Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

aman, nije vojska niti vojno znanje to sto ce neko nauciti kako se rastavlja  sastavlja puska i kako se puca. to se nauci za jedno popodne. da bi se obucio vojnik, naucio taktici, kretanju i prezivljavanju u borbi potrebno je najmanje 6 meseci. nakon toga potpuno je suludo obucenog vojnika tek tako pustiti i zameniti ga sa neznalicom koji sve to mora uciti iz pocetka.

 

plus je mnogo skuplje nego odrzavanje obucene vojske.

 

u nasim ratovima su neobuceni rezervisti ginuli ko zecevi. ozbiljne su to stvari, kome je samo do pucanja nek ide u streljanu.

ne znam kome si se obratio

... ali ja sam protiv obaveznog služenja vojnog roka iz upravo tog razloga koji si naveo

plus mi imamo obučenu vojsku ali neopremljenu (tako da ne znam koliko je jeftinija pro vojska ali svakako vredi)

kad bi imali i obučenu i opremljenu pro vojsku onda bi mogli da sprečavamo ostvarivanje tuđih interesa na našu štetu

jer oni bi se bavili efikasnije ne znam gađanjem skladišta muniicije razbijanjem komandnih centara itd

to bi bili ljudi koji znaju kako da izvrše te zadatke a da ne poginu

za to ne treba milion ljudi pod oružjem mada ovih 10k boraca ili koliko već nije dovoljno svi kažu

 

samo sam primetio na fb i tw da se ljudi sprdaju sa ženama najvulgarnije

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

kakva nam je vojska potrebna ovisi od toga kakav se sukob ocekuje u buducnosti kao najverovatniji. vojska se obucava i oprema u skladu sa tim. takva jasna strateska odluka ne postoji. mislim, mi nismo nacisto ni kakav bi kalibar imali u vojsci pa imamo dva pesadijska kalibra a razmislja se o uvodjenju i treceg jer, eto, SDPR pravi varijantu kalasnjikova u trecem kalibru. to su epske gluposti i brljotine.

 

fora je u tome sto je profesionalna vojska jako slabo placena i sto gomila ljudi jedva ceka da im isteknu ugovori pa da pojuri neki posao kod firmi za obezbedjenje. e taj broj je potrebno nekako nadoknaditi pa onda ajde da izmisljamo nekakve vezbe i stvaramo iluziju kako imamo nesto cudo vojske u svakom trenutku a u stvari smo nista.

 

cisto igranje sa statistikom i nista vise. budalastina ljudi koji ne planiraju ni pola koraka unapred.

Link to comment

Морате схватити прво колико је оружја и војске у оптицају у сваком моменту у свијету.

Link to comment

ne znam kome si se obratio

... ali ja sam protiv obaveznog služenja vojnog roka iz upravo tog razloga koji si naveo

plus mi imamo obučenu vojsku ali neopremljenu (tako da ne znam koliko je jeftinija pro vojska ali svakako vredi)

kad bi imali i obučenu i opremljenu pro vojsku onda bi mogli da sprečavamo ostvarivanje tuđih interesa na našu štetu

jer oni bi se bavili efikasnije ne znam gađanjem skladišta muniicije razbijanjem komandnih centara itd

to bi bili ljudi koji znaju kako da izvrše te zadatke a da ne poginu

za to ne treba milion ljudi pod oružjem mada ovih 10k boraca ili koliko već nije dovoljno svi kažu

 

samo sam primetio na fb i tw da se ljudi sprdaju sa ženama najvulgarnije

pa evo nek vucic jos malo smanji penzije i ulozi u najmodernije opremanje vojske

i tih 200e plate jos moze da se skrese a ne da se stoka bahati dok zemlja stoji nebranjena na vetrometini

Link to comment

di je tu kolizija i sto mislis da ako ga neko prezire, ne moze to da odvoji od konkretnog slucaja? upravo to ljudi i pisu.

ma ne mislim bre, ja samo vrtim svoj film ^_^

 

 

 

@buba

AS ili ANT su već u saopštenju N1 naveli da "su reagovali na poziv drugih putnika" ...

odlichno, sad treba gradjani imeno prezimenom likom i delom da se pojave na sudu i objasne koliko ih je uznemiravalo malo dete sa autizmom. mogu i da daju izjavu za novine. a ovaj junak ako se potrudi, svakodnevno ce sluchaj biti na oku javnosti. zajedno sa gradjanima. bilivmi, ovaj dogadjaj ima nesaglediv potencijal i odlichan ishod, kakav god bio.

 

mozda mu se chak i posreci da na tom putu postane bolji chovek, ko zna.

Edited by gospa buba
Link to comment

ne može.

 

može ovako: jedi bre govna i idi prijavi se negde u neke dobrovoljce pa ratuj. što pre, manje ćeš smarati ovde budalaštinama.

+1000

 

Jebo mater, malo sta moze da me iznervira, ali retardi koji bi u rat jednostavno nisu normalne osobe.

Link to comment

aman, nije vojska niti vojno znanje to sto ce neko nauciti kako se rastavlja  sastavlja puska i kako se puca. to se nauci za jedno popodne. da bi se obucio vojnik, naucio taktici, kretanju i prezivljavanju u borbi potrebno je najmanje 6 meseci. nakon toga potpuno je suludo obucenog vojnika tek tako pustiti i zameniti ga sa neznalicom koji sve to mora uciti iz pocetka.

 

plus je mnogo skuplje nego odrzavanje obucene vojske.

 

u nasim ratovima su neobuceni rezervisti ginuli ko zecevi. ozbiljne su to stvari, kome je samo do pucanja nek ide u streljanu.

 

 

kakva nam je vojska potrebna ovisi od toga kakav se sukob ocekuje u buducnosti kao najverovatniji. vojska se obucava i oprema u skladu sa tim. takva jasna strateska odluka ne postoji. mislim, mi nismo nacisto ni kakav bi kalibar imali u vojsci pa imamo dva pesadijska kalibra a razmislja se o uvodjenju i treceg jer, eto, SDPR pravi varijantu kalasnjikova u trecem kalibru. to su epske gluposti i brljotine.

 

fora je u tome sto je profesionalna vojska jako slabo placena i sto gomila ljudi jedva ceka da im isteknu ugovori pa da pojuri neki posao kod firmi za obezbedjenje. e taj broj je potrebno nekako nadoknaditi pa onda ajde da izmisljamo nekakve vezbe i stvaramo iluziju kako imamo nesto cudo vojske u svakom trenutku a u stvari smo nista.

 

cisto igranje sa statistikom i nista vise. budalastina ljudi koji ne planiraju ni pola koraka unapred.

 

Одлични коментари, само да додам:

у озбиљном сукобу се рачуна да би војска могла да има до 1% губитака дневно (мртви, рањени, болесни).

Већина земаља нема довољно велике професионалне војске да би то могло да поднесе.

Јасно је да је потребно имати резервни састав који се може брзо позвати, обука не може довољно брзо да се изведе.

Због тога мора да постоји ефикасан систем обуке и резерве.

Резервни састав у ЈНА је био лош, не због лоше обуке јер су такву исту имали и у активној војсци.

 

Активна резерва је законски уведен код нас још пре неколико година, међутим још није заживео у пракси. Ради се о саставу кога током неколико година зову одређени број дана на вежбу и за то прима надокнаду. За сукобе слабијег интензитета добро решење.

И сад имамо ове глупости које форсира будалаш од министра. Са коме они мисле да ратују озбиљно, кад су около углавном НАТО земље (као и БиХ, Македонија и Албанија које имају још гору војску од нас).

Никакве везе са мозгом, никакво планирање унапред. Ови избацују идеје као у Београду рендере.

Link to comment

Са коме они мисле да ратују озбиљно, кад су около углавном НАТО земље (као и БиХ, Македонија и Албанија које имају још гору војску од нас).

 

Pa vidiš, sa Zapadom. Tj. protivu Zapada. Todorovića.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ma mislim da sam filozofu odgovorija

ko zna vishe na ovu vrucinu :s_w:

 

a ratove beshe organizujemo matori kako bismo istrebili nezaposlene horde mladih mushkaraca zeljnih materijalnih dobara nasred fertilnog uzrasta? zar ne ^_^

Link to comment

ko zna vishe na ovu vrucinu :s_w:

 

a ratove beshe organizujemo matori kako bismo istrebili nezaposlene horde mladih mushkaraca zeljnih materijalnih dobara nasred fertilnog uzrasta? zar ne ^_^

vala bas, stasale su generacije koje niko nije ni odvukao da pucaju po nekim vukojebinama ni razjurio po inostranstvu

 

krajnje je vreme da nasa vlast nesto ucini po tom pitanju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...