Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sećam se, baš u vreme kad je čitava Srbija sa sve okruženjem danonoćno tražila Tijanu Jurić, nestala je još jedna devojčica, čini mi se da se zvala Ivana. 

I dok je Tijana bila anđelak, lepotica, odličan đak i uzorno dete iz ugledne porodice, ova druga mala je bila sušta suprotnost u apsolutno svakom pogledu, tako da je i "potraga" bila u skladu s tim i svela se na dva novinska članka, prvi kad je nestala i drugi kad je nađena mrtva nekoliko nedelja kasnije.

 

Ovaj fenomen je u Americi odavno prepoznat i toliko se piše o tome; očigledno da je univerzalan.

  • Tužno 6
Link to comment

Cenim da Jurić neće naći ništa loše u postupanju MUP da ne proveri detaljno stan partnera kod koga se uputila žrtva.
Jbga prioriteti...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
14 minutes ago, Halvard said:

Sećam se, baš u vreme kad je čitava Srbija sa sve okruženjem danonoćno tražila Tijanu Jurić, nestala je još jedna devojčica, čini mi se da se zvala Ivana. 

I dok je Tijana bila anđelak, lepotica, odličan đak i uzorno dete iz ugledne porodice, ova druga mala je bila sušta suprotnost u apsolutno svakom pogledu, tako da je i "potraga" bila u skladu s tim i svela se na dva novinska članka, prvi kad je nestala i drugi kad je nađena mrtva nekoliko nedelja kasnije.

 

Ovaj fenomen je u Americi odavno prepoznat i toliko se piše o tome; očigledno da je univerzalan.

+1

 

Sa sve uslovno receno svojevrsnom celebratizacijomtm pa i komercijalizacijom fenomena 'Juric otac' poprilicno problematicnim sa ako nista drugo etickog stanovista: skoro da se stavovi i izjave Jurica oca smatraju drustvenim standardom za postupanje u slicnim situacijama...

Link to comment
4 hours ago, morgana said:

bilo bi lijepo kada bismo masovno odnijeli cvijece i svijece za nou, pa nek ga ponovo sutiraju. ali nece se desiti.

Došla sam, ali nema doslovno ničega. 

Samo jedna pivska flaša i oszaci sagorelih sveća. 

 

IMG_20230707_130245_234.thumb.webp.2c6339cf60dca1e3108381cbbff7ce30.webp

 

IMG_20230707_130317_215.thumb.webp.4ae8c20e83641d0cec2eaa56dd1b8d74.webp

  • Tužno 7
Link to comment

Na sličnu temu, i nakon skoro godinu dana me drži osećaj besa i ogorčenosti zbog smrti jedne drugarice iz srednje. Sasvim slučajno sam saznao da je preminula pre par godina, a budući da joj je majka tad bila u bolnici u teškom stanju a nije imala više živih srodnika, sahranjena je na groblju za beskućnike. Uzrok smrti nisam saznao, možda i bolje.

Imala je tešku porodičnu situaciju, razvedeni roditelji, otac potpuno van priče, majka alkoholičarka. U trećem razredu pala na popravni jer se zakačila sa profesorkom, nije prošla, a budući da u mojoj vajnoj elitnoj gimnaziji nije moguće ponavljati razred, izgubila je pravo na školovanje.

Tad je sve počelo da joj se raspada, umrla joj je baba koja joj je bila jedini oslonac u životu, smuvala se s nekim tipom s kojim je zabrazdila u teške droge (njemu naravno ništa nije bilo, izvukao se), jednostavno je nestala iz našeg kruga. Mi smo kao nešto pokušavali da dopremo do nje, ali jbg, bili smo klinci, šta smo mogli. Kasnije su do nas neko vreme dolazile razne jezive priče, nismo hteli da verujemo u njih, očigledno su bile istinite. 

Inače je bila pametna, duhovita, dobar drug; samo što joj je život podelio jako loše karte. I niko, baš niko u nazovi sistemu nije bio voljan da joj pomogne. Školi je očigledno bila važnija reputacija od jednog mladog života od 17 godina koji je neprovratno uništen zbog jebenog latinskog. Samo su oprali ruke od nje. 

Sad potpuno drugačijim očima gledam na čitav taj "idilični" period, najlepši od kolevke do groba. 

  • +1 3
  • Tužno 20
Link to comment
51 minutes ago, Svemir Zeka said:

Došla sam, ali nema doslovno ničega. 

Samo jedna pivska flaša i oszaci sagorelih sveća. 

 

IMG_20230707_130245_234.thumb.webp.2c6339cf60dca1e3108381cbbff7ce30.webp

 

IMG_20230707_130317_215.thumb.webp.4ae8c20e83641d0cec2eaa56dd1b8d74.webp

 

 

pa da. kao da se nista nije ni desilo. uzas.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Halvard said:

Sećam se, baš u vreme kad je čitava Srbija sa sve okruženjem danonoćno tražila Tijanu Jurić, nestala je još jedna devojčica, čini mi se da se zvala Ivana. 

I dok je Tijana bila anđelak, lepotica, odličan đak i uzorno dete iz ugledne porodice, ova druga mala je bila sušta suprotnost u apsolutno svakom pogledu, tako da je i "potraga" bila u skladu s tim i svela se na dva novinska članka, prvi kad je nestala i drugi kad je nađena mrtva nekoliko nedelja kasnije.

 

Ovaj fenomen je u Americi odavno prepoznat i toliko se piše o tome; očigledno da je univerzalan.

pričao je i Jurić o tome u gostovanju kod Galeba,kako je ta devojčica imala nejednaku pažnju od medija 

 

A ja se sećam naslovnice  iz Aloa ,otišla da živi sa dečkom nije joj prvi put

Posle samo par dana našli su telo 

 

Link to comment
2 hours ago, Halvard said:

 

Inače je bila pametna, duhovita, dobar drug; samo što joj je život podelio jako loše karte. I niko, baš niko u nazovi sistemu nije bio voljan da joj pomogne. 

Najmerodavnije merilo 'sistema' je kakve šanse ima osoba sa najgorim kartama u poređenju sa onom sa najboljim. 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Aleksija said:

meni nije bas najjasnije kako se izbacuje iz skole zbog nedovoljne ocene.

Ponavlja razred drugi put? Tada se gubi pravo na redovno školovanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...