Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

spacer.png

 

Death of a Ladies' Man - Relativno niska ocena na Imdb, ali meni se bas svideo. Byrne briljira u ulozi matorog profesora knjizevnosti, zenskarosa i alkosa, kome je konstatovan tumor na mozgu i nije mu jos puno vremena ostalo na ovom svetu. I onda naravno pokusava da to vreme iskoristi nekako nadoknadi propusteno, poveze se sa decom, napise poslednju knjigu, dozivi jos jednu romansu... Ono sto ovaj film cini specificnim je isprepletanost stvarnosti i fantazije, odnosno halucinacija, a sve inspirisano stvaralastvom Leonarda Cohena..

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

spacer.png

 

Seules les bêtes (2019)

 

Slab sam na krimice smestene u snegom pokrivene pripizdine, jos kad su tu izvrsni francuski glumci fino uklopljeni u rashomonski nelinearan narativ, pa jos i poneka socna lezbo scena, ne moz' da ne valja. Neki od tvistova jesu prenategnuti, ali valjda je u tome i poenta.

 

Doduse, ono sto me privuklo - film je izreklamiran kao "francuski Fargo" - nidje veze. U svakom slucaju, preporuka ko voli krimi-misterije, sve je manje ovakvih filmica.

Link to comment
13 minutes ago, FPLS said:

Slab sam na krimice smestene u snegom pokrivene pripizdine

Ja takodje, pa me obradovao post dok ne vidjeh da sam vec gledao ovo. Samo prvi dio je pod snijegom. Paralela s Fargom je bas promasaj :laugh:

Link to comment

Gledali sinoć u praznoj sali mts dvorane Doma sindikata novi Kejdžov film The Unbearable Weight of Massive Talent. Autoironična akciona komedija u kojoj se izvlači iz dugova pomoću bolesno opsednutog fana koga paralelno mora da prati kao doušnik CIA-e. Ništa mnogo pametno, ali zabavno jeste.

Link to comment
jel smo spominjali pig?
 
vrlo dobar film. nije nikakva eksploatacija i zajebancija što bi čovek pomislio s obzirom na ime i kejdža, već dosta ozbiljan film. a kejdžara dosta ozbiljno pokidao
očajnički fino sklopljen

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
24 minutes ago, Svemir Zeka said:

Evo da ne propustite, ko ne čita topik o hororu

 

 

Film ne treba ni da se gleda kao horor, mislim da je važno reći na početku.

Dugo nisam pogledala nešto što mi je ostavilo jači utisak.

 

image.thumb.png.7cee7893ef5e456937a1874c34038b3f.png

Jedan od najboljih svetskih filmova a da je sa ovih prostora. Apsolutno moze da izadje na crtu bilo cemu sto je izaslo poslednjih par godina. 

I meni nije horor, vise kao oda zivotu i lepoti koju nadjes uprkos udarcima... 

 

+1

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Blojler said:

Jedan od najboljih svetskih filmova a da je sa ovih prostora. Apsolutno moze da izadje na crtu bilo cemu sto je izaslo poslednjih par godina. 

I meni nije horor, vise kao oda zivotu i lepoti koju nadjes uprkos udarcima... 

 

+1

 

Film je tako lepo dočarao život u Makedoniji, procenjujem neki kraj 19. veka i nešto kasnije. Iako verovatno nema velike razlike u odnosu na ostatak Balkana. I recimo, ako uporedim neke druge prikaze tih vremena, tugaljive i propatriotske žudnje da se što vernije prikažu neke istoriografske crte, ono što je najveći promašaj mnogih je ušminkanost likova i njihova preterana gluma. Ljudi su ovde tako prirodni i uklopljeni u seting, oni samo rade i ponašaju se. Moram da primetim da u takvim stvarima pomogne dobra montaža, prosto ti formom možeš da nadomestiš ili dodaš još malo prirodnosti.

 

Ja naraciju Nevene vidim kao odu tom razvoju žene od momenta kad joj je dozvoljeno da izađe u svet, pa kroz sve uloge koje će proći i osećanja koja će upoznati. Veštica je deo ličnosti s koji treba da ostane sakriven, jer je progonjen, a i sam taj deo nje joj stoji kao celoživotna pretnja koja je stalno uvodi u opasnost time što je upućuje da je ona ta koja je ugrožavajuća. Kažem, jedino je eksplicitnost feminističkih poruka negde očigledno verbalizovana, ali opet u meri koja može da navodi na pravu stranu, čisto da se ne zaboravi o čemu je film. U nekim momentima sam pomislila da će ući u stereotip plitke mizandričnosti, ali onda kreće zaokret i ništa se od toga ne dešava. Uostalom, režirao ga je muškarac.

 

10/10

 

Link to comment

Moracu i ja da ga overim, iako je Dejan Ognjanovic najstrasnije popljuvao film, a obicno nam se misljenja u dobroj meri poklapaju :D Koga zanima njegov utisak, eto ga u spojleru.

 

Spoiler

Neopevana idiotska smaračina koja bi htela biti arty ali je samo farty, plitka i patetična kao da je rađena po random zapisima iz spomenara neke predtinejdžerke, užasno iritirajuće uninvolving, traje ko gladna godina i nigde kraja, i toliko je to sve živcokidajuće kretenski da sam 20 minuta pred kraj glasno i masno opsovao ovaj "film" (i ko ga napravi) i kazao drugaru s kojim sam ga gledao da ga ugasi.
Mnogo je filmova koji mi se ne svide, pa ih ili zaobiđem skroz, ili počnem pa ugasim posle 15-ak min. Malo je onih poput ovoga koje, iako smrde od početka, rešim da trpim dalje i koje, sa svakim proteklim minutom, sve snažnije mrzim. Ovo je jedini film u novijoj istoriji kojeg sam otrpeo skoro do kraja, a onda ga tik pred "kulminaciju" bukvalno oterao u 3 pm.

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, FPLS said:

Moracu i ja da ga overim, iako je Dejan Ognjanovic najstrasnije popljuvao film, a obicno nam se misljenja u dobroj meri poklapaju :D Koga zanima njegov utisak, eto ga u spojleru.

 

  Hide contents

Neopevana idiotska smaračina koja bi htela biti arty ali je samo farty, plitka i patetična kao da je rađena po random zapisima iz spomenara neke predtinejdžerke, užasno iritirajuće uninvolving, traje ko gladna godina i nigde kraja, i toliko je to sve živcokidajuće kretenski da sam 20 minuta pred kraj glasno i masno opsovao ovaj "film" (i ko ga napravi) i kazao drugaru s kojim sam ga gledao da ga ugasi.
Mnogo je filmova koji mi se ne svide, pa ih ili zaobiđem skroz, ili počnem pa ugasim posle 15-ak min. Malo je onih poput ovoga koje, iako smrde od početka, rešim da trpim dalje i koje, sa svakim proteklim minutom, sve snažnije mrzim. Ovo je jedini film u novijoj istoriji kojeg sam otrpeo skoro do kraja, a onda ga tik pred "kulminaciju" bukvalno oterao u 3 pm.

 

Deki evidentno nije skapirao da ovo nije njegova branša. Pošto poznaješ njegov ukus, koji je njegov omiljeni horor?

Link to comment
40 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Deki evidentno nije skapirao da ovo nije njegova branša. Pošto poznaješ njegov ukus, koji je njegov omiljeni horor?

 

Mozda nije njegova bransa, ali covek ima doktorat na tu temu sto je bas retkost kod nas, odnosno mislim da je jedini sa titulom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...