Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa kod nas se po defaultu misli da je to dozvoljeno jer sila. I da zna neko verovatno bi mu komšije rekle, ne glupiraj se, nisu ti ovo američki filmovi. Sećam se u vreme Otpora kad su išla ona uputstva kao tvoje je pravo da pitaš policajca za broj značke, lol, a tebi već indijanska vatra po faci dok si krenuo da kažeš nešto. 

  • +1 1
Link to comment

Znaće advokati i pravnici bolje, no ono što sam ja čuo od nekih ljudi te odredbe su postojale još u izmenama i ranije čini mi se od 2005-e pa je to prošlo nezapaženo.
Takođe treba dobro razdvojiti "pregled" od "pretres" stana.
I ono što su meni rekli:
To o nepovredivosti ulaska u privatne stanove to je odavno "mačku o rep".
Ali ajde nek neko uradi ozbiljnu analizu "pre i posle" pa da vidimo..



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Zlatibor sad, dok debelo ne izađeš izvan urbanog dela, više nema ni vazduh ni miris. Od betona i kuda se sve vozi, pre par godina nisam osetila nikakvu ni prirodu, niti bilo šta slično. 

Ima smisla možda otići u Sirogojno ili tako neko selo između. 

 

Divčibare su bile potpuno prazne sadržajima, zbog čega je imalo.mnogo više smisla doživljavati ih kao izlazak iz grada, ali se i Divčibare ubranizuju priličnom brzinom. 

 

Tara je podaleko odavde, ali možda zapravo ima najviše smisla. Oštar vazduh, osetiš planinu.

 

Inače, ja sam odrasla na bosanskom Zlatiboru, Nišićka visoravan, na 40 km od Sarajeva, oko 950m nadmorske visine, bridi vazduh. Ovo naše selo više nije selo, nego je par vikendica i motelčić, pa eto....koga put nanese (glavni put za Sarajevo od Tuzle), tamo je Zlatibor koji je nekad bio, gotovo identično. Nekad je bila i super domaći restoran tu na putu, ali mislim da je zatvoren. 4-5 km pre toga s ove strane kad se ide postoje Bijambare, to je već i zaštićena lokacija mislim, ima dobrana šuma, jezerce u njoj, pećina. Ima i tu gde da se odsedne, i to mislim dobar broj apartmana. Kao klinka sam tu išla na skijanje, još tad je to bilo poznato, dakle, ima i staza. Pretpostavljam da je jeftinije nego ići na Jahorinu, a pravi je hidden gem, bar bilo ranije.

  • +1 1
Link to comment
On 17.12.2022. at 10:50, copkillah said:

Meni generalno Zlatibor nikad nije bio jasan, kontam možda pre 30+ godina da je bilo okej, ali poslednjih 20ak ne vidim razlog da se tamo ide, osim da bi se pričalo da ideš tamo.

 

 

Do pre 3-4 godine je bila fantazija (nama). Volimo i dalje ali imali smo pogled na livade i sumu iza ledja (tamo je decenijama tako izgledalo) i odjednom bukvalno eksplozija Kaludjerice svud unaokolo.

Link to comment

Do pre desetak godina na Zlatiboru su se pare propirale u umerenim količinama. A onda kreće bum i megalomanija. I zidanje bukvalno svuda, bez reda i poretka, a kao da je u pitanju takmičenje u ružnoći.

Nisam bila tamo od pre pandemije, po slikama se vidi da je to jedam VML ali na stereoidima. 

Trenutmo mi je omiljena planinaska destinacija Tara, valjda neće da je unište kao Zlatibor. Priča se i da je na Bajinu baštuu pritisak ogroman da se daju dozvole za gradnju u okviru nacionalnog parka.

Link to comment

Najluđe mi je što sam čuo da se na Zlatiboru stanovi prodaju na foru, kupiš i platiš odmah a prvih  5-10 godina imaš pravo da ga koristiš cca mesec dana godišnje, dok ga ostatak vremena rentira investitor kome hoće.

Link to comment
5 minutes ago, *edited by mod said:

Najluđe mi je što sam čuo da se na Zlatiboru stanovi prodaju na foru, kupiš i platiš odmah a prvih  5-10 godina imaš pravo da ga koristiš cca mesec dana godišnje, dok ga ostatak vremena rentira investitor kome hoće.

 

U cemu je caka? Kao neka komercijalna prodaja, kapiram, ali kako investitor zaradjuje od rentiranja stana koji je prodao?

Link to comment

timeshare nije nepoznata turisticka praksa, na kopaoniku je bila u zacetku pred rat devedesetih pa propala, a na zapadu, narocito u americi, je razvijena (doduse vjerovatno u opadanju)

 

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

Pre mesec-dva gledao prilog sa Divčibara, kanalizacije nema, pa se sve sipa direktno u potoke. Gospođa koju su saleteli za komentar u fazonu: samo nek se gradi, "jel ste bii vi u Karlovim Varima, tamo je sve vila do vile". E gospođo, a jel ste se raspitali gde idu govna iz tih vila?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...