Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 17.12.2018. at 14:43, Miljenko said:

Naleteh nocas na  Strange Days (https://www.imdb.com/title/tt0114558/?ref_=rvi_tt). Meni je ovo i dalje dobro, kao sto je bilo na prvo, odnosno drugo gledanje.

 

Mislim da je Cameron ukrao izvesni anime i malo ga promenio  i napisao skrinplej ali me mrzi čačkati po netu. 

 

Film je pristojan i možda ga i repriziram.

Edited by pariah
Link to comment
On ‎15‎.‎12‎.‎2018‎. at 13:06, pariah said:

Kontam da je najbolje da ovde postavim pitanje i izvinjavam se unapred na smaranju. 

 

parapsihopatologija.jpg.8e7677b3d409a45147e01762d334111f.jpg

 

Radi se o kultnom sajtu https://surrealmoviez.info/news.php na kome sam bio aktivan skoro desetak godina. 

Offlajn je već pola godine. Ima fejs grupa ali to je lazni profil jer se sećam se da smo raspravljali baš o tome- to su neki čobani budale napravili.

Jedino aktivno i zvanično mesto za informacije je bilo na tviteru ali ne mogu ni njega da nađem.

Davno sam slao mejlove jednom moderatoru koji me je ubeđivao da će se brzo sve vratiti na svoje mesto- bila je neka zajebancija sa bitcoin donacijama.

Pesimista sam i mislim da je ovaj raj za filmove, knjige, muziku i tone i tone linkova propao. 

Ako neko ima bilo kakve informacije, može i na pm da ne gušimo ovaj topic.

Hvala unapred.

Uhhh ja se sećam da sam jedno vreme redovno posećivao taj sajt ili je bio neki sličnog imena...

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Uhhh ja se sećam da sam jedno vreme redovno posećivao taj sajt ili je bio neki sličnog imena...

 

Ja zaboravih napisati u čemu je problem. Na KG- ima rasprava baš na ovu temu.

 

Quote

"Pisi propalo. Plac (jedini admin) je samo misteriozno nestao ,dal je ziv , dal je bolestan, dal je batalio iz nekog drugog razloga, niko nema pojma. Domen istice u februaru ali niko nema pristup. Plac-a niko ne moze da kontaktira jer nema nacina."

 

Link to comment

Blue my mind - s obzirom da je zenskih ruku delo, film je onako poprilicno sirovo eksplicitan. Ovo je verovatno prvi svajcarski film, koji sam gledao u zivotu, malo je reci da sam prijatno iznenadjen. Luna Wedler nije samo prelepa, vec ola-la dobra glumica.

Mozda metamorfoza nije bas najsrecnije vizuelno izvedena, ali ne menja na stvari, tematika je obradjena vrhunski i sto je najbitnije ne upada u zamke vec vidjenog.

Link to comment

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.png.5f527ca0191f45dd8e2fbff10260c6b6.png

 

https://www.imdb.com/title/tt0119349/

 

Jedan od najboljih Li-jevih filmova.

“Ice storm“ je priča o trulosti iza fasade. Rađena pod budnim okom „stranca na privremenom radu u Americi“, puna patosa srednje više klase. 

 

Preletači kulturoloških granica često imaju problem da snime film o svojoj novoj sredini, ali to nije problem Ang Li-ja. On svoju kulturološku daljinu od odabrane teme više srednje klase Sjedinjenih Država koristi kao prednost za objektivno sagledavanje stvari. Dok neki domicilni reditelji od stabla ne bi videli šumu, Ang je “Pritajenim tigrom“  pokazao da se stabla mogu i zaobići i pretrčati.

Link to comment
On 31.10.2018. at 16:40, pariah said:

 

On nema lošeg filma. Taman ću reprizirati "Another Year"- jer se prepoznajem u onoj ženi koja nikako da ostvari smisleni Ili bilo kakav socijalni kontakt sa nekim :D ako nisam zamenio sa nekim drugim filmom. A i glavni par je genijalan. :heart:

 

Naked je ipak možda njegov najbolji. Možda. 

 

 

PARAPSIHOPATOLOGIJA.jpg

auu sta mi je sve izaslo u search results kad sam pokusao

ni Mike Leigh  pored nije pomoglo :(

 

edit : nasao

Edited by bosque
nasao naked, sad ostale
Link to comment

Roma je gomila prelepih crno belih razglednica, zanatlijski snimljen na ivici savrsenstva. Ima i to neko kasnjenje sa pocetkom radnje, ali se sa odmotavanjem filma pokazalo kao pun pogodak. Pravo je umece zahvatiti toliko socijalnih, istorijskih, licnih i emotivnih momenata i nijednom uci u zamku konfuzije. 

Miris italijanske kinematografije je prisutan u najboljem smislu reci. Umetnost kao takva, vrhunski film.

Link to comment

hteo da gledam rome, pa pročitao ćešića

ostaće zauvek nepogledan

 

 

 



Ima ovaj film Roma. 

Četiri minuta traje najavna špica. Kamera pod 90 stepeni snima neke pločice. Čuje se zvuk četke za ribanje poda i svremena na vreme preko pločica pljusne neka voda. Onda preko idu slova. Najavna špica. Kao popis poginulih u Hirošimi. Da ne misli neko da se film sam snimio. Glumci. Pa autori. Pa producenti. Pa izvršni producenti. Pa pridrużeni producenti. Pa svi koji su se nekad vozili vozom. Pa njihove żene i deca. Vlasnici bicikli u Šangaju. Pa na kojim festivalima je pobedio. Pa rezultati papanikolau testa. 

Sve. 

Četiri minuta. 

Ne znam šta je bilo posle.

Link to comment
On 17.12.2018. at 20:32, djordje geprat said:

SBB me častio za novu godinu pa sam na HBO ulovio dva filma. prvi "denkerk" o kome ste tolikopisali za mene je prosečan rtni film. ne znam da li je taj događaj već obrđen na filmu. ovo je OK, odgledao, vozi dalje.

 

drugi je akinov "Aus Dem Nichts". baš me se dojmio, kao i sve drugo akinovo što sam gledao, svejedno da li su laganice ("u julu" i "kuhinja") ili su vrrrlo ozbiljni. kraj je realan i praktično jedini moguć. pogledajte.

pogledao oba, Dunkirk baš lepo izgleda plus su mi se svideli skokovi iz lika u lik, tj. doživljaji događaja različitih likova u istom vremenu. solidan film.
Aus dem Nichts je prilično bolan a Akin je majstor za to. 


Speaking of The Ice Storm... bilo referenci na njega, između ostalog, u Swinging Safari. SS ima dobrih momenata al kao celina je žestok smor.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...