Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

jel to u vezi s ovom diskusijom o ženama u vojsci?

 

može li mi neko objasniti:

1. zašto se žene tome protive?

2. zašto se muškarci na najvulgarnije načine tome podsmevaju?

3. zašto se žene pridružuju tom podsmevanju sebe?

4. zašto oooo zašto neko ne objasni da je sasvim prirodno i normalno da žene budu u vojsci?

4. šta se u srbiji desilo pa smo postali ovakvi...

 

Glupača priča o ratu, ne o vojsci.

Link to comment

ok mislio sam da ima veze sa ovom pričom koju pratim na fb o nečijem predlogu da žene služe vojsku

(skidam se sa politike ali ne mogu sa fb)

 

sviraš kurcu, zajebi sa tim jajarskim provokacijama

 

golicaš me :giggle:

Link to comment

Желим да одслужим војни рок добровољно. Како то да остварим и шта тиме добијам?

 

Одговор:

Добровољно служење војног рока са оружјем у Војсци Србије омогућава се, под условима који су прописани Законом о војној, радној и материјалној обавези: регрутима, женама и лицима у резервном саставу која су извршила цивилну службу или одслужила војни рок без оружја.

 

http://www.mod.gov.rs/cir/4383/zelim-da-odsluzim-vojni-rok-dobrovoljno-kako-to-da-ostvarim-i-sta-time-dobijam-4383

Link to comment

ali ima nešto novo o obaveznoj vojnoj obuci za sve pa i za žene

a "veštine civilne zaštite" su izgleda izvesne i za žene

 

sad sam potražio po vestima objavili su i blic i kurir i ostali

 

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/vulin-uvesti-vojnu-obuku-i-za-civile/vtkzx3s

 

 

Ostaje da se vidi da li će novom strategijom odbrane biti predviđeno da ta obuka postane obavezna i za one koji nisu služili vojsku, pa čak i za žene. Za sada u Ministarstvu odbrane ne mogu konkretno da odgovore na ovo pitanje.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/i-zene-na-vojnoj-obuci-evo-sta-sve-donosi-nova-srpska-strategija-odbrane/yj43xjq

 

 

 

na fb i twitteru se samo sprdaju sa ženama prikazujući ih nesposobnim za vojsku što me mnogo nervira

pa sam se pitao odakle to dolazi i šta se dešava jer na ppp nisam našao ništa o tome 

ni na vulinu ni drugde

 

edit: dobro lažem pogledao sam samo malo vulina kažem skidam se sa politike

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

 

a "veštine civilne zaštite" su izgleda izvesne i za žene

 

Bile su obavezne i u školi ko je malo starija generacija, više se ne sećam ni kako se taj predmet tačno zvao, a kamoli "veština".

Link to comment

Bile su obavezne i u školi ko je malo starija generacija, više se ne sećam ni kako se taj predmet tačno zvao, a kamoli "veština".

 

Domaćinstvo?  :torbica:

Link to comment

Bile su obavezne i u školi ko je malo starija generacija, više se ne sećam ni kako se taj predmet tačno zvao, a kamoli "veština".

Ne secam se da je postojalo nesto sto bi odgovaralo "civilnoj zastiti". U moje vreme je bio predmet Opstenarodne odbrana i drustvena samozastita, ali to nije bila civilna zastita - koliko secam izucavale su se vojne vestine, ukljucujuci i obavezno gadjanje iz puske.

Link to comment

Ne secam se da je postojalo nesto sto bi odgovaralo "civilnoj zastiti". U moje vreme je bio predmet Opstenarodne odbrana i drustvena samozastita, ali to nije bila civilna zastita - koliko secam izucavale su se vojne vestine, ukljucujuci i obavezno gadjanje iz puske.

 

Bila je prva pomoć i zaštita ili nešto slično, kao što rekoh ne sećam se tačno imena, to je valjda nasledilo pomenuti ono/dsz, posle je ukinuto.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...