Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ucenik 4. razreda osnovne skole jurio nozem drugog ucenika iz odeljenja. Skola u Zemunu. Iz skole se prave ludi. 

Link to comment

Ako postoji minut do dvanaest onda je to sada, ovo je epdiemija i tesko da ce se zaustaviti. Sve je u skladu sa radikalima ali mi nemamo nista od te cinjenice, i svi koji dobro rade svoj posao i u skoli i van skole upadaju u isti mehanizam lazi, manipulacije i svevisnje kontrole jedne osobe. Kao sto sve ostalo se kontrolise tako se nasilje pusta, u sustini, jer na morbidan nacin odgovara stvaranju podela, tenzije i nesrece

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, villiem said:

Ako postoji minut do dvanaest onda je to sada....

 

Prošlo, odavno. I časovnik nam je ukraden! 

Onako, tupom procenom na Sunce - Mesec i njihove mene, nemamo pojma ni koji je dan, mesec, godina, dok godišnja doba još i osećamo još tuplje. 

U zemlji gde jedan od glavnih osumnjičenih za ubistvo deteta/bebe, u slučaji u koji piljie svi u zemlji i polovina iz svih okolnih ,

bude mučen i ubijen u pritvoru dok tužilaštvo nemo ćuti i ni reči o istrazi koja je očito bez ikakvih rezultata . . . . .

  • +1 6
Link to comment
7 hours ago, Shan Jan said:

Pitanje je sta je od toga i kako prevedeno stiglo do njih i cemu su verovali. To ih naravno ne opravdava. Zato na Zapadu i na najmanju naznaku postojanja nasilja se automatski pokrece istraga. 

 

Vec je previse ovih slucajeva dece od 10-14 godina koja se ponasaju maltene kao odrasli delikventi. Mozda je vreme i spustiti granicu za krivicnu odgovornost.

Upravo zbog ovoga i mislim da je jedan protest u pitanju. Ovakve stvari se moraju menjati na nivou sistema. Ne može se od profesora očekivati da, bez podrške sistema, mogu sami da rešavaju sve učeatalije slučajeve nasilja, kako vršnjačkog, tako i prema njima.

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, Paul Gompitz said:

Postupili su tako zato sto ih zabolje tuki za djake. 
U slucajevima vrsnjackog nasilja u skoli roditelji zrtve dobiju savjet da razgovaraju sa roditeljima nasilnika. Jer ne bave se danas nastavnici u osnovnoj skoli vaspitavanjem djece.
 

Ne bih rekla da profesore i nastavnike zabole tuki za djake, to je vrlo gruba i vrlo verovatno pogrešna generalizacija.


Da li stvarno misliš da profesori samoinicijativno tako savetuju, zaobilazeći sistem koji tobože ima rešenje u ovakvim situacijama (npr momentalno pokretanje istražnog postupka)?

Da li stvarno misliš da je nastavnik dužan i da može da prevaspitava decu koju niko u kući nije vaspitao da nije u redu da se nosi oružje u školu ili da se maltretira drugo dete (grupa dečaka je zlostavljala devojčicu)? Ako roditelj nije uspeo da vaspita jedno takvo dete, kako misliš da će jedan nastavnik da vaspita celu grupu takve dece?

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, tacafaca said:

Ucenik 4. razreda osnovne skole jurio nozem drugog ucenika iz odeljenja. Skola u Zemunu. Iz skole se prave ludi. 

ovo bukvalno od reči do reči situacija koju sam doživeo pre skoro 40 godina...stari, nepopravljivi munze :)

Link to comment

tuce, zlostavljanja, mucenja ne postoje od juce, postoje 10k godina..

problem je sto se sada sve snima, i ne samo da se snima, vec ti koji su agresori se i pored snimaka konstantno izvlace.. polupana omladina™ to gleda, pa je svaki sledeci akt sve brutalniji..

 

za pocetak treba promeniti zakon, da je svako ko je u stanju da veze pertle, vise nego sposoban™  da snosi krivicu srazmerno zlocinu koju napravi, kakve gluposti o maloletnicima, slanje u domove i tome slicno..

 

pre par nedelje je bio onaj snimak iz splita gde devojcice™ od 13-14 godina, mada to nisu devojcice, ni po izgledu, ni  oblacanju a najmanje po ponasanju..

lm, po ugledu na isis videe, naterali vrsnjakinju da kleci, dok je samaraju, i onda jedna od njih sa ledja je nabada nogom, tako da ova licem udara od beton, nakon toga joj kaze izvini i odma nastavi sa samarima..

znaci grozota, pri tom, nit su gladni, nit zedni, nit imaju kakve probleme, osim sto ih imaju u svojim glavama..

i na kraju pojeo vuk magare, posle mesec dana opusteno surfuju lajvovima i jos se hvale, ja sam ona sto je udarila nogom, ja sam ona sto je samarala..:puke:

 

  • Tužno 1
Link to comment
24 minutes ago, Shaq said:

tuce, zlostavljanja, mucenja ne postoje od juce, postoje 10k godina..

problem je sto se sada sve snima, i ne samo da se snima, vec ti koji su agresori se i pored snimaka konstantno izvlace.. polupana omladina™ to gleda, pa je svaki sledeci akt sve brutalniji..

 

za pocetak treba promeniti zakon, da je svako ko je u stanju da veze pertle, vise nego sposoban™  da snosi krivicu srazmerno zlocinu koju napravi, kakve gluposti o maloletnicima, slanje u domove i tome slicno..

 

pre par nedelje je bio onaj snimak iz splita gde devojcice™ od 13-14 godina, mada to nisu devojcice, ni po izgledu, ni  oblacanju a najmanje po ponasanju..

lm, po ugledu na isis videe, naterali vrsnjakinju da kleci, dok je samaraju, i onda jedna od njih sa ledja je nabada nogom, tako da ova licem udara od beton, nakon toga joj kaze izvini i odma nastavi sa samarima..

znaci grozota, pri tom, nit su gladni, nit zedni, nit imaju kakve probleme, osim sto ih imaju u svojim glavama..

i na kraju pojeo vuk magare, posle mesec dana opusteno surfuju lajvovima i jos se hvale, ja sam ona sto je udarila nogom, ja sam ona sto je samarala..:puke:

 

 

pričaš ko tetka neka...koliko možeš sklekova da uradiš? :fantom:

Link to comment

Upravu su ljudi da je slicnih sranja bilo i ranije. Mislim da se svi secamo raznih gadosti koje smo videli ili ne daj boze doziveli dok smo isli u skole. Ali, mozda pogresno, nekako imam utisak da je to i cesce i sa vecim posledicama danas. Mozda i zbog sveprisutnih socijalnih mreza gde sada dete ako ga i preko toga maltretiraju nema ni sekund odmora. Plus ono sto znamo za sigurno - zakon je postavljen tako da je otezao nastavnom osoblju da se nosi sa svim tim.

 

Na kraju krajeva, ako se ja kao mator covek razmisljam da li ce na ulici neki majmun da mi polomi glavu jer smo usli u raspravu oko gluposti, sta tek deca prozivljavaju u Srbiji?

Link to comment
15 hours ago, jimi said:

Da li prosvetari najavljuju protestnu setnju povodom ovoga?

Ko zataškava? Jadan si beskonačno. 

Link to comment
Posted (edited)
13 hours ago, jimi said:

Trebalo bi da protestuju protiv kolega koji to zataskavaju ali ne verujem da ce to uraditi.

 

15 hours ago, jimi said:

To je vec najavljeno a vezano je za nasilje koje trpe. Da li ce protestovati i protiv nasilja koje zataskavaju?

Ko zataškava? 

Prosvetari ili direktori?

 

Sve to što se dešava, a ruke nam vezane je deo govana u kojima se davimo

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

To što čitate u medijima je vrh ledenog brega. Koliko je zaista govana, znamo mi koji sedimo tamo i "zataškavamo a ne protestujemo"

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...