Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Vojska nije imala prevelikog uticaja ni na to sta smo zadrzali a sta izgubili. Neki drugi delovi naseg drustva jesu. Problem nije broj haubica vec broj spodoba koji upravljaju ovom drzavom i jedino su dobri u tome da sebi ugode.

to je velika istina na to sam skroz zaboravio u žaru rasprave (tapatalk mi samo zveči)

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

A inače ovo sa detetom će se verovatno završiti tako što će AS naći par putnika koji će "potvrditi" da su bili uznemireni i da su bili zabrinuti...

 

....shit has hit the fan...

teshko. vec neko vreme ljudi ne rade takve stvari, ako su ikad i radili, kad su u pitanju takva (i slichna) deca.

 

to je koristan tabu kod nas, oduvek, da se bash ne seda na muku nekom ko je u ochiglednoj  nevolji oko dece.

Edited by gospa buba
Link to comment

Mislim da tu imamo malu koliziju stavova:

1. Ćeda A ima potencijal da kao poznata javna ličnost pokrene diskusiju o problemima osoba sa autizmom u aviosaobraćaju.

2. Ćedu A većina  pljuje i prezire.

 

Pa kako mislite da on može doprinetu "kandidovanju teme" kad ne možete da odvojite njegov lik&delo od konkretnog slučaja diskriminacije?

Link to comment

teshko. vec neko vreme ljudi ne rade takve stvari, ako su ikad i radili, kad su u pitanju takva (i slichna) deca.

 

to je koristan tabu kod nas, oduvek, da se bash ne seda na muku nekom ko je u ochiglednoj  nevolji oko dece.

pa ko su onda ti carevi sto su se pozalili nadleznima jos u tom redu za check-in

 

nema vise kod nas ama bas nikakvih tabua, buvalno na sve se moze srati osim na kraljevsku familiju

Link to comment

ja mogu i upravo jesam, evo ceo dan odvajam lik od dela :D

 

plus pride, ljudima koji imaju bolesnu decu i djavo nekad moze da bude od pomoci. mislim, kad se vidi spektar ponude :(

 

 

ali, evo, ponavljam se, chovek je pre n godina samoinicijativno (bez da ga neko tera, bar se meni tako chinilo) objavio uradak u politici, vrste kolumne, o tome kako ne namerava da se bakce sa drzavom i sistemom oko autizma, jer smatra da nema smisla i smatra da je bolje da ljudi use i u svoje kljuse i da ce on tako. osim shto me nervirao (jer me i inache nervira, shto je njanjav intelektualac a naci!), nije bilo jasno ko ga je uopshte bio po ushima da se izjashnjava, jer je potpuno jasno da kao pripadnik prvog sveta ima usa i svojih kljusa kolko ocesh, shto mnogoj sirotinji po srbiji nije na raspolaganju. ja cu da odjebem sistem i da gledam svoja posla, to je deo koji je mene iznervirao tada. mada nije nelegalno, ali choveche, shkolovan si, imash resurse, imash mehanizme, imash i problem, ko ce bolje i vishe da podigne baklju ako ne ti. a on ajde shto nece, nego nas i obaveshtava o tome, more ajzdravo. nego granice  prvog sveta isto slabachke, pa njemu ne dadoshe u avion, ko shto nekom mozda ne dadoshe u prigradski autobus ili niko nece da ih poveze zapregom.

Edited by gospa buba
Link to comment

puca mi kurčina za vas matorce koji ste se nagledalitm

serem vam se na nedostatak perspektive

mi mladi želimo rat i imaćemo ga jel može tako?

 

i jel može da se prijavi učitavanje da imam neke veze sa ubijanjem žena kurveština lenjih

 

Uzmi lepo pušku, kompas i idi na zapad i ratuj, ko te sprečava? :)

 

Link to comment

puca mi kurčina za vas matorce koji ste se nagledalitm

serem vam se na nedostatak perspektive

mi mladi želimo rat i imaćemo ga jel može tako?

 

i jel može da se prijavi učitavanje da imam neke veze sa ubijanjem žena kurveština lenjih

Ne može. Uopšte nije stvar u tome da mi matori nećemo a vi mladi hoćete, pa ćete nas s vremenom nadglasati i isterati svoje. Stvar je u tome da se prosto ne može to što ti zamišljaš - nema se kapaciteta. Nacion ti je golo govno, bezuba kučka na izdisaju, što ne shvatate samo vi juče izgmizali ispod njenog trulog trupca. Ali shvatićete s vremenom, realnost ne toleriše budalaste fantazije predugo, još decenija-dve batrganja i gotovo.

 

Što se žena tiče, niko ti nije ni rekao da imaš veze sa ubijanjem istih, samo da deliš motive sa smradovima koji su anonimno i uvijeno opravdavali brutalna ubistva. To je dobro poznat čopor isfrustriranih mužjaka raznih godišta koji umišljaju da ostvarenje velelepnih fantazija o junačkoj borbi protiv NSP sprečava samo nerešeno Žensko pitanje; kad biste se tog feminističkog jarma oslobodili, uspostavili nekakav paritet, uf, odmah biste se razmahnuli i krenuli u bombardovanje Njujorka. Zato hajde da sredimo da i žene služe vojsku, jel' važi, mora se svako srpče staviti u službu borbe za opstanak protiv zapadnjačkog zla, kad može mala Lijana Mormont mogu i naše hrabre Jovane Jeremić, rat je totalno fantastičan.

Link to comment

@Gospodin Slucaj

 

samo da ti dam jednu korisnu informaciju, ako nisi do sada bio u ratu, poprilično je zajebeno

 

npr mina za minobacač od 120mm zna bude jako hladna dok čekaš sa spremnom u rukama na -10, a to može da izazove reumu

 

a ima i gorih stvari

Link to comment

izvlačiš se vini... prijavio sam post pa šta bude

 

ja ti kažem da vam vučić radi na ostvarivanju te fantazije "šta će nam vojska neće nam niko ništa"

 

pa izvolte nagledajte se još malo propadanja

 

aj ćao 

Link to comment

aman, nije vojska niti vojno znanje to sto ce neko nauciti kako se rastavlja  sastavlja puska i kako se puca. to se nauci za jedno popodne. da bi se obucio vojnik, naucio taktici, kretanju i prezivljavanju u borbi potrebno je najmanje 6 meseci. nakon toga potpuno je suludo obucenog vojnika tek tako pustiti i zameniti ga sa neznalicom koji sve to mora uciti iz pocetka.

 

plus je mnogo skuplje nego odrzavanje obucene vojske.

 

u nasim ratovima su neobuceni rezervisti ginuli ko zecevi. ozbiljne su to stvari, kome je samo do pucanja nek ide u streljanu.

Link to comment

Mislim da tu imamo malu koliziju stavova:

1. Ćeda A ima potencijal da kao poznata javna ličnost pokrene diskusiju o problemima osoba sa autizmom u aviosaobraćaju.

2. Ćedu A većina pljuje i prezire.

 

Pa kako mislite da on može doprinetu "kandidovanju teme" kad ne možete da odvojite njegov lik&delo od konkretnog slučaja diskriminacije?

Jedno je većina na PPP, a drugo je srpska javnost.

 

@buba

AS ili ANT su već u saopštenju N1 naveli da "su reagovali na poziv drugih putnika" ...

Link to comment

ali nagledali smo se propadanja bas sledeci ratnohuskacku politiku

ciji je vucic bio deo dok ga gazde nisu vezale za drvo

 

i to ti je nasa perspektiva slucaje tebra, da slusamo kako kera laje srecni sto vise barem ne moze da ide u stetu

Link to comment

Mora se priznati da avion nije bas najhumaniji vid transporta.

Jeste brz i relativno udoban ali u tako malom prostoru sa stotinjak osoba koji imaju svako svoje strahove i brejk pointove logicno je bilo da se vec prilkom check-ina dogodi "tihi revolt" osobe koja je npr. ispred u redu i ne moze ni znati da je dete autisticno. Prevrtanje ocima takvog klijenta je dovoljan znak da ce u avionu, ako se glasan plac nastavi, poceti i hajka na stujardese, pilote i kompaniju. Zbog toga se bira manje zlo da bi se izbeglo vece. Po kompaniju.

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...