Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, 3opge said:

 

 

u brate jedna urbana Kal-Udzerica

 

Aha... U pocetku su gradili na obodima nesto kao gated comuniti sa jednospratnim zgradicama i to je bilo kako tako ok...

 

A onda se nebo otvorilo i krenulo je 20 spratova na 100 metara od jezera... 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

32 minutes ago, Lezilebovich said:

Za turiste koji vole da odu u prirodu :D :D 

 

 

 

Nikada mi nije jasno kako neko iz solitera u Beogradu ode u soliter na Zlatiboru na neki odmor, tj. šta on/ona tu vidi kao neko osveženje i odmor od svakodnevnice.

 

Kao što mi nije jasno zbog čega bi neko pljusnuo EUR 5,000/kvm za Beograd na vodi, daš tonu para da bi živeo na 17. spratu solitera. Ako se baš ložiš na soliterčine iz nekog razloga, ima jeftiniji kvadrat u Gandijevoj i Jurija Gagarina ili na Vidikovcu ili u Vojvode Stepe...

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment
Just now, Ayatollah said:

 

Nikada mi nije jasno kako neko iz solitera u Beogradu ode u soliter na Zlatiboru na neki odmor, tj. šta on/ona tu vidi kao neko osveženje i odmor od svakodnevnice.

 

Kao što mi nije jasno zbog čega bi neko pljusnuo EUR 5,000/kvm za Beograd na vodi, daš tonu para da bi živeo na 17. spratu solitera. Ako se baš ložiš na soliterčine iz nekog razloga, ima jeftiniji kvadrat u Gandijevoj i Jurija Gagarina...

Nije BGH2O soliter isti kao u Gagarinovoj...

 

Ono je stari komunistički, ovaj je nov, kapitalistički... Liči na Dubai, san svakog ko nije bio tamo duze od par dana...

 

Jbt ne bi dao kucu za 500 kvadratu soliterčini, nema šanse...

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Ma idi, ja sam bio u tom BGH2O tri puta, od kojih dva puta poslom na nekim eventovima, i jednom kada sam sa ženom bio u RFZO u Aleksandra Kostića, pa onda išli da ona vidi kako izgleda. Uopšte ne znam kako neko može da smatra da je to dobro mesto za život, jer izgleda odurno iako je sve novo (a ja ne zazirem od novih stvari, čak naprotiv). Da se skrojevići lože na to, to da, za taj deo pročitati Autostoperski vodič kroz galaksiju i opasku o žlezdama antareskog papagaja.

 

Ja kad se budem iseljavao iz centra BGD-a, što će svakako doći u nekom trenutku (nadam se što pre), idem što dalje i od grada i od višespratnica.

Edited by Ayatollah
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Zaboravio si jedno 100 solitera da dodaš na listu...

 

AKo nisi video....

 

mYPk9kpTURBXy8xMWRjODlhODllZGY4MjFiZWY1Z

 

ShRk9kpTURBXy8xNmU5NzZmNDMxOGZiOTJmOGFjN

 

2dck9kpTURBXy8zYWRmM2EwNTE2ODU2ZjZlZGFkY

 

 

ovo je grad na planini, ok, moze i tako, samo ne razumijem zasto kupiti stan u gradu na planini bez elementarnih gradskih sadrzaja i ujedno, apartman u zimovalistu bez elementarnih zimovalisnih. para ko pleve i odes da zivis ko u malom mokrom lugu sa soliterom (ima vjerovatno i boljih mjesta za poredjenje, ali ne poznajem situaciju van bgd)

 

Edited by morgana
Link to comment

ma nije samo do infrastrukture, treba plan, ne moze ovo vise da se ugura u plan. daj boze da je ostalo mjesta za kakav takav javni prostor i sadrzaje koji su nuzni. mozda i jeste, ne znam, na zlatiboru nisam bila bas dugo. ovo sto se vidi po slikama je kao budva, ali bez njenog starog grada odnosno kljucnih gradskih sadrzaja.

 

da dodam, ne znam sta je gore, solitercine ili more kvazikoliba koje jedu prostor, kao na zabljaku.

Edited by morgana
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

ma nije samo do infrastrukture, treba plan, ne moze ovo vise da se ugura u plan. daj boze da je ostalo mjesta za kakav takav javni prostor i sadrzaje koji su nuzni. mozda i jeste, ne znam, na zlatiboru nisam bila bas dugo. ovo sto se vidi po slikama je kao budva, ali bez njenog starog grada odnosno kljucnih gradskih sadrzaja.

Pa Budva na planini, to i jeste ideja... Bukvalno mi je to bar 10 ljudi reklo...

Edited by radisa
  • +1 2
Link to comment

I da, gori su soliteri...

 

Ja sam bio posle 5 godina ove godine u oktobru i  novembru, nisam mogao da se snadjem... Nema autobuske stanice, gomile betona, cim se pomeris od jezera blato... 

 

Ali narod vole... Bila bas guzva...

Edited by radisa
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

I da, gori su soliteri...

 

Ja sam bio posle 5 godina ove godine u oktobru i  novembru, nisam mogao da se snadjem... Nema autobuske stanice, gomile betona, cim se pomeris od jezera blato... 

 

Ali narod vole... Bila bas guzva...

 

moguce, ali ni kolibe nisu rjesenje. nije slucajno da su, dok se razmisljalo, gradjeni spratni hoteli, a ne imitacija planinskih kucica za pet osoba. spratnost stedi prostor i to je dobro (pritom, ne mislim da su zlatiborske krsine ok, ni pojedinacno, a kamoli u zbiru).

zabljak je doslovno pojeden kucicama.

 

postoje neki uzusi u hotelskoj arhitekturi, i na moru i na planini. steta sto ih skoro niko vise ne zarezuje.

Edited by morgana
Link to comment
Napravice oni neku infrastrukturu tamo, da to počne da lici na grad...
 
Ali u najboljem slucaju ce da liči na NBG blokove na planini...
nbg nije pravljen kako kome dune, ne znam kako ce da lichi :unsure:

mada, moze nbg da doraste do ovoga, uz malo truda.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Napravice oni neku infrastrukturu tamo, da to počne da lici na grad...

 

Ali u najboljem slucaju ce da liči na NBG blokove na planini...

Ma najbolje da to moze da zalici na blokove. Blokovi su jedna smislena i planski pravljena urbanisticka celina sa kompletnom infrastrukturom i raznolikim sadrzajima, kako za decu, tako i odrasle

Edited by Lezilebovich
  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, Lezilebovich said:

Ma najbolje da to moze da zalici na blokove. Blokovi su jedna smislena i planski pravljena urbanisticka celina sa kompletnom infrastrukturom i raznolikim sadrzajima, kako za decu, tako i odrasle

Nisma mislio na taj način, mislio sam na beton/beton/samo beton...

 

Sad kad sam bio, u novembru, uzmem sobu u nekom kvazi-hotelu, vidim na slikama lep pogled, sve  super... Odem tamo, nema više tog pogleda, Galens gradi gad ispred ovog objekta, jadno zilijardu soba kompleks...

 

Pa jebem ti sve po spisku...

Edited by radisa
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...