Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The Miseducation of Cameron Post - postoji dilema da li je namerno banalizovano nerazumevanje posebnosti od strane odraslih ili je jednostavno propustena sansa da film na bolji nacin prikaze problematiku. U svakom slucaju je steta, jer je gluma daleko bolja od samog filma. Jedno je sasvim sigurno, Chloe Grace Moretz nosi vanvremensku lepotu sa svojim culnim usnama.    

Link to comment

jfchdhcjvvhjvjvfxxcjvv.jpg.e2705474361ba003b6ef4649bdc93fe0.jpg

 

Jedino što valja u ovom filmu je Gosling koji je uspeo da odglumi ulogu bez onog svog mona liza osmeha. Prvi sat i po filma a možda i više je skroz beživotno. Otkuda sjajne kritike je misterija za mene.

Edited by pariah
Link to comment

The Ballad of Buster Scruggs sjajan omaz vesternu, pravi film za gledanje na gajbi. Koenovi standardno pokidali, mozda sam jos uvek pod utiskom ali moza i najbolji koji sam gledao ove godine.

Link to comment
On 27.11.2018. at 3:38, *edited by mod said:

The Ballad of Buster Scruggs sjajan omaz vesternu, pravi film za gledanje na gajbi. Koenovi standardno pokidali, mozda sam jos uvek pod utiskom ali moza i najbolji koji sam gledao ove godine.


Uh, ovo će se šacne.

 

Odgledao sam i ja first men, film jeste ravna linija, i beživotan je prava reč. Scenario je mlitav, nedostaje malo saspensa kod gledaoca u bilo kom smislu. 

 

Sinoć odgledao i A Star Is Born sa lady gagom, režiserski prvenac Bredlija Kupera. Film je polu mjuzikl, koliko sam pročitao, 4. remake filma iz 1930 i neke. Lady gaga prijatno iznenadila glumom, kraj mi se nije svideo i samim tim sjebao doživljaj celog filma.

Link to comment

Pogledao nove Koene, ne znam šta bih rekao. Fotografija, predjeli fantastični, priča sa Tom Vejtsom super, kraj nekako neprimjeren (već sam kunjao doduše). Ne bih rekao da je omaž vesternu kao žanru, već prije old west periodu, doseljenicima prije svega, iako su bolno karakteristično prošli kroz sve old west scene - karavani, zlatne žile, oštro oko, brza ruka, pljačke banke, vješanja, indijance, pony expres..  Meni nije legao uopšte, izuzev sjajnih predjela koji jesu zadivljujući i Vejts što je faca. Čini mi se da su obrađivali i neko bratoublje, kamen, Kain, Avelj nešto, beznačajnost naših života i ljudske vrste, ali baš me mrzi da razmišljam o tom. Mogli su bez treće priče, baš sjeb.

Link to comment

259019458_ilcasomattei.jpg.c857c77b9b2a63ae2128674ec5ad0d05.jpg

 

Večno skloni banalizaciji američki kritičari su  film označavali kao "Godfather meets Citizen Kane". Iako zvuči pretenciozno porediti ga sa ova dva klasika, ima tu i malo smisla u celoj priči. Ovo nisu ni Coppola ni Welles nego Rosi. Rosi je radio sa Visconti- jem svojevremeno tako da ovaj film vuče na italijanski neo realizam i samim tim je mnogo prljaviji i realniji, za razliku od pomenuta dva klasika.  9/10!

 

https://www.imdb.com/title/tt0068346/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...