Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

1 hour ago, Gylfi said:



Ovaj novi Trier što nije Lars je opet pokidao film. Rekao bih da je više linklejterovski od onih prethodnih, ali valja obnoviti gradivo, znam da su mi svi bili baš kvalitetni.


IMDb: : Verdens verste menneske - https://www.imdb.com/title/tt10370710/
 

Pre par dana sam gledao njegov Reprise (2006)

https://m.imdb.com/title/tt0827517/

 

Zadremao sam na minut tokom gledanja pa nisam uspeo da provalim šta je fikcija a šta zbilja u nastavku filma :lolol:

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Michael Krueger said:

The Last Duel (2021)

 

Nije loš film. Ridli Skot baš zna da napravi ovakav tip filma, mada je Gladijator neprevaziđen. Dejmon i Drajver su odlični, a Ben Afleka nisam iz prve ni prepoznao. Borba na kraju filma je baš dobro odrađena. Preporuka.

Ridley roka ko lud u svojoj devetoj deceniji, samo stancuje, nacuo sam da hoce za kraj karijere da uradi napoleona, onog kjubrikovog

Link to comment
On 20.1.2022. at 5:36, Gojko & Stojko said:

Probaj film Rolfa De Hera "The Old Man Who Read Love Stories", ako nisi gledao i ako ti se svidi, možeš da nastaviš sa njegovim drugim filmovima, recimo "Ten Canoes" ili "The Tracker", pa onda nastaviš sa još filmova gde se pojavljuje skoro preminuli Dejvid Galpilil, recimo "Walkabout" ili "The Last Wave".

 

Share & Enjoy

Walkabout i The Last Wave znam od ranije. Ovaj sa Drajfusom mi se, na osnovu trejlera, učinio poznatim (mada se ne sećam kada sam gledao film- to je obično u situacijama kada gledam na TV-u, a moguće i da nisam gledao od početka). Nakon svega, izbor padne na Ten Canoes- ispostavilo se da i to repriziram :)

Link to comment
11 minutes ago, Ras said:

Walkabout i The Last Wave znam od ranije. Ovaj sa Drajfusom mi se, na osnovu trejlera, učinio poznatim (mada se ne sećam kada sam gledao film- to je obično u situacijama kada gledam na TV-u, a moguće i da nisam gledao od početka). Nakon svega, izbor padne na Ten Canoes- ispostavilo se da i to repriziram :)

Meni najgore, kad tek na pola filma ukapiram, da sam vec gledao. Krecana total.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Meni najgore, kad tek na pola filma ukapiram, da sam vec gledao. Krecana total.

Kad je triler, pa znam da sam gledao, a ne mogu da se setim šta je bilo do kraja, pa kao, ajde, gledaću...  I onda na pola filma se setim svega, do najsitnijih detalja... E to je vrhunsko sranje...

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
On 22.1.2022. at 4:30, Њујоркер said:

 

Verujem, nisam se udubljivao u citav tred, a imalo je tamo svasta da se procita. Bio mi je dovoljan njegov originalan post. Jos gore, zenska je, prema astrofizicarki s jutjubeta, zapravo astronom koji se bavi malim telima Suncevog sistema, dakle iz najuze moguce struke. Zivo me interesuje da li ju je imalo blam?

 

 

Kako da se ne kritikuje nesto sto bode oci samo tako? Jebote, pa kritikovali smo na primer onu zlosrecnu Ravnu Goru u svaki detalj, i to s pravom, sto bi stedeli tudje bisere?

Nije je blam ni najmanje, svesna je toga da je ovo igrani film i svesno je učestvovala u preuveličavanjima. Sviđa mi se što je rekla da je "dinosaurusima verovatno izgledalo ovako":D

https://www.netflix.com/tudum/articles/astronomer-dr-amy-mainzer-on-the-real-science-in-dont-look-up-movie

Link to comment
On 24.1.2022. at 0:29, Gylfi said:

A i ne volim te filmove koji su napravljeni da idiotima objasne šta se dešava, ali oni i dalje neće skapirati, dok se ovi drugi više živciraju nego što se zabave.

 

Pa neko mora da im objasni, šta je ono nekad tovariš Lenjin govorio za filmsku umetnost...

 

Eno imaš primer tamo na temi o Ukrajini čini mi se gde je neko (rekao bih tačno) pre neki dan primetio da je jedan od problema sa današnjim naizgled nedostatkom straha od mogućeg nuklearnog rata to što više skoro da uopšte nema (posebno ne masovno popularnih) filmova na tu temu.

 

Btw nekako mi sadašnja pandemija nije dominirala prilikom gledanja DontLookDown (mada naravno da su paralele prejake, verovatno slučajno.)

 

Eh da to je taj Leo oko koga se posvađah sa Lancijom... Mislim, neko mora te stvari da govori (kad govore oni koji stvarno treba da ih govore - niko ih ne jebe 2%).

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ma da je poginuo bar bih dobio neku satisfakciju. Problem je sto kada pocnem ne umem da prekinem, a ovo je bas treshina, ono, transferi blama domino efekat. Potonuo sam u fotelju jedva se iskobeljah

 

@slepa živana

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...