Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Izašao na ulicu, čekam taxi i vidim lepo asfaltirana ulica... 

Nisam mogao da vadim tel ali šahta™ zalivena... Niti se može izvaditi bez lupanja niti će raditi drenažu vode... 

Jbt šta je s ljudima, razumem glupsoni su šefovi, smenovođe ali jel ostao iko barem s trunkom zdravog razuma, obraza ili čega već. 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Valkyrie said:

HR korpus se školuje na FON-u a to je sada privlačno zanimanje. 

 

sta fon ima specificno za taj profil? bas cu da guglam. hr zvuci kao specijalizacija.

Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

HR korpus se školuje na FON-u a to je sada privlačno zanimanje. 

 

Zar nije psihologija to davala univerzumu.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

sta fon ima specificno za taj profil? bas cu da guglam. hr zvuci kao specijalizacija.

Nefonovci upisuju master na FON-u koji se baš zove Upravljanje ljudskim resursima i tu imaju formalizovano i sertifikovano znanje koje bi inače platili na 10-15 različitih kurseva. Akademski i ekonomski gledano neglupa odluka. 

2 minutes ago, SNARC said:

Zar nije psihologija to davala univerzumu.

Psiholozi su samo jedna branša u okviru HR korpusa, imaš mnogo prava i administracije tu npr. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

Nefonovci upisuju master na FON-u koji se baš zove Upravljanje ljudskim resursima i tu imaju formalizovano i sertifikovano znanje koje bi inače platili na 10-15 različitih kurseva. Akademski i ekonomski gledano neglupa odluka. 

 

pa da, master, to je ok. mislim da je dobrih 15 godina specijalisticki i master nivo fon-a pun, tada se govorilo da kvalitet nije neki, ne znam je li tacno niti kako je sada.

Link to comment
1 minute ago, Djuro said:

Jako su tanki diplomci koji izlaze sa fona. Da ne kazem neku tezu reč.

 

U mojoj bivšoj firmi je bilo prilikom zapošljavanja

 

FON, na ovu stranu, junior; ETF, onamo, senior

Link to comment

hr

:rolf:

 

 

 

stara dobra kadrovska služba, rešenje za godišnji, markica, topli obrok, potvrda za vrtić…

 

odgovorno tvrdim da u bilo kojoj firmi naprasno nestanu(kao u the leftovers) ljudi koji se bave osnovnom delatnošću ovi ne bi bili u stanju da za dva života okupe grupu ljudi koja bi bila u stanju taj posao da obavlja

  • +1 7
Link to comment

Meni je i za HR i za Recrutment psihologija bas bitna. Pre bih voleo da vidim nekog psihologa na toj poziciji nego administrativca. Bar kad se donose odluke jer one pogadjaju celu firmu.

 

FON je i u moje vreme vazio za ladovinu od faxa. Doduse nakon Bolonje svi su pali sa tezinom (ne kazem nuzno i sa kvalitetom). Ne znam kakva je danasnja omladina, u ITu gde ja radim vise se i ne gleda dal imas fax ili ne, ionako je to zanat, naucices ako si vredan.

Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

hr

:rolf:

 

 

 

stara dobra kadrovska služba, rešenje za godišnji, markica, topli obrok, potvrda za vrtić…

 

odgovorno tvrdim da u bilo kojoj firmi naprasno nestanu(kao u the leftovers) ljudi koji se bave osnovnom delatnošću ovi ne bi bili u stanju da za dva života okupe grupu ljudi koja bi bila u stanju taj posao da obavlja

Ćuti, to je bogovski poso za moju profesiju. 

Link to comment

@morgana

Nemam pojma, znam neke dosta uspešne ljude iznikle na FON-u (ne hr) ali cenim da je tu bio i splet okolnosti presudan. Inače im je ALUMNI jak jer se drže zajedno godinama i pomažu se. 

 

Inače i u vreme kad sam ja upisivala (2000) tamo je išao ko nije znao šta će sa sobom ili čak ko nije upao na saobraćajni (?! ) 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Meni je i za HR i za Recrutment psihologija bas bitna. Pre bih voleo da vidim nekog psihologa na toj poziciji nego administrativca.

 

3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ćuti, to je bogovski poso za moju profesiju. 

Konkurisala sam ja na nekim HR oglasima jer su mi delovali zanimljivo poslovi i konkretne firme. Iz jedne me otkačila glavni psiholog jer joj je delovalo da neću radnike iz Indije (građevinci iz baraka) tretirati kako se u firmi očekuje. To sam saznala izokola nekom konekcijom, odlučila sam da to shvatim kao plus za mene :nobles:

  • +1 3
  • Wub 4
  • Tužno 1
Link to comment

Ej, to na mestima o kojima sam znala ponešto ultragovnast posao. Na više mesta su me pitali da li mi je ok da otpuštam niskokbalifikivane na agro, i da ih tretiram tako....hm.

 

Zato i smrdim u školi.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

da li mi je ok da otpuštam niskokbalifikivane na agro, i da ih tretiram tako....hm.

Ovde je bilo maltene da li bih imala problem da prilikom recruitinga u Indiji (on site!) predstavljam uslove boljim nego što objektivno jesu tj da li bih lagala Indijce o tome šta ih čeka kad dođu ovde da crnče na građevini. 

Long story short, posle sam saznala da radnike drže kao marvu u nekim barakama/štalama po Vojvodini i odatle ih razvoze na dirinčenje od jutra do mraka. Plus, što ti kažeš, kome se ne sviđa - put pod noge marš nazad u Indiju. Govna neopevana, good riddance, zato i kažem kompliment mi je što su me ocenili da se "ne uklapam u viziju" firme. 

  • +1 5
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...