Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ajde sad, blesavo je zbog toga "kakav je Čeda A. " da kažemo 'zabole nas paja' . Ovo je svinjarija jedne kompanije i treba ih jebati.

A za te detalje, pa zabole me. Uostalom Čeda nije ni trebao da leti...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

jel to u vezi s ovom diskusijom o ženama u vojsci?

 

može li mi neko objasniti:

1. zašto se žene tome protive? - zato sto bi se svako normalan tome protivio

2. zašto se muškarci na najvulgarnije načine tome podsmevaju? - samo kreteni se podsmevaju SPOSOBNOSTI zena da sluze vojsku

3. zašto se žene pridružuju tom podsmevanju sebe? - videti pod 2.

4. zašto oooo zašto neko ne objasni da je sasvim prirodno i normalno da žene budu u vojsci? - sta je prirodno u tome da bilo ko sluzi vojsku? vojska je tvorevina drustva, a ne prirode

4. šta se u srbiji desilo pa smo postali ovakvi... - to sto se vecina protivi obaveznom sluzenju vojske znaci na makar malo napredujemo, a ne da se vracamo unazad. Neka ide onaj ko zeli, kome ce to biti placeno zanimanje, a ne koga teraju. Plus, ukidanje vojne obaveze je slalo signal da cemo sad da zivimo u miru bar neko vreme, a kakav signal ovo salje?

 

Eto, objasnjeno ti je. 

Link to comment

joj ne hrani trola

 

Ajde sad, blesavo je zbog toga "kakav je Čeda A. " da kažemo 'zabole nas paja' . Ovo je svinjarija jedne kompanije i treba ih jebati.
A za te detalje, pa zabole me. Uostalom Čeda nije ni trebao da leti...

....shit has hit the fan...

ako procitas od pocetka do kraja videces da si prilicno pogresno skapirao. 

Link to comment

mojoj rodjaci sa autisticnim detetom nisu dali da leti pre jedno 7-8 godina, potpuno ista situacija osim sto dete (decak od deset godina tad) nije plakalo neko je mahalo rukama dok su cekali na ulazak u avion. pa su dosli dvoje da joj objasne da zarad sigurnosti ostalih putnika i leta uopste ne mogu da ih puste u avion. dete se radovalo na taj nacin posto ga je pre leta nedeljama dovodila na aerodrom da gledaju avione, da bude blizu, da se ne plasi zvuka i da ga generalno pripremi na let. nema kome se nije obracala i nista nije postigla.

 

siguran sam da ima jos dosta takvih slucajeva, cak me ne bi cudilo da je to uobicajena praksa kod nas, samo se do sad to nije desilo nikom poznatom. i zbog svih ovih bivsih a i buducih, meni je drago sto se to desilo anticevom detetu i sto je odlucio da ih tuzi. sta god iz toga ispalo, nadam se da ce se bar malo poboljsati kolektivni stav prema razlicitima koji je kod nas katastrofalan.

Link to comment

mojoj rodjaci sa autisticnim detetom nisu dali da leti pre jedno 7-8 godina, potpuno ista situacija osim sto dete (decak od deset godina tad) nije plakalo neko je mahalo rukama dok su cekali na ulazak u avion. pa su dosli dvoje da joj objasne da zarad sigurnosti ostalih putnika i leta uopste ne mogu da ih puste u avion. dete se radovalo na taj nacin posto ga je pre leta nedeljama dovodila na aerodrom da gledaju avione, da bude blizu, da se ne plasi zvuka i da ga generalno pripremi na let. nema kome se nije obracala i nista nije postigla.

 

siguran sam da ima jos dosta takvih slucajeva, cak me ne bi cudilo da je to uobicajena praksa kod nas, samo se do sad to nije desilo nikom poznatom. i zbog svih ovih bivsih a i buducih, meni je drago sto se to desilo anticevom detetu i sto je odlucio da ih tuzi. sta god iz toga ispalo, nadam se da ce se bar malo poboljsati kolektivni stav prema razlicitima koji je kod nas katastrofalan.

8 godina je skoro decenija, dakle, dosta je proshlo, okruzenje je dosta izmenjeno u smislu lica sa posebnim potrebama. a chedomir antic je odlichna osoba da ovo istera, slazem se. samo zalim shto se nije poduhvatio prosvetiteljstva pre 5 godina, kad nije morao.

 

i da, to shto je poznat igralo bi ulogu i pre 5 godina i sada ce igrati. ljudi ne razumeju koliko svetu sa slichnim problemima znachi da bilo ko govori u njihovo ime. ne kazem da mora svako niti da mora chedomir, ali to je ono shto on moze da doprinese. sad kad mora <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

zabavna si s tom tvojom "normalnošću" i jednostranim mirom

 

#onokad jedini znaš o čemu pričaš

ne znam sta tu ima da se objasnjava, ti znas nekog pri zdravoj pameti ko zeli da ide u rat?

 

i to pogotovo sad kad nemamo ni sa cim ni protiv koga

 

nasedas na najgluplju naprednjacku demagogiju, i jos to smatras legitimnim materijalom za diskusiju

Link to comment

mislim da to nije stvar želje nego moranja

 

nemamo ni sa čim ni protiv koga?

mi smo trenutno u ratu i to ne onom hladnom

interesi srbije (čitaj - opšti interes) se ugrožavaju svakodnevno a o srpskim interesima da ne pričam

Link to comment

pa dobro slucaj, sta planiras da uradis po tom pitanju, jesi li se vec prijavio u prve redove?

didn't think so.

 

upravo, nemamo ni ljudskih ni materijalnih resursa ne za rat nego za golu egzistenciju, tako da je ova prica suplja kao vulinov mozak

opsti interes su plate od kojih mozes spojiti prvi s prvim, a kad toga nema onda daj trtljanje o geopolitici

 

@frile, toni

ne mislim da on namerno troluje,

samo ne kapiram kako iko nasedne na ove price pa mi interesantno da cujem kako tece taj tok misli

Link to comment

pa dobro slucaj, sta planiras da uradis po tom pitanju, jesi li se vec prijavio u prve redove?

didn't think so.

 

upravo, nemamo ni ljudskih ni materijalnih resursa ne za rat nego za golu egzistenciju, tako da je ova prica suplja kao vulinov mozak

opsti interes su plate od kojih mozes spojiti prvi s prvim, a kad toga nema onda daj trtljanje o geopoliti

 

a pa to se slažem

osim što opšti interes mora biti ambiciozniji

i određen od strane svih građana a ne od strane ambasada ili nvo kad smo već kod toga 

 

i bio bih spreman da idem u rat da me pozovu

najdraži moji ljudi će biti u tom ratu a ja ne znam u kom ti/vi svetu živiš/te

Link to comment

Daj malo konkretnije, koji ti se to rat priviđa? Hoćemo li najzad #nakosovoravno #dasenevratimo, ili imaš neke druge ambiciozne javne interese u pitanju?

Link to comment

a pa o visokim ambicijama i njihovoj realisticnosti je trebalo razmisljati malo ranije, tipa 1990

 

sad posle tri decenije totalnog debakla mozda ipak bolje okrenuti se malo prizemnijim temama tipa sta jesti, pa tek onda kako postici svetsku (ili ajd barem balkansku) dominaciju

 

ukratko ne lozi se, nikakvog rata nece biti, osim borbe za goli opstanak sa 200 evara u dzepu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...