Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Meni drugarica usla u stan beogradski, dovela majstore, uzeli meru i zamenili mi prozore stare jedno 150 godina, kaze ja ono vise nisam mogla da gledam :lolol:


Edit. Nije za Doom ali ne znam ni za gde je, neki bizarni Love mozda :lolol:

Edited by Leia
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

imam i astal za pivo. doduse ima donja pregrada, nisam dugo proveravao sta sve ima u tom delu, mogao bih da pogledam kad se budem setio

@napadaj

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

da, nije samo do para, ja zapravo volim da moj stan ima taj neki jugoslovenski vajb iz 80-ih, pa ne zelim to da menjam

 

pics or it didn't happen

Link to comment
34 minutes ago, bags said:

Ispod mene dijagonalno zivi pekar ( mislim da je Poljak a mozda je i Ceh)  koji je visok jedno 1,90m, 50+ god i ima izgled koji je mix Mande i Bode Ninkovica.

Uglavnom radi po noci a po danu spava. Nocima kad ne radi vodi zivot ala Miso iz Zikine dinastije. Uglavnom su to neke 35+ gospodj(ic)e koje obicno budu sa njim neko vreme. Navece kada je vec sve tiho zena  i ja smo cak primetlili po nacinu vristanja da se neke vracaju. I to traje od kada smo se uselili. Prvo smo mislili da je neki mladi student. Kako on njih nalazi ostaje mi bas misterija. Mozda su delom i prostitutke ali onda ne bi ostajale po par nedelja/meseci i imale kljuc. Ova jedna je bila bas fina i kulturna, pogotovo sa klincima.

 

Komsinica  sto zivi pored njega jednom mi rekla nemojte misliti da ovi nocni zvukovi dolaze od mene. :)

Nekad su tako naši stari šetali čehinje a sad je obrnuto :fantom:

Ed. Ahh sad se setih da ne živiš ovde tako da mi je upad obesmišljen :D

Edited by ubibobi
Link to comment

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/botovi-vrtici-skole-sns/?fbclid=IwAR0jTpPbC6StTQ70igO45POS8lopQ_CLLDMM_B2WtPi8e1MvYHcjflRo4Qs

 

Kad se postavi pitanje da li jedan vaspitač i nastavnik može da se bavi time, kao sindikalac bi trebalo da branim prosvetnog radnika i da kažem da je to nemoguće, ali ja to ne mogu da uradim iz nekoliko razloga. Prvi razlog je što radim tu gde radim i što sam svestan onoga što se dešava u obrazovanju. U poslednjih dvadesetak godina prosvetni radnik je najmanje prosvetni radnik. To je neki borac za svoja lična sitna prava i to pitanje da li je čovek intelektualac samo zato što ima diplomu prosvetnog radnika ima toliko jasan odgovor da nema potrebe da ga preterano definišem – kaže Milisavljević.

 

Na vrhu svega toga je situacija sa održavanjem rada na određeno. Držanje gomile ljudi na određeno vreme jeste držanje tih kvaziintelektualaca na uzdi i onda oni rade sve. Mi smo svesni toga kako kolege pognute glave priznaju da su išli na mitinge, objašnjavaju nam da su oni to morali da rade, ali da u to ne ne veruju. Koliko su nisko pali ljudi u prosveti je nešto čime će se psihologija i sociologija baviti vrlo ozbiljno u jednom trenutku. Zapravo bi trebalo već da počnu da se bave – kaže sagovornik Danasa

 

 

  • Tužno 3
Link to comment

broj upisanih studenata u srbiji pao je za 20 000, a broj diplomiranih u godini za 10 000, sad cujem na tv

cijene smjestaja otisle u nebo, studentski domovi stari decenijama, ne postoji vanredno studiranje, svaka cast vucicu

  • +1 3
  • Tužno 3
Link to comment

Mozda je to malo misleading... Evo ti graf prijavljenih za UB. I dalje su popunili skoro sve drzavne fakultete, i budzet i samofinansiranje. Mozda se samo smanjilo studiranje bespotrebnih privatnih fakulteta.

 

image.thumb.png.a068675ccc2adb415354a9658695da99.png

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Mozda je to malo misleading... Evo ti graf prijavljenih za UB. I dalje su popunili skoro sve drzavne fakultete, i budzet i samofinansiranje. Mozda se samo smanjilo studiranje bespotrebnih privatnih fakulteta.

 

image.thumb.png.a068675ccc2adb415354a9658695da99.png

 

nemas info koliko ih je ranije upisivano niti kakva je dinamika na privatnima, bilo da je ovaj podatak iz mog prethodnog posta, koji je iznio ssp pozivajuci se na uporedne statistike kroz vrijeme i u odnosu na hrvatsku i bih, tacan ili ne

 

Link to comment

Cudno bi mi bilo da su smanjili broj koji moze da se upise. Hajd daj neku uporednu analizu ako mozes da nadjes.

 

Inace na FON cilja ljudi skoro koliko na Pravni i Ekonomski zajedno. U moje vreme FON je jos uvek bio relativno mali nepoznati fakultet.

Link to comment

cudno ili ne, broj srudenata je opao

tragicno svakako jeste

 

i u moje vrijeme fon je bio mali pozerski faks, a tehnicke fakultete je mogao da upise ko hoce maltene zbog objedinjenog prijemnog i neogromnog interesovanja; knjizevnost je bilo tesko upisati, fpn i filozofski su bili puni, a pravo i ekonomija masovni

 

to nam brt vise nista nije relevantno

(niti naravno govori o kvalitetu fakulteta ni onda ni sada)

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...