Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, Mos said:

Jer tući dete od 13 godina je odraz snage :isuse:

 

Jesi mi na ignor al bas me zanimalo sta si sad lupio.

 

Ja bih tebe na neki ozbiljan IQ test, zivota mi. Tvoje razumevanje diskusije je priceless za istrazivanje. Mi levo, ti desno.  

 

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nasilje generise novo nasilje. Svaki psiholog ce vam reci da nasilni klinci u 90% slucajeva izlaze iz porodica u kojima se nasilje standardno desava i u kojima su neretko zrtve istog. Osim toga govorimo o klincu od jebenih 13 godina, ne mogu da verujem sta pisete. 

Link to comment
19 minutes ago, Poludziber said:

Nasilje generise novo nasilje. Svaki psiholog ce vam reci da nasilni klinci u 90% slucajeva izlaze iz porodica u kojima se nasilje standardno desava i u kojima su neretko zrtve istog. Osim toga govorimo o klincu od jebenih 13 godina, ne mogu da verujem sta pisete. 

sve to stoji, no, postavlja se pitanje ko će biti sledeća žrtva tog klinca ako se ne zaustavi u svom destruktivnom ponašanju na vreme.

Link to comment

Da se razumemo, ne bi se malac izivljavao da mu je 14+. 

Cesto takve u tim godinama pre krivicne odgovornosti salju da obijaju trafike/prodavnice/crkve, kradu bicikle/ostale pokretnosti, ostecuju imovinu, u razbojnistva, itd. za racun drugoga. Ne bi skodilo redefinisanje te maloletnicke politike i odgovornosti, zlocin bez kazne nije dobra prica.  

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Napisala si da je lekar slabić, verovatno šokiran, uplašen i kukavica zato što nije reagovao. Snaga je upravo u tome što nije reagovao, kao i profesionalno vršenje svog posla koje je da pomaže deci, a ne da ih bije. Pretpostavljam da svako može da ugazi nekoga ko ima 13 godina. Ti i dalje guraš neku svoju agendu o pravim, jakim muškarcima i slabićima, samo ti je ovaj primer potpuno pogrešno mesto za to. Lekar je izbegao samo još veće sranje po sebe i svoju porodicu, koje bi se dogodilo da je popustio u afektu. Dete je debil, svakako.

Svaki primer je pogrešno mesto za to. No...

 

Svako ko ti jednim udarcem izlomi kosti lobanje ili je treniran ili je puko, a i da je treniran mora da bude mnogo besan da bi te tako udario. Sasvim je moguće da odrasli okolo nisu skapirali koliko. Ako nešto gledam gledam tuče 13godišnjaka, moji u osnovnoj su i policiju tukli a ovi s kojima sad radim su meki ali kad nekom padne mrak to 'meki' prestaje da se primenjuje. Može da baci čovek čoveka daleko kad pukne, u sekundi, kad puknu moram da ulećem hitno jer kosti lobanje.

 

Kolko je morao da mu vadi taj bris, nisu mogli da kažu ako nećeš nećeš idi kući ili štagod jebo te bris dogovori se s mamom opet pa dođi. Ili nemoj više nikad, uostalom. Ne krivim lekara nego ljudi nekad ne umeju da procene situaciju jer pretpostavljaju da 'dete' ne sme da te udari. Na drugom topiku dete istih godina zamalo može da ima seks s matorim čikom ako pristane.

 

Naročito se paziti dece koja ne mogu da odgovaraju a mogu da ti slome jagodičnu kost jednim udarcem. Što reče jedan uterivač dugova iz mog zavičaja sa svima ću se zakačim sem s klincima oni ne znaju granice. (To što se tiče jakih muškaraca, lik je bio 140 kila kikboksera. 'Videlo bi to dete da ga ja dovatm'. Važi).

 

I još da kažem da je sramota koliko se mala pažnja poklanja anger management terapijama adolescenata, napušteni zlostavljani nevidljivi taj bes uvek ima neki koren u stvarnosti. U svakom slučaju, po mojoj proceni ovo je daleko komplikovaniji slučaj od 'udarilo ga dete'. Da ga je napao čopor 13godišnjaka to je drugo, ali ako je samo jedan mora da je neko nešto pogrešno skontao pa se iskomplikovalo. 

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
37 minutes ago, Downforce said:

Ljudi, ja i dalje masim poentu zbog cega ga je klinac izudarao? Ono, koje mu je obrazlozenje bilo?

 

 


Nije hteo da mu doca/sestra uzme bris iz nosa. :laugh:

Link to comment

Ok, ali zasto? Ono, sta je tu toliko strasno? Jel to obrazlozio ikome?

 

Smrdi mi na neku zescu zatucalu teoriju zavere tipa - ne daj da ti vade mozak stapicem...

 

Sto kaze Hermetico gore, tu postoji nesto dublje. I verovatno jos gluplje.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...