Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Vredi pogledati, ako nista drugo, zbog nocnih voznji po Atini. Simpa prica, glup mid plot twist, realan kraj. 

 

EDIT: slep sam, ovo nije film na koji sam mislio. :isuse: Ja mislim na Monday sa Sebastianom Stanom, to gledaj Lancio.

Edited by Mos
  • +1 1
Link to comment
On 4.3.2022. at 1:03, radisa said:

Odgledao novog Betmena...

 

Traje u PM, i mislim da je pogrešno plasiran vrhunac filma, koji je negde 35-40 minuta pre kraja, posle toga daluje pomalo bespotrebno sve...

 

Ali je sasvim dobar film, uspeo je da mi drži pažnju sve vreme...

 

1

 

Uspjeli su da bez forsiranja provuku temeljne motive u novoj priči sa pristojnim krimi zapletom i pametnom upotrebom CGI. Brus Vejn je ovdje totalni EMO (i čini mi se najljudskiji do sada, kao i ostali likovi), ali su fino nijansirali transformaciju od trenutka kada navuče masku. Mračan film i pobjeda u ruševinama kao najava tmurne budućnosti. To nam je što nam je.

 

Vratio sam se u kino poslije višegodišnje apstinencije i moram da priznam da mi je smetao slab kontrast i neoštrina bioskopske slike, pogotovo u ovakvom filmu koji se 99% dešava noću i u sjenkama. Džaba superudobne fotelje Cinestara i raskošne dimenzije platna, jednostavno su me razmazili pikselizovani kućni ekrani. Prijalo je slušati Something In The Way na moćnom ozvučenju.

 

 

Edited by autsajder
  • +1 2
Link to comment

Sundown - svidelo mi se kako je film skrt spram svih pitanja koje dotice. S druge strane, ovakve teme su mi najmanje potrebne sad u zivotu.

Tim Roth depresivan, ravnodusan i magican, ne zna se ko bolje vuce, on ili sam film.

Sundown-Tim-Roth-e1630942773770.jpeg

  • +1 1
Link to comment

CODA, jedan od onih filmova koji će verovatno da se svidi bukvalno svakome ili barem ogromnoj većini onih koji ga pogledaju.

 

Meni je svakako prijao. Ne bi me čudilo ni da uzme oskara, jednostavno je baš pitak i nežan, ali podjednako važno (za akademiju) - društveno i socijalno je angažovan u pogledu nametanja teme gluvih osoba i života sa tim hendikepom. Mislim da je tvorcima fillma najteže bilo da na momente balansiraju između patetike i banalnosti protiv spontanosti, i mislim da su, srećom, u velikoj većini filma u tome i uspeli. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...