Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

14 minutes ago, Mel said:

 

U cemu je caka? Kao neka komercijalna prodaja, kapiram, ali kako investitor zaradjuje od rentiranja stana koji je prodao?

Prvih X godina je stan investitora, ti samo gostuješ a on ga iznajmljuje po principu stan na dan.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najluđe mi je što sam čuo da se na Zlatiboru stanovi prodaju na foru, kupiš i platiš odmah a prvih  5-10 godina imaš pravo da ga koristiš cca mesec dana godišnje, dok ga ostatak vremena rentira investitor kome hoće.
Nije tako nego ko hoce moze da potpise ugovor o zakupu sa investitorom gde mu izdaje na x godina dok ovaj njemu placa zakupninu tokom cele godine i sve racune. Investitor tako unapred dobije pare da zavrsi objekat a klijemt unapred ima siguran prihod od izdavanja a ne mora nista da se cima.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Link to comment
15 minutes ago, *edited by mod said:

Prvih X godina je stan investitora, ti samo gostuješ a on ga iznajmljuje po principu stan na dan.

 

Nije tako.

Stan je tvoj, možeš ali i ne moraš da potpišeš ugovor sa investitorom oko izdavanja.  

Znam jedne a znam i druge ljude... ko ima nekog u Užicu / Čajetini da sređuje gajbu za izdavanje i prima goste i sl. uz mesečnu naknadu, može u principu više da zaradi, ali dosta ljudi ide na "siguricu" neke mesečne sume (koja je sigurno manja nego kad bi "radio" sâm) ali bez iakvih briga i cimanja.  Tvoje je u tom slučaju da izabereš kad gajba neće biti za izdavanje, tj. kad imaš nameru ti da je koristiš.

 

Naravno, ne moraš da izdaješ uopšte i da ideš kad ti dune.

Link to comment

Ovo je od skora poceo da praktikuje i neki poznati lanac hotela u Japanu, sad nema teorije da se setim kako se zove, ali objasnjavao mi jedan Japanac da je neka win-win varijanta i za vlasnika hotela i za ljude koji kupe stan, tj. hotelske sobe

Link to comment
27 minutes ago, Max Morlock said:

 

Nije tako.

Stan je tvoj, možeš ali i ne moraš da potpišeš ugovor sa investitorom oko izdavanja.  

Znam jedne a znam i druge ljude... ko ima nekog u Užicu / Čajetini da sređuje gajbu za izdavanje i prima goste i sl. uz mesečnu naknadu, može u principu više da zaradi, ali dosta ljudi ide na "siguricu" neke mesečne sume (koja je sigurno manja nego kad bi "radio" sâm) ali bez iakvih briga i cimanja.  Tvoje je u tom slučaju da izabereš kad gajba neće biti za izdavanje, tj. kad imaš nameru ti da je koristiš.

 

Naravno, ne moraš da izdaješ uopšte i da ideš kad ti dune.

 

to bi onda bio condominium rezim, nije isto. 

tako funkcionise dosta turistickih naselja, vecinom kondo plus hotel da da smek, a nekad i sam hotel nudi kondo tj menadzerise ga pod svojim brendom

Edited by morgana
Link to comment

Toga ima nekoliko godina unazad, bila varijanta još 2017 kad sam hteo da kupim gajbu na Zl.

NIkakav deo kompleksa, ništa condo, ništa minium, izvoli gajba, 'oćeš da ti ja izdajem ili ćeš sâm?

 

Link to comment
On 17.12.2022. at 12:19, djordje geprat said:

 s onu stranu brda gde je spomenik ima jedna mala kafanica s predivnim pogledom.

 

 

Krčma Gaj? 

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Rumpelstiltskin said:

 

Na jednom ispitu dok sam studirao u amfiteatru je tako pao plafon. Posto smo jel'te zbog ispita bili razmaknuti samo je jednog kolegu zakacilo, bio je sav beo od kreca i maltera, kao duh. Trazio je da izadje do WC da se uredi i malo smiri (sav se tresao kao prut, a kako i ne bi) ali mu je profa rekao izadjes li pao si. I covek izasao, sta ce. To posle tako stojalo razvaljeno, video se go armirani beton cele godine, tek su preko leta zakrpili a ja sam dobro pazio da nikad vise ne sedam u blizini gde je to bilo...

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Rumpelstiltskin said:

 

Pao je plafon u vrtiću mog deteta. Tek renoviran, (kvalitetno) izvedeni radovi gotovi par dana pre toga.

Plafon je pao u holu pola minuta nakon što sam ja prošla sa detetom i jedno 3 sekunde pošto je prošla grupa dece koja je išla ka svojoj sobi.

 

Edit: maj 2018.godine, Zvezdara

Edited by Tihajeza
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Radoye said:

 a ja sam dobro pazio da nikad vise ne sedam u blizini gde je to bilo...

 

Pa tu gde je palo si najsigurniji, tu sigurno neće opet pasti!

 

Spoiler

:covid19:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...