Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

7 hours ago, nezvanova said:

Murina,   hrvatska koprodukcija, proslogodisnja, sa danicom curcic ( srpsko danska glumicam znate je iz danske serije covek od kestena)

vizuelno prelep film, sniman u dubovici na hvaru, savrsena fotografija (kao veliko plavetnilo), ronjenje, pecanje, jahte, camci, brodovi, opisana porodicna drama i sazrevanje devojke kao i njen otpor patrijahalnom modelu porodice. solidna gluma, dobar scenarij, odlicna i prezgodna mlada glumica. 

ali faros :heart::wub:

 

Moze da prodje film, ja nemam zamerku na pricu i na dijaloge, solidno se uklapa u krs, rastinje i more, gde se inace malo toga kaze a vise razume izmedju redova i kroz cutanje. Ono gde me film nije kupio je boldovano, to je deo filma koji je najvise zatajio, kamera je nervozna a fotografija blagi uzas. Time je film najvise izgubio, jer ako je pucao zbog izabrane lokacije na umetnicki dojam, neko tu nesto dobrano nije odradio kako valja, zantaski je skroz omanuo. 

Link to comment
On 26.1.2022. at 11:16, FPLS said:

Nightmare Alley

 

Sta znam. Mracno, nasilno, sa prepoznatljivom del Torovom estetikom. Vizuelna poslastica svakako vredna gledanja, ali kako me ni Shape of Water nije nesto odusevio, tako nije ni ovo. Kuper je razvalio, uloga karijere, uz jos par vrhunskih minijatura, posebno Dafoa. Ali nesto mi tu fali, bar 20 minuta je cist visak, sijaset zanimljivih likova nestaje iz filma u drugom delu, koji se jako sporo odmotava u ocekivanom smeru. Ipak, kraj je odlican i ostavlja jak utisak, iako je odavno jasno kako ce se film zavrsiti. (Nisam gledao original, niti citao roman)

 

Nekih 7.03/10.

Delim utisak. Vizuelno preslikan Carnivale ali kadrovima fali dusa, atmosfera i ritam, pa imas utisak da je ovih dva i po sata ustvari duplo vise. Gluma je sjajna, imas utisak da si gledao nesto fenomenalno a opet nema sanse da bi to opet pogledao ikad u zivotu. Sasvim bi bilo normalno da te ovakav tip filma ocara u svakom smislu, ja sam na kraju ostao iscedjen i umoran.

Link to comment

Gledao sam Nightmare Alley do pola sinoć (večeras ću nastaviti) i film deluje neubedljivo. Nisam impresioniran ni vizualnim, obzirom da kulise izgledaju baš kao kulise, da izostaje kohezioni faktor između različitih scena i lokacija, a samim tim izostaje i magija posebnog, koju je GDT umeo da kreira. Originalni film je mnogo bolji.

 

Pošto mi nedostaje novi Indijana Džouns, a kako me niko ne može ubediti da Harison Ford u devetoj deceniji to može da iznese, Bredli Kuper iz uvodnih sekvenci ovog filma se nameće kao prirodan izbor.

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Gledao sam Nightmare Alley do pola sinoć (večeras ću nastaviti) i film deluje neubedljivo. Nisam impresioniran ni vizualnim, obzirom da kulise izgledaju baš kao kulise, da izostaje kohezioni faktor između različitih scena i lokacija, a samim tim izostaje i magija posebnog, koju je GDT umeo da kreira. Originalni film je mnogo bolji.

 

Pošto mi nedostaje novi Indijana Džouns, a kako me niko ne može ubediti da Harison Ford u devetoj deceniji to može da iznese, Bredli Kuper iz uvodnih sekvenci ovog filma se nameće kao prirodan izbor.

Sad je drugo vreme, taj posao ce dobiti tako neki Dvejn Dzonson ili onaj Mamoa, kako se vec zove.

Edited by Lancia
Link to comment
Quote

Martin Scorsese wants you to watch ‘Nightmare Alley’

A few weeks ago, I caught up with Guillermo del Toro’s “Nightmare Alley.” I was impressed and moved. I look forward to watching anything that Guillermo does, but this particular picture had a special power and resonance for me.

 

Then I came to realize that people just weren’t coming out for it, which was distressing. Obviously, this past holiday season was a tricky moment to release any movie. But I also wonder if there has been a real appreciation of Guillermo’s accomplishment.

 

I would bet that the term “noir” has appeared in most of the reviews and comments about “Nightmare Alley,” and with good reason. The characters are all haunted, many are doomed, and the film is based on a novel with the kind of wild labyrinthine plot that is a hallmark of film noir. On top of that, the novel was filmed once before, right after its publication in 1946, and the earlier version directed by Edmund Goulding has long been considered a classic of the genre.

 

But the term “noir” has been used so often and in such a cheeky way that it seems more like a flavor than anything else, and it might just lead someone seeking information about the picture in the wrong direction. They might be expecting a noir “pastiche,” of which there have been many. That doesn’t even begin to do justice to Guillermo and Kim Morgan’s adaptation.

 

The majority of the picture takes place in the ‘30s, and it seems to grow out of the bitterness and despair of the depression: You can feel it in the images and in the body language of the actors. All the characters in this film are feeling real pain, a sense of spiritual desolation rooted in everyday life. This isn’t just a matter of “style” or “visuals,” exquisite as the film is. It’s a matter of Guillermo’s complete commitment to the material, to bringing his vision to life with his production designer, his costume designer, his DP and his amazing cast, led by Bradley Cooper and Cate Blanchett. They work together to create a dead-end universe from out of the American past, and they do it inside and out, through and through.

 

In that sense, the film is truer to the animating spirit of film noir than the many “homages” that have been made over the years and are still being made now. Guillermo is certainly speaking from and to his own time, but he’s doing so in the idiom of a time gone by, and the urgency and despair of then overlaps with the urgency and despair of now in a way that’s quite disturbing. It’s like a warning bell.

 

Disturbing, but exhilarating at the same time. That’s what art can do.

 

COVID-19 has also been extremely tough on the cinema in general. It’s added time-consuming protocols and extremely expensive insurance packages to the budgets of all films, big and small. It’s resulted in the closure of many theaters and a resistance to going back to the ones that are still open. And on top of everything else … Omicron.

 

If you decided to just file “Nightmare Alley” away under “noir” or some other category, I would urge you to take a second closer look. And if you decided to skip it altogether, for whatever reason, please reconsider. In essence, what I’m trying to say is that a filmmaker like Guillermo, who gives us pictures this lovingly and passionately crafted, doesn’t just need our support: he deserves it.

 

Posle ovakve preporuke kako odoleti a ne pogledati..

  • +1 2
Link to comment

kupe br. 6 

 

https://www.imdb.com/title/tt10262648/

 

pogledao sa zadovoljstvom i instant nostalgijom za drugom polovinom devedesetih provedenih u rusiji. 

 

bez zamerke na glumu glavne zenske uloge, rus je isto dobar ali je parao usi sa previse akademskim  izgovorom za lika koji glumi. 

 

film sa elementima putesestvija youtubera https://www.youtube.com/c/baldandbankrupt po transsibu i BAM-u (Baikal - Amur magistrala) with a splash of romance and soul searching :happy: 

 

odlicno prenesena atmosfera putovanja vozom 

 

ems.ZW1zLXByZC1hc3NldHMvbW92aWVzLzE0ZThh

 

 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment

@banecare1 u vezi sa "Kupeom br. 6"

 

da, djeluje kao nešto što bih rado pogledao

 

posebno zato što je priča o običnom ruskom ludilu™ ispričana od jedne Finkinje. podsjetila me je na jednu bivšu šeficu, inače jednu super-finu i pristojnu teticu koja je, osim što je bila istinski pristojna, bila i sva po PC pravilima - osim kad su Rusi u pitanju. njih je mrzjela, prezirala (naravno, bez korišćenja tih riječi). i onda je valjda osjetila kakav  utisak njen takav stav ostavlja meni i drugima iz kancelarije (pošto joj ništa niko nije rekao, jer, em šefica, em inače fina teta od 60+, em, na kraju krajeva, živjela žena pored Rusije cijeli život, tata veteran Zimskog rata, može se objasniti/oprostiti određena doza emotivnosti, neobjektivnosti itd.), pa nam je ispričala kako njen stariji brat još od '90-ih posluje po Rusiji (uglavnom po pograničnom području na sjever od St.P) i kako on smatra Ruse najboljim ljudima koji postoje...

 

 

Edited by Pantelija jr
ed. - prokletstvo prvog posta
  • +1 2
Link to comment

Divan je to film, gledao na Fafu i jedva cekam da ga overim jos jednom u kucnim uslovima. :)

 

Ima ga na trafikama, ali se prilikom svake psovke cuje BIIP ("Roskomnadzor proposed to ban swearing in online cinemas. The State Duma supported this idea."). Nema mnogo tih situacija, ali me iritira, pa cekam necenzurisanu verziju... 

Link to comment

gledao sam before sunrise pre 20 i kusur godina i naravno ne secam se nicega i tek sad sam otkrio da postoji 'before' triologija pa sam gledao sva tri i ostao odusevljen, davno nisam gledao nesto bolje. i to kazem kao neko ko ne voli romanticne filmove i kome je ethan hawke iritantan lik

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...