vise, ali nije mi se svidelo, pogotovu sto sam zadnjih meseci citao sve i svasta o tom periodu US (radeci neko malo istrazivanje vezano za US predsednike) i u tom ludilu iskopah i ovaj film od pre 2 godine. Milsim da je prilicno zanimljiva i vanvremenska prica (npr oko podmicivanja politicara koji svojim glasovima kreiraju istoriju) mogla da se obradi na mnogo bolji nacin, sve ovo je delovalo kao da je u pitanju rad nekog nizerazrednog reditelja.

DDLuis odlican kao i uvek ali mi se jos vise svideo TLDzons.

Link to comment

rekoh ranije, vde na selu TV kutija ima jedinu svrhu da se sazna kakvo će vreme da bude i kao monitor. obično odgledam filmove pošto vi sve to ranije propustite kroz tastaturu pa jedina svrha je, praktično, da se zapljunem.

 

pustio sam gospođi sladak farncuski "La Bouche", o švaleraciji. posle joj kažem nešto u stilu "vidiš kako se to tamo fino radi" a ona lakat u rebro. posle smo gledali isto tako sladak "happy-go-lucky" majka lija. popi je svo vreme nervirala gospođu, meni je bilo zabavno.

 

sigao je na red i film o kradljivici knjiga. dobar je. mogao je da bude krći za četvrt sata, ima praznog hoda u sredini, nije mi smetao engleski sa nemačkim akcentom. i, kao što sam i za one nemačke filmove ranije rekao, ne vidim nameru za revizijomWW2. samo su došle na red obične ljudske priče. posle svih onih juriša i pucnjave.

 

iskopao sam "ministarstvo straha" frica langa. bem ga, ništa posebno. dosta naivna špijunska priča o sakrivenom filmu u torti pa onda u rukavu kaputa. ima i 1 poljubac. možda je bio WOW pre 50 godina. no, neka ga na disku. istorija.

 

večeras ću da pogledam "frencis ha". najviše me zanima zbog crno-belog prikaza.

Link to comment

iskopao sam "ministarstvo straha" frica langa. bem ga, ništa posebno. dosta naivna špijunska priča o sakrivenom filmu u torti pa onda u rukavu kaputa. ima i 1 poljubac. možda je bio WOW pre 50 godina. 

 

70  :cry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...