Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images



 
Kuče verovatno, ako je odrasli rotvajler gledaće da pređu na drugu stranu ulice. :tongue: Odrastao muškarac na ulici u nekom metropolisu kao što je NY - možda je pijan ili drogiran ili ima kod sebe neko oružje, možda je agresivan itd. Moguće da bi više lokalaca bilo spremno da pomogne kad bi bili 100% sigurni da je u pitanju bezbedna situacija.


To je to.

Bespomoćnim (ljupkim) stvorenjima i stvarima se pruža potrebno a dok se ne vidi ljudska duša ispod odeće gleda se sa distance ili ne obraća pažnja.

Malo je i te pažnje često i upotrebljeno u gradskoj frenetičnosti dok se ne okusi ta ista (ne)pažnja na sopstvenoj koži.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Poludziber said:

 

E jbg sad, procitaj ponovo ono sto sam napisao. Ljudi su sebicna stoka koja gleda svoja posla en zeneral. U toj sebicnosti vise empatije se prospe na random kucad u nevolji nego na nekog random beskucnika. To je jednostavno cinjenice i ne baca nikakvu konkretnu krivicu na ljubitelje zivotinja vec na ljude generalno. 

Meni se desilo da naidjem na lika onesvestenog (ili vec mrtvog) na po ulice u Njujorku dok sam setao kao bezbrizni turista. Nije bio beskucnik (30ak godina obucen normalno) i u nije bilo u nekoj opasnoj zoni. Ljudi su skroz nonsalantno prolazili pored nepokretnog tela kao pored saobracajnog znaka. Barem 50ak ljudi u par minuta. Meni i zeni bilo glupo kao turistima da zovemo policiju ili hitnu, pored toliko lokalaca u prolazu (zapravo tehnicki nismo ni znali kako) i na kraju otisli. Verovatno smo i mi za osudu, zapravo jesmo ali da je bilo neko kuce ili mace u pitanju, siguran sam da ne bi uspeli ni da vidimo o cemu se radi od guzve napravljene od onih koji bi intervenisali. I ne govorim napamet jer te scene i guzve pri spasavanju domacih ljubimaca sam sreo gomilu puta. 

 

Logistički je lakše pomoći mački ili kučetu, i to što kažeš, objaviš na mreži a životinju možeš da doneseš i ostaviš privremeno (ili trajno) u ulaz od zgrade. Zbrinjavanje čoveka zahteva kako izlaganje njemu, ko zna ko je i šta ima sa sobom, tako i 1 akanje s institucijama, a to je gnjavaža za većinu ljudi (ne sve). Ne kažem tako treba, nego pokušavam da razumem poređenje. 

 

I da, ljude to ne čini boljim ni gorim, samo je jednostavnije, a ljudi imaju tendenciju da urade ono što je lakše

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Vecina ljudi se plasi da pridje, sta ce videti/mrtav ili da ne budu ne padnuti. Ne zele odgovornost.

 

Uvek obracam paznju, nemam pojma koliko puta sam vec rekla dude are you ok? Cusnem ga nogom. Should I call for someone?

Bilo tu svakakvih...al to je zbog prakse. A muzu je to deo posla. Tek on sta se nagleda....

Edited by mustang
  • +1 2
Link to comment

kreten je. i ne ochekuje chovek da ga tinejdzeri udaraju na radnom mestu, a  ni ne planira ni da bije decu, skoro sigurno. a onda ni majka isto ne moze nishta, jer dete strvina i ne mozesh mu nishta. i eto.

  • +1 1
Link to comment

Znaci vojvodjani najjaci....

 

Kakav bi nokat mali dobio od mene, pamtio bi batine do kraja zivota. 

Dete u dom za maloletnike na godinu dana roditelji malo u zatvor, muceniku 10000 evra za povrede. 

 

Ovu moju malu ucim da niko nema prava da je pipne. Vec su poceli da se kuskaju po skoli. A nikad batine nije dobila u zivotu, niti po dupetu malo, verovatno bi se potpuno paralisala od straha. 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, mustang said:

Znaci vojvodjani najjaci....

 

Kakav bi nokat mali dobio od mene, pamtio bi batine do kraja zivota. 

Dete u dom za maloletnike na godinu dana roditelji malo u zatvor, muceniku 10000 evra za povrede. 


A javno bicevanje na trgu?

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...