Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

da sam kopao dva i po sata umesto sto sam gledao novog fon trira, manje bih se umorio. i na kraju opet ne znam sta da mislim, i da li mi se dopalo ili ne, isto kao i sa prethodnim njegovim filmovima. ali svakako cu gledati sve sto bude snimao.

Link to comment
6 hours ago, Nikodije said:

da sam kopao dva i po sata umesto sto sam gledao novog fon trira, manje bih se umorio. i na kraju opet ne znam sta da mislim, i da li mi se dopalo ili ne, isto kao i sa prethodnim njegovim filmovima. ali svakako cu gledati sve sto bude snimao.

nema potrebe da gledas nove , ja necu ni ovaj :fantom:

Link to comment

Je li gledao ko ovu seriju vestern vinjeta braće Koen? Bem ga, ima dobrih pričica, mada ove najkraće su mi... Prekratke :lol:

 

Ona pričica sa Nisonom i ona o karavanu su mi ponajbolje, zanimljiv pristup, mada nisam pao na dupe kao što su neki kritičari koje sam čitao 

Link to comment

Ta sa Vejtsom mi je isto ostala malo nedorečena, nerazrađena, a ova sa Nisonom je baš onako minijatura-bravura, i kamera, i gluma i tvist. Ona sa Frankom mi je priličan wtf, ok, skapirao sam u većini pričica šta je pisac htio da kaže, ali izvjedba u par pričica je prilično čudna :/

Link to comment

"Double Lover" Fransoa Ozona. Odgledao sam nekoliko poslednjih Ozonovih filmova i mogu reći da mi leži način na koji radi. Iako su priče i likovi možda dosta različiti pa i same epohe imam utisak da se uvek provlači ista nit, a to je nešto čega smo se morali odreći zbog društvenih prilika.

 

Mislim da je ovaj poslednji film i dosta smeliji u tom pogledu. Priča nije tako direktna i na prvi pogled sama tema može izgledati dosta teška, uz to i kao nešto sa čime ne možemo da se poistovetimo lako. No, valja imati u vidu da Ozon ovde barata, opet, sa onim delom identiteta koga smo bili prinuđeni da se odreknemo.

Uz sve to ima i jako dobrih kadrova.

Link to comment

Vecerad na Cinemaxu 2 dobar animirani film.


Teheran Taboo

Reditelj ih je bas unistio, vidim njihov covek, ali rodjen u Nemackoj i sigurno zivi tamo, prikazao tesku hipokriziju i licemerstvo iranskog drustva.

 

 

 

 

 

 

Edited by Jumanji
Link to comment
8 hours ago, pariah said:

ggggggggggggggg.jpg.b2416835e1dd2d895da7feb5704b8f59.jpg

 

 

https://www.imdb.com/title/tt0094336/

 

''My partner's got a really good idea for making dolls. His name's Presuming Ed. His sister give him the idea. She got a doll on Christmas what pisses itself. Then you gotta change its drawers for it. It's horrible really but they like that, the little girls. So we're gonna make one that shits itself as well.''

 

:laugh: :laugh: :laugh:

 

Kako bese, "We're on holiday by mistake!", dok placu zaustavljajuci seljane po kisi :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...