Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Onda bi trebalo da i sva prava imaju ako imaju obaveze. Znaci, ako mu sudis kao odraslom, daj mu da glasa, pije alkohol, vozi i ima seks kao da je odrastao.

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Onda bi trebalo da i sva prava imaju ako imaju obaveze. Znaci, ako mu sudis kao odraslom, daj mu da glasa, pije alkohol, vozi i ima seks kao da je odrastao.

Pa u USA se moze odluciti da se detetu sudi kao odraslom u nekim situacijama... Ne vidim zasto to ne bi moglo i ovde...

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pa u USA se moze odluciti da se detetu sudi kao odraslom u nekim situacijama... Ne vidim zasto to ne bi moglo i ovde...

Tamo si do nedavno mogao nekog mladjeg od 18 godina da osudiš na smrt. Nisam siguran da je to u SAD dobro i ispravno. 
 

Uzgred, da je neko ovog dečka podstrekao na to što je uradio, mogao bi da bude kažnjen za to delo koje je učinjeno - teska telesna ili nasilničko ponasanje ili sta vec, i prema sadašnjim zakonima.

  • +1 2
Link to comment
On 4.2.2022. at 9:17, Filozof manijak said:

Razmišljao sam o ovom slučaju, kako bih sam odregovao da sam na mesto tog doktora.

Jbg, kad se mirne i hladne glave piše o ovome, naravno da je prva pomisao da je to i dalje dete, i da bi bilo kontraproduktivno odgovoriti nasiljem.

Ali da meni neko polomi jagodičnu kost tako iz nevezuše, (pod uslovom da ostanem pri svesti) mislim da bih ga sabio u zemlju od batina jer bi mi pala klapna, tj.ušao bih u crveno - kako se inače kaže. Jbg, reakcija u afektu i sužene svesti.

 

esid: potreban je nadljudski napor volje odgovoriti pacifistički na takvu agresiju

 

Zato je u takvim poslovima nužno da se razvije samokontrola, kad se susrećeš s velikim brojem ljudi (dece), moraš da naučiš da reaguješ službeno, čak i kad je situacija jako provocirajuća. A prosto ih mora biti, s velikim brojevima.

 

Ali, ono što mi se čini važno da se kaže je da je ogroman put između pomisli do radnje, čak i do izgovorene reči. Verujem da niko na topiku ne bi zaista stigao do toga da uzvrati udarac. Ljudi se verbalno prazne po komentarima, pa i ono kad pišu da bi nekog čerečili, razapeli, sve je to grozno, ali to možeš da vidiš da se realizuje samo u linč masi ili u eksperimentalnim uslovima. Ovako, malo teže, u ponašanju ljudi imaju jače inhibicije. Zato mislim da je svađa bila bespotrebna, ko je tu za zakon nasilja, a ko nije. A da kriviš nekoga ko prebiven dobije socijalno neprihvatljiv agresivni impuls, pa, mislim da je to logična odbrambena emocija (koja prolazi dug put kroz obradu kod većine ljudi i ne ode u nokaut, eventualno pre u odbrambene radnje).

 

Uzgred, nasilnik (odrasli) se delom formira u porodici, a delom ne. Apsolutno ne mora da znači da je bio zlostavljan u detinjstvu, ni vršnjački ni porodično.

  • +1 3
Link to comment

valjalo bi znati kakav je bio ranije. škola, komšiluk, društvo...........

iz ovoga što sam pročitao ovde, nisam shvatio u kom momentu je napao lekara. štapić u nosu, predlog da se to učini, .......

 

EDIT: sada potražih. izvor, tabloidi. ako se zbilo kako pišu onda dete nije dete.

Edited by djordje geprat
Link to comment

U Novom Sadu uhapšena doktorka zbog izdavanja lažnih potvrda o vakcinaciji.

 

Quote

Dom zdravlja "Novi Sad" o hapšenju doktorke: Na osnovu prijave pacijenta pokrenuta interna kontrola

Hapšenje doktorke Doma zdravlja "Novi Sad" usledilo je nakon što je pacijent prijavio nepravilnost u njenom radu, navodi se u saopštenju ove zdravstvene ustanove.
Kako navode u Domu zdravlja, na osnovu žalbe pacijenta pokrenuli su internu kontrolu rada koja je u ovom slučaju ukazala na zloupotrebu, te su u skladu sa tim reagovali i nadležnim državnim organima predočili rezultate.
 
"Rad Doma zdravlja 'Novi Sad', najveće ustanove primarne zdravstvene zaštite u Srbiji, bio je, i ostao, primer ali i podstrek da se poverenje dato od građana zadrži. Dom zdravlja ima dobre radnike, profesionalce koji požrtvovano rade svoj posao i zarad njih ne želimo ni senka da na njih padne. Vreme pandemije, za nas često ratno vreme, pokazalo je pravu sliku zajednice i pojedinca. Toleranciju za pojave koje bacaju svetlo sumnje nismo, niti ćemo imati", navodi Dom zdravlja u saopštenju.
Dodaju da "kao odgovorna ustanova, koja je preko 700 dana uključena u borbu protiv korona virusa", uvek će biti na raspolaganju državnim organima i time zaštiti i građane i zaposlene.
 
Podsetimo da su doktorka Doma zdravlja i još dvoje uhapšeni, dok se za još jednom osobom traga, zbog sumnje da su učestvovali u malverzacijama sa vakcinalnim potvrdama. Doktorka je osumnjičena da je za novac izdavala lažne potvrde o vakcinaciji.

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

U Novom Sadu uhapšena doktorka zbog izdavanja lažnih potvrda o vakcinaciji.

 

 

 

ocekujem da se uskoro sazna da je nolo bio u novom sadu ovih dana.

  • Haha 1
Link to comment

па није брате, оволика драма цивилизације, сви нас лажу, фармакомафија, билгејц, дипстејт, вакцина пуна отрова, људска права никад гора, слободе никад мање, човечанство само што није пропало, отварамо очи случајним пролазницима по апотекама и касама у максију, и сад лажне потврде за паре. па како то. да сам ја толико јако против те преваре, штанцовала бих лажне потврде, шта потврде, и лажне вакцине бих кувала о свом трошку на шпорету у веранди. шта је мало пара спрам места у историји!

 

и серија да се сними.

 

а овамо сви зинули на паре, као нису се џаба школовали.

 

 

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

Dakle kako sam se sada iznervirala, a valjda im je to bio i cilj. O smrti Snezane (Peric) Pantic koja je sama po sebi strasna, portal stavlja ovakav naslov. ***** ih klikbajt i za smrtni slucaj vrhunskog sportiste i sampionke. Malogradjansko odvratno smece. 

 

https://nova.rs/sport/ostalo/snezana-peric-djordje-pantic-preminula-karate/

 

Svaka cast Crnogorci, kod vas se jos nekog reda zna.

 

https://www.vijesti.me/sport/ostali-sportovi/589659/preminula-poznata-karatistkinja-i-bivsa-clanica-podgoricke-buducnosti?utm_campaign=ug.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=ug.contentexchange.me&utm_term=ug.contentexchange.me

 

Jeste da je za sportski RIP, ali morala sam da ostavim ovde.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 8
  • Wub 1
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...