Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

20174-Blow-up.jpg

Iskreno razocaran,ima film svojih momenata,podsetio me na Blow out od De Palme(moguce da je De Palma nasao inspiraciju u ovom filmu).Mogao bih reci precenenjen,jer sam  ga cesto nalazio na listama dobrih triler filmova

Link to comment
6 hours ago, djordje geprat said:

da, "krunski svedok" je stvarno nešto. nego, izvadih iz arhive de palmino reme delo "obučena da ubije". filmčina koja zaslužuje mnogo više od bednih 7.1

gledao sam ga skoro i ne slazem se. ima tu dosta skarabudzivanja i naivnosti u reziji i nasilno ubudzene hickokovstine. gluma Endzi Dikinson osim prilikom sapunanja je ispod svakog nivoa. film koji generalno brzo zastareva.

Link to comment
On 18.11.2018. at 21:11, kobni zelaya said:

 

Da, cenim da politička satira jedino ima smisla ako je uz kurac sopstvenoj vlasti, ili bar nekome ko je moćan u tvom svetu.

Potpuno je deplasirana ovakva zajebancija, a nije ni naročito duhovita (a i kako bi - zamisli recimo političku satiru koja sa bavi koncentracionim logorima i gasnim komorama u drugom svetskom ratu). Šta je poenta ovog filma - da su Staljin i ekipa oko njega bili ekipa beskrupuloznih poltrona i ubica? To ne znamo? Da je Beria bio zao? Toliko novoga u ovom filmu možeš da shvatiš.

Ajde bar da su radili satiru o Putinu, nego bre o Staljinu, alo. Jadno je sve to, fuckin' nekrofilija, a i pitanje je koja je sve tu propagandna mašina umešala prste. Ili Januči totalno nema mozak, pa misli da je isto zajebavati se na svoj i tuđ račun.

Još je film naročito sranje ako se uzme u obzir količina glumačkog talenta koja u njemu učestvuje. Niko od ovih glumaca se neće pamtiti po ulozi u ovom filmu.

et Vini  :)

 

Film je odlican - neko u Rusiji tesko da bi uspeo da napravi tako nesto pored svih fenova Staljina. Ovako, sasvim dobro odslikava banalnost zlih klovnova koji su odlucivali o zivotu i smrti miliona ili cak milijardi. 

Link to comment
2 hours ago, takashi said:

20174-Blow-up.jpg

Iskreno razocaran,ima film svojih momenata,podsetio me na Blow out od De Palme(moguce da je De Palma nasao inspiraciju u ovom filmu).Mogao bih reci precenenjen,jer sam  ga cesto nalazio na listama dobrih triler filmova

Meni je fenomalan. I glavni glumac takodje

Link to comment

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot - Gledam da izbegavam ovakve teme u filmovima, redovno me ubedace. Prevagnuo je Joaquin Phoenix, opet i uvek jednostavno briljantan (uz Daniel Day-Lewisa najbolji glumac danasnjice). 

Btw, film ima zanimljivu pricu, dinamican je i u najvecem bolu izbegava patetiku. Jonah Hill fizicki skoro neprepoznatljiv u dobrom smislu, Rooney Mara preslatka.

 

Link to comment

Djeca

 

skroz ok, zanimljiva price, neverovatno da se desilo nesto ovakvo

 

the five

 

bezveze, drzao lepo paznju dok nisu preterali sa glupostima, nikad ga ubiti na kraju

 

first reformed

 

odlican

 

Long weekend

 

ovaj mi bas lepo lego, skroz dobar

 

murder on the orient express

 

pa meni ovaj bio skroz ok, mozda malo metiljav zavrsetak al fino zabavan

 

novu nemogucu misiju sam prekinuo posle 15tak min, nesto nisam imao zivaca da gledam

Link to comment

poster.jpg.873b2d6b9c3e205a06adee145c64f48f.jpg

 

Tom Hooper je zanat pekao u Engleskoj  sa serijama  i najbolje funkcioniše sa serijama i najbolje se snalazi u takvom okruženju. Ovaj Longford je fantastičan TV  film koga će, nadam se, pogledati svi i oduševiti se više od Hooper- ovog  oskarom  ovenčanog King Speech-a  (koji i izgleda kao visoko budžetni  BBC TV film ali ipak-loš film ).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...