Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

40 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

belfast
 

kenet brana je veliki majstor pričanja priča, ova nije neka al verujem da je za njega najveća

 

topla preporuka

ja sve kontam da ce mi unistiti predstavu o Ircimaj i dogadjajima, ali sad cu pogledati. da

Edited by kipo
Link to comment

Licorice Pizza - meni ovo simpaticno, jedno vreme mi se motalo po glavi, sta dodjavola ovo gledam, posle se kockice mozaika polako poslagale, pa sve u svemu, sarmantno i blesavo. Narafski, ni ovo ne bih ponovo gledao, ali ce mi ostati upamcen po odlicnoj glumi slatke Alane Heim i Cooper Hoffmana. Cooper je btw, sin Philip Seymour Hoffmana, ne samo sin, vec fakin spitting image, posle 15 minuta morao sam da prekinem film i da izguglam, ko je u pitanju. 

FATybeOXMAMyx5G-768x384.jpeg  

Link to comment
On 11.1.2022. at 3:44, Ajant23 said:

Being the Ricardos (2021)

 

Verovatno je ovo jedan od najboljih američkih filmova u poslednjih nekoliko godina. Depresivan je koliko i doba u kome je sniman, promišljen je dublje nego što licemerno zahtevaju najrigidnije norme na kojima se ono uzdiglo. Naravno, samim tim i prezren i skrajnut zato što hiperintelektualna isfolirana rulja naprosto nije u stanju ili podmuklo ne želi da vidi da dobija odgovor u skladu sa svojim zahtevima i na štetu samog autora.

 

Autor ovog originalnog scenarija je dramski pisac prvo afirmisan na Brodveju sa dugom filmskom karijerom potom. Ovo je drama proistekla iz čistog majstorstva stasalog na slavnim Njujorškim daskama koje život znače.

 

Film ima tužan kraj na meta planu. Dramski pisac umire. Ko ga jebe kada je i u ovakvim okolnostima uložio toliko truda i na kraju uspeo da odgovori na sve sulude zahteve. Budala se ubila od muke i poštenog rada.

Bas dobar film, sjajan scenario i dijalozi. majstorski izbegnuta karikatura licnosti u filmu, kako samih po sebi, tako i po vremenu kojem pripadaju.

%C2%BFSer-los-Ricardos-en-HBO-Max-o-Netf

Edited by Lancia
Link to comment

https://www.imdb.com/title/tt14033502/

 

vrlodobar rumun. sjajno oslikava uvrnuto vreme u kojem živimo, propituje granice između javnog i privatnog, pokazuje 

koliko je internet zlo kad ga koriste idioti, koliko je čoveka lako slomiti i kako tu ne pomaže ni obrazovanje ni inteligencija, kada se nađeš nasuprot krvožedne rulje koja sebe vidi kao nekakav sinonim za ispravnost, sjajno se sprda sa ljudskom glupošću i pokazuje da su idioti svuda oko nas, ne samo u našoj neposrednoj okolini, kako nam se to često čini. zanimljivo je da je sniman u vreme pandemije pa je i to prikazano na potpuno genijalan način. oduševljen sam i drago mi je da je dobio zlatnog dodika. 

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...