Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Moguće je snimiti naravno dobar film o bilo kome, ali ne ovakvu konfekciju. Šteta dobrih glumaca koji su učestvovali u ovom i još desetinama nebitnih biografskih filmova snimljenih proteklih godina.

Link to comment
26 minutes ago, kobni zelaya said:

Moguće je snimiti naravno dobar film o bilo kome, ali ne ovakvu konfekciju. Šteta dobrih glumaca koji su učestvovali u ovom i još desetinama nebitnih biografskih filmova snimljenih proteklih godina.

 

A evo ga Hju Džekmena kako glumi P.T. Barnum-a i to kao mjuzikl. :D  jebenog P.T. Barnum-a! 

Edited by pariah
Link to comment
28 minutes ago, kobni zelaya said:

Moguće je snimiti naravno dobar film o bilo kome, ali ne ovakvu konfekciju. Šteta dobrih glumaca koji su učestvovali u ovom i još desetinama nebitnih biografskih filmova snimljenih proteklih godina.

 

Taj film o Selersu je skoro pa smeće. Nije problem što je biopic konfekcijski već što je konfekcijsko industrijalizovan napad na osobu o kojoj se snima film. Iako se u konkretnom slučaju od Stephena Hopkinsa nije moglo ni očekivati vrednije, nažalost, preveliki je trend odražavanja slavnih osoba u ogledalu od lego kockica u koje školuju industrije sintetičkog mišljenja.

Link to comment
17 hours ago, MocaVukotic said:

a nije bio ni neki glumac, lošiji od rusha sasvim sigurno

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg.17f9da4d4026c6ab774ef4fa2e8ae6c4.jpg

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg.aae40f0bfe938691fb4645183977277e.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt0069976/

 

Koliko god nisam objektivan kada se radi o velikom Michael Mann-u, ipak Depp nikada neće biti Dillinger. Što se mene tiče John Dillinger na ekranu je Warren Oates u ovom prvom i možda i najboljem filmu karijere  John Milius-a.

Link to comment

bold ili nebold, to je taj stejtment. inače, pored toga što je film loš, nešto mi se čini da tu nije ni bilo bog zna kakvog materijala za filmiziranje te neke jedne životne priče.

Link to comment
1 hour ago, pariah said:

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.jpg.17f9da4d4026c6ab774ef4fa2e8ae6c4.jpg

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg.aae40f0bfe938691fb4645183977277e.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt0069976/

 

Koliko god nisam objektivan kada se radi o velikom Michael Mann-u, ipak Depp nikada neće biti Dillinger. Što se mene tiče John Dillinger na ekranu je Warren Oates u ovom prvom i možda i najboljem filmu karijere  John Milius-a.

Ide  na listu.Od mene velika preporuka takodje sa Oatesom u glavnoj ulozi Bring me the head of alfredo garcia (1974) https://www.imdb.com/title/tt0071249/

Od Pekinpoa

Link to comment
1 hour ago, takashi said:

Ide  na listu.Od mene velika preporuka takodje sa Oatesom u glavnoj ulozi Bring me the head of alfredo garcia (1974) https://www.imdb.com/title/tt0071249/

Od Pekinpoa

 

Peckinpah se nasnimao užasnih filmova ali snimao je i jako dobre filmove. Svi se kunu u Wild Bunch ali olako uzimaju filmove kao što su The Ballad of Cable Hogue, Pat Garrett & Billy the Kid i Bring Me the Head of Alfredo Garcia nakon kojeg je sve ostalo jako, jako slabo. A i kako je snimio ovakve gromade budući da je bio  teški alkoholičar je čudo samo za sebe.

 

Zanimljiv je i njegov odnos prema ženama-glumicama- u svakom filmu je i pre i nakon Pasa imao žene u sporednim ulogama i to uvek u ulogama kurvi ili nečeg sličnog gde ili nemaju neku određenu funkciju ili su kamen spoticanja muškim likovima.

 

A Oates je fenomen za sebe. Glavna je faca i u još jednom kultnom klasiku- Cockfighteru (1974) i sa onim tag line-om :“ He came into town with his cock in hand, and what he did with it was illegal in 49 states“. :D

Link to comment
7 hours ago, pariah said:

 

Peckinpah se nasnimao užasnih filmova ali snimao je i jako dobre filmove. Svi se kunu u Wild Bunch ali olako uzimaju filmove kao što su The Ballad of Cable Hogue, Pat Garrett & Billy the Kid i Bring Me the Head of Alfredo Garcia nakon kojeg je sve ostalo jako, jako slabo. A i kako je snimio ovakve gromade budući da je bio  teški alkoholičar je čudo samo za sebe.

 

Za Dillingera se slažem, Miliusova verzija je mnogo bolja od Mannove, nekako mi je mnogo tečniji i pitkiji film.

 

Za Peckinpaha se ne slažem.

Posle Alfreda Garcie snimio je Cross of Iron, koji po meni spada u njegova top 3 filma, uz The Wild Bunch i Straw Dogs.

The Ballad of Cable Hogue sam gledao relativno skoro, i nakon obećavajućeg početka, prerastao je u vrlo zamoran film.

Pat Garrett & Billy the Kid je po meni vrlo precijenjen film, čak i unutar Peckinpahove filmografije.

The Killer Elite je solidan akcioni triler, ali koji ni po čemu ne ukazuje da je to rad nekog velikog reditelja, a ne izvođača rediteljskih radova (jednostavno nema autorski potpis).
Convoy je film za laganu zabavu i ne mnogo više od toga.

Meni je naročito zanimljiv The Osterman Weekend - na prvo gledanje me je skoro oduševio, jako dobar i na drugo gledanje (godinu dana kasnije), a na treće gledanje, nakon duže pauze, znatno slabiji i pomalo konfuzan i nedorečen.

 

Link to comment
56 minutes ago, pariah said:

Ajd da se ne "svađamo" :cool:  uguraću i Cross of Iron među bolje samo zbog Coburn-ove njuške i Slavka Štimca.

 

 

Je li ovo jedini film u kojem Slavko Štimac glumi sa Coburnovom njuškom, ili je Hundova njuška ipak njuška nekog drugog?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...