Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

4 hours ago, Ayatollah said:

 

Nikada mi nije jasno kako neko iz solitera u Beogradu ode u soliter na Zlatiboru na neki odmor, tj. šta on/ona tu vidi kao neko osveženje i odmor od svakodnevnice.

 

 

Otišao je da bi mogao/la da kaže posle "Evo me brt na Kopu", a ne što ga zanima priroda ili što mu treba neko "osveženje"

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

26 minutes ago, radisa said:

Nisma mislio na taj način, mislio sam na beton/beton/samo beton...


Ako misliš na novobegoradske blokove, oni su itekako imali zelenih i slobodnih površina između raznih betona.
Devedesetih su se dosetili da se može koješta nakrcati po tim slobodnim površinama (i na Novom Beogadu, i na Vidikovcu, i svuda gde su postojale dovoljno široke čistine)

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Frile said:


Ako misliš na novobegoradske blokove, oni su itekako imali zelenih i slobodnih površina između raznih betona.
Devedesetih su se dosetili da se može koješta nakrcati po tim slobodnim površinama (i na Novom Beogadu, i na Vidikovcu, i svuda gde su postojale dovoljno široke čistine)

Pa ja znam NBG od 2012, kad sma počeo da dolazim u BG na dnevnoj bazi... Meni je to jako puno betona... Mislim, i NS ima takve krajeve, na primer Nova Detelinara, ali baš nisu soliter nego 5-6 spratova...

 

Ono na Zlatiboru je baš surova betončina, oko koje kao ima neke prirode, ali neće još dugo...

Link to comment

puno i prepuno betona i solterčina, to je tačno, ali široke ulice, sa širokim zelenim (u svakom slučaju nebetoniranim) pojasevima, pa čak i "prazne" površine između zgrada

a onda su u tom međuprostoru koji je imao svrhu i planski je napravjen baš takav, počeli da niču kiosci, poslovne zgrade, parkinzi, ugostiteljski objekti...

ja sam krajem devedesetih par godina živeo tamo, i doživeo ga kao dobro mesto za život, pametno projektovano... 2012. su neki delovi već bili upropašteni

edit:

Vidikovac i ceo potez do Košutnjaka je još tužniji primer... tu je bukvalno divljom gradnjom na prostoru između zgrada napravljena jedna sasvim nepotrebna Kaluđerica... A naselje je bilo lepo, takođe planski građeno, od druge polovine sedamdesetih

Edited by Frile
Link to comment

ta ivana je budala, pre neki dan je napala 'mlade istraživače srbije' jer, po njenom razumevanju onoga što čita, od države uzimaju neke silne milione za plaćanje prostora u kom su smešteni. (u realnosti, država otplaćuje kredit koji je uzet za rešavanje stambenog pitanja mladih istraživača)

 

 

  • +1 1
Link to comment

a, kul je ovo sa zlatiborom.

 

-e,brate pazario sam gajbu na zlatiboru.

-super, tebrax, sa si uzeo?

-ma 23kvadrata na 12. spratu, cudo nevidjeno. kao kranjska, kortina, ma jok, kao aspen bratex.

-a gde ti bese ovde u gradu?

-ma 2.sprat 120kvm na 25. maju. ubi me ta nizina.

-bravo bracala, sad si se popeo visoko. kuuul. 'el ima gde da parkirate SUV? a deca njihove? a, da vam ne bude tesno u ta 23kvm, brat moj?

- ma jok tibor je to. moras odes, budes tamo. moras.

Link to comment
21 minutes ago, foto said:

'el ima gde da parkirate SUV?

:D 

Kad si vec pomenuo: danas se nadmetaotm za mesto u traci sa Maybach :isuse: SUV-om...

Ne bi bilo vredno pomena da nisam skoro u zivo video ruznije i bez ikakve svrhe auto...

Link to comment

ne znam, meni to ništa ne smeta, ja odem tamo, pređem dnevno 30km minimum (i to peške, ne kolima), a od toga izgubim max 30 minuta na prolaz kroz vašar, i to ako mi se oće da idem kroz vašar

 

mislim, ko je neki kurac planinar i tako nikad nije išao na zlatibor, bar ne u poslednjih 70-80 godina

Edited by Braća Strugacki
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Braća Strugacki said:

ne znam, meni to ništa ne smeta, ja odem tamo, pređem dnevno 30km minimum (i to peške, ne kolima), a od toga izgubim max 30 minuta na prolaz kroz vašar, i to ako mi se oće da idem kroz vašar

 

mislim, ko je neki kurac planinar i tako nikad nije išao na zlatibor, bar ne u poslednjih 70-80 godina

 

Grozno izgleda, grozno. Ali ko ide da ima smestaj i da seta po prirodi, to moze i dalje.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...