Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, mustang said:

 

Katastrofa. Bas porazavajuce. 

pri chemu ja za nju znam, za dilbera koji hvata/baca/shtagod lopte na istoku, bash i ne. ali je ochigledno da ce vecina kliknuti da vidi chija zena je umrla.

Link to comment

Čitam kako je pronadjen ovaj dečko iz Kruševca posle više od mesec dana potrage.

I mediji su pisali o njegovom nestanku, doduše ni približno kao o Mateju.

Srećom, dobro se završilo, dečko živ i zdrav, zaposlio se u Beogradu i iznajmio stan…

I sad, dok komentatori bacaju drvlje i kamenje po njemu i majci koja je prijavila nestanak, hoće da plate odštetu državi itd ja se pitam da li je policija uopšte radila svoj posao, i ako jeste ko te istrage radi i na kom nivou.

Mislim, neverovatno mi zaista da su ga tražili preko mesec dana.

Ako je legalno prijavljen i zaposlen, morali bi u nekoj bazi da vrlo jednostavnom pretragom dodju do tih podataka. Tu je i stanodavac, poslodavac, neke kolege, nešto. Verovatno je imao kontakt sa njima i pre nego je otišao od kuće.

 

Pa su onda kao sumnjali na odlazak u inostranstvo.

Zar i to da li je prešao granicu nije lako proverljivo?

A tu su valjda i neki prijatelji, osobe sa kojima je imao kontakt, način na koji je napustio Kruševac… Mejlovi i nalozi na društvenim mrežama, signal mobilnog telefona itd.

Mislim, da se iko zaista pozabavio ovim slučajem, nemoguće da ga ne bi rešili vrlo lako. Izgleda samo tabloidi vode istrage, a ne i oni čiji je to posao…

 

Ovaj drugi slučaj je privukao više medijske pažnje jer je strani državljanin, pa možda zaista rade ozbiljno.

Ili je to opet samo (pogrešan) utisak iz medija, nisam siguran.

Edited by mraki
Link to comment

Да глумим ђавољег адвоката - граница може и илегално да се пређе то су вероватно прво проверили, то што је изнајмио стан не мора да значи да се и пријавио. Ако се још запослио на црно или је послодавац касни са пријавом, могао је остати невидљив за систем.

 

Пријатељи су могли да кажу да не знају ништа једноставно...

 

При томе, нисам пратио али је питање да ли је уопште и била нека истрага. То што се неко није јавио мами ако је пунолетан не значи да је нестао. Лако је могуће да је полиција проценила (исправно) да ово није био нестанак у кривичном смислу те речи... 

  • +1 3
Link to comment

Tražili ga 43 dana, i na kraju priveli maricom.

Majka znala da je kontaktirao sa nekom firmom i navodno mu nudili posao, ali ona sumnjala da je neka prevara i ko zna šta.

Znači, sama provera mejlova i poziva… Ono ne znam, teško mi poverovati da se iko zaista bavio ovim slučajem.

 

Quote

Intenzivnim operativnim radom pripadnika MUP-a, PU Kruševac i PU Beograd, mladić je lociran u jednom stanu na Vračaru gde je pronađen u dobrom i stabilnom zdravstvenom stanju.

 

Edited by mraki
Link to comment

Doveli verovatno, moja greška.

 

I da, kako može policija proceniti da nije nestanak, ako najbliži ne znaju ništa o njemu?

Zar ne moraju postupiti po prijavi, kontaktirati sa tom osobom i uveriti se da je dobro?

Link to comment

Doveli ga a posao koji je nasao je mogao biti frilens ili nesto gde se od njega ocekuje da regulise poreze.

 

Sve u svemu deluje da je lik samo hteo da se osamotali doduse na malo prek nacin.

Link to comment

Prosto mi nešto u celoj priči nije u redu.

Pritom uopšte ne mislim na porodične odnose i to da li on ima nekih poteškoća…nešto nije u redu sa istragom.

Lik je radio i živeo online, nema teorije da nisu mogli otkriti sa kim je bio u kontaktu i gde se uputio.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...