Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 minutes ago, Downforce said:

 

 

Smrdi mi na neku zescu zatucalu teoriju zavere tipa - ne daj da ti vade mozak stapicem...

 

 

Quote

"Ono tvoje na fejsu juče, Zorane, da li si lud, bre?
To je slika operacije sinusa, znao bi to da ti kaže i student
A ti uz tu sliku, šta pišeš? "Čačkanje hipofize štapićem za bris
Probije sve živo, namesti čip", i to se ne oseti ič?

 

Link to comment

Čitam i vidim dosta naivnosti u nekim postovima, imao sam "privilegiju" da idem sa takvima kao što je ovaj trinaestogodišnjak, i tu je kriviti doktora, ali i porodicu smešno. Evo, na primer, onaj iz Vidimo se u Čitulji je bio iz jako fine porodice, znao sam mu i sestru, ali  i sestru od tetke, oca, ujku, sad da ne nabrajam dalje, sve fini i pitomi ljudi, tu nikakvog nasilja ni u široj ni u daljoj porodici sigurno nije bilo.

 

I nije jedini, jako malo od tih težih slučajeva je imalo klasične probleme u porodici (nasilje, alkoholizam, razvod...), jednostavno su tako rodjeni, i tu je jako teška bilo kakva rehabilitacija i resocijalizacija.

 

Ono što bi mi kao društvo trebali da uradimo (da bi pre svega zaštitili normalnu decu) je da takve slučajeve šaljemo u specijane vaspitne ustanove da ne remete red u školi i negativno afektiraju psihofizički razvoj učenika.

Edited by Jeremija
  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
47 minutes ago, Hermetico said:

Ali on sme da ne da bris ako neće, jel mu to neko reko tamo? 

 

Ček, je l stvarno ne mora? On je maloletan, ne odgovara za svoje postupke, roditelj i doktor pak odgovaraju. Da je roditelj bio protiv, ok, ali je onda pitanje i za ustanove za zaštitu deteta. A da je doktor bio u fazonu, a nećeš, ok... pa da mali umre sutra, razvlačili bi ga nedelju dana svuda. Ovako je "jeftinije" prošao.

 

 

 

Link to comment
19 minutes ago, Vapad said:

 

Ček, je l stvarno ne mora? On je maloletan, ne odgovara za svoje postupke, roditelj i doktor pak odgovaraju. Da je roditelj bio protiv, ok, ali je onda pitanje i za ustanove za zaštitu deteta. A da je doktor bio u fazonu, a nećeš, ok... pa da mali umre sutra, razvlačili bi ga nedelju dana svuda. Ovako je "jeftinije" prošao.

 

 

 

Ne mora ništa ako neće, sigurno ne smesta tog momenta možda ima napad panike lupam

 

EDIT Ne napadam doktora uopšte, pokušavam da skontam kako je moglo da se završi drugačije jer mislim da je užasno to što mu se desilo kao neko kome to isto može da se desi na poslu bukvalno svaki dan. 

Edited by Hermetico
Link to comment

ne znam gde da turim ovo. jes' da nije raspad našsg društva ali jeste raspad društva. ima se, može se. pisala mi oovome moja holandska prijateljica. misli da će trošak ipak, na kraju, država da plati.

 

izvinjavam se na upadu. ako postoji pogodnije mesto, preselite

Edited by djordje geprat
Link to comment
4 minutes ago, djordje geprat said:

ne znam gde da turim ovo. jes' da nije raspad našsg društva ali jeste raspad društva. ima se, može se. pisala mi oovome moja holandska prijateljic. misli da će trošak ipak, na kraju, država da plati.

 

izvinjavam se na upadu. ako postoji pogodnije mesto, preselite

 

Pitanje je da li su znali da ce ovo biti problem pa su cutali dok ne kompletiraju jahtu, da bi grad i drzavu stavili pred svrsen cin..ili, sto je verovatnije, samo ih je zateklo na kraju. 

Ako je ovo drugo..onda je zaista jebeni SNS svuda oko nas na celom svetu i valja kupovati kucu u brdu, u sumi da se pobegne od diletanata.

 

Pravo je vreme da se isprica prica o konjskim guzicama i dimenzijama rezervoara za rakete.

Link to comment
On 4.2.2022. at 1:07, munze said:

A roditelji?

pitam isto kao i @gospa buba , sta je po zakonu, jel postoji neka kazna, novcana bar?

davno sam ja napisao da za sranja koja napravi neodgovorna balavurdija, kaznu treba da odsluže tata i mama kao da su oni zasrali.

EDIT: prevaspitavanje je teška rabota. sa vaspitavanjem se kreće od pelena. ne verujem u stav "takav je"

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 4.2.2022. at 10:57, Filozof manijak said:

sve to stoji, no, postavlja se pitanje ko će biti sledeća žrtva tog klinca ako se ne zaustavi u svom destruktivnom ponašanju na vreme.

Ma nema to veze sa formiranjem psihe, lepo si reko padne čoveku mrak i uzvrati. To je skroz okej, mislim da u ovakvoj situaciji zaista ne možeš biti uračunljiv.

 

Generalno batine kao reakcija roditelja nisu problem, pukne svakom nekad film. Problem je kad neko to uvodi kao preporučljivu vaspitnu strategiju. 

 

Šta će se desiti s klincem, verovatno u najmanju ruku socijalna služba na vrata, mada je stvarno glupo raspravljati o ovome na osnovu jednog šturog teksta srpskih novinara.

 

Na prvom mestu, niko ne zna da li ovo dete inače neko bije i koliko. Pisao sam šta sve roditelji rade deci kod nas u školi, kakve psiho kazne trpe neki klinci i klinke. Batine su još i normalne. Pa opet se tim manijacima ne desi ništa i ta deca su im ostavljena na milost i nemilost. I o tome ne pišu nikakve novine, bar dok neko ne ubije dete.

 

Jebo dnevne novine kao sredstvo informisanja i sticanja slike o svetu, mislim da je to jedino pravilo koje se ovde može primeniti.

 

 

Edited by Hermetico
Link to comment

Malo na veselije teme, trenutno najveći problem i drama u Srbiji, kakav Rio Tinto i ekologija :fantom:

 

Quote

Pasionarani sakupljači kupona pokrenuli su ovih dana ozbiljan virtuelni protest zbog nestašice noževa u "Maksi" prodavnicama. Međutim, iz kompanije stižu umirujuće vesti da su oštri primerci na putu do potrošača i da će svaki vlasnik kupona dobiti svoj primerak uskoro.

 

Quote

Mnogi kupci koji se osećaju povređenim i rezigniranim zbog ovakvog ponašanja kompanije "Delez" izneli su svoja osećanja na društvenim mrežama u objavama, kojih je sve više.

 

:cry:

  • Haha 5
  • Tužno 1
Link to comment

^^ (na hermetikovu prichu se nastavljam, ne na naoruzavanje)

a dobro nishta mi ne radimo ovde nego hipotetishemo, iz novina, i onako. dogadjaj deluje realistichno za nashe prilike, ima mesa.

meni je i to trpanje u zatvor roditelja isto problem, shta se time postize. ako je ovo dete kreten, da li je zbog sebe, ili zbog roditelja. da li roditelj, u tom sluchaju razume svoj vaspitachki propust, i josh vaznije, da li kazna sluzi tome da to ispravi, i kako ce tachno da ispravi? :unsure:

sve se to vrti oko iste stvari, kako da se kvantifikuje i izmeri ishod vaspitavanja u situaciji kad decu vaspitava kojeko, pochev od roditelja, koji su svakakvi, preko shkole koja je isto svakakva, a drushtvo drzi jasna ogranichenja samo na papiru.

drugim rechima, shta sa detetom koje je nokautiralo doktora iz chista mira? shta sa doktorom, jel radi chovek u zooloshkom vrtu ili gde, nosi glavu u torbi? pere prozore u americi. ili nema veze, jer bi mi zapravo trebalo da sagledamo i razumemo, svaki sluchaj, a mi nemamo ni privatne ni javne resurse za to unsure.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 1
Link to comment

Treba omogucuti da se deci sudi kao odraslima u nekim situacijama...

 

I treba uvesti krivično delo podstrekivanje maloletnog lica na krivično delo za koje bi bile izuzetno ostre kazne...

 

Ja ne vidim razlog zašto se ovom detetu™ ne bi sudilo za nanošenje telesnih povreda i napad na sluzbeno lice (ako lekari imaju taj status)...

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

meni je i to trpanje u zatvor roditelja isto problem, shta se time postize. ako je ovo dete kreten, da li je zbog sebe, ili zbog roditelja. da li roditelj, u tom sluchaju razume svoj vaspitachki propust, i josh vaznije, da li kazna sluzi tome da to ispravi, i kako ce tachno da ispravi? :unsure:

 

Drugi problem je ako ovo nije jedino dete i ako ostala deca u porodici nisu ni po cemu problematicna, slanje roditelja u zatvor kaznjava i njih na odrastanje po domovima i hraniteljskim porodicama.

 

Jbmliga, ima situacija kad su roditelji koren problema pa ima smisla da se kola slome (i) na njima, ali ne moze se generalizovati. Nema ovde dobrog resenja koje pasuje na svaku situaciju, bukvalno se od slucaja do slucaja mora razmatrati. A meni laiku za pravo se cini da bi pisanje takvih zakona koji bi sve to pokrili iz svih mogucih uglova i varijanti bilo neveorvatno tesko jer zakon je zakon samo ako se primenjuje za sve i svakog podjednako, cim dodjemo u situaciju da zakon vazi svakog petog cetvrtka u mesecu i samo za plavooke s crnom kosom koji stanuju s parne strane ulice to vise nije zakon nego provizorijum koji je pravljen s ciljem da se onaj ko trebaTM lako provuce kroz rupe u njemu a da onaj ko moraTM redovno dobije po usima i kad je kriv i kad nije...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...