Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne znam ništa o delu za IT, tu ima vrv kojekakvih proprietary i ostalih klauzula, i moguće je da i hiring koraci idu drugačije (za to je logično da imaš HA), ali za ove ostale P se konkurs objavi uvek dok je pozicija popunjena (naravno, ne smeju se preklapati vremena zaposlenja).

Za handover si me sad zbunio skroz. :unsure:

Niko nikom ne daje uvid u neka dokumenta, ali ima onlajn razgovora tipa radili smo na tome i tome blablabla. Ugovor je potpisan obično par meseci pre nego što osoba dođe da radi fizički (dok se organizuje medical, pa selidba, trista onih čuda administrativnih).

 

EDIT. Sad si me podsetio da su i mene u poslednje 2 godine pozvali na neki intevju od kojeg sam bila digla ruke, jer je jako davno bio oglas. Da, moguće je da je korona dodatno poremetila sve (mada je ovaj najsvežiji primer koji imam bio ispod godinu dana ceo proces... sad su se izgleda opet "otpušili" malo)

Edited by pt 2.0
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Verujem da i dosta zavisi od divizije. Tipa finansije i nabavke sigurno nisu kao neki drugi. :)

 

29 minutes ago, pt 2.0 said:

Niko nikom ne daje uvid u neka dokumenta, ali ima onlajn razgovora tipa radili smo na tome i tome blablabla

 

Znaci nesto neformalno. Mislim i dalje mi je neverovatno ali eto izgleda da ljudi i to rade.

 

30 minutes ago, pt 2.0 said:

(naravno, ne smeju se preklapati vremena zaposlenja)

 

Pa to i govorim sve vreme. :)

 

Inace veliki razlog za produzenje je i nova gender politika. Cesto se pozicija otvori ponovo ako nema dovoljno zena prijavljeno. I onda se to oduzi za jos 60 dana. Kod mene u diviziji od zadnjih 22 je 18 zena.

 

Mozemo nastaviti i na PM da ne smaramo druge.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Human nature.

Da je pao u sred bela dana, neko bi mu pomogao, ne nuzno iz humanosti, vec iz straha da bi neko treci video da ovaj drugi nece da pomogne. 

Los tajming za losu srecu. 

Link to comment
11 minutes ago, zorglub said:

‘Killed by indifference’: France shocked by death on busy Paris street

Swiss photographer René Robert died from hypothermia after falling and being ignored for nine hours

 

Šokirali se, valjda što po ulicama ne umiru samo beskućnici.

Ma jok, nego se ne postizava od kuca i maca koje traze dom i koje su zakonom zasticenije od bespomocnih dvonozaca.

Oni su, i onako, svojom voljom, k'o pravi sloboodni ljudi pristali na rizike slobodnog preduzetnistvatm...

  • -1 3
Link to comment
14 minutes ago, namenski said:

Ma jok, nego se ne postizava od kuca i maca koje traze dom i koje su zakonom zasticenije od bespomocnih dvonozaca.


neki domaći Mile bi rekao isto što i ti samo ne kuce i mace nego Romi i emigranti

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, Frile said:

neki domaći Mile bi rekao isto što i ti samo ne kuce i mace nego Romi i emigranti

A samo nekom domacem Friletu bi palo na pamet da poredi kuce i mace sa Romima i emigrantima... 

Aj' sad nastavi dalje, ali samo da bude humanotm i na liniji... :isuse:

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

želeo čovek malo da stekne iskustva u poslu, ali mu nisu baš najbolje objasnili kako se to radi :ph34r:

 

Quote

Vršilac dužnosti direktora Centra za socijalni rad u Velikom Gradištu Danijel Živanović (37), uhapšen je zbog sumnje da je fizički nasrnuo na svoju suprugu, njenu majku i brata, potvrđeno je iz Osnovnog javnog tužilaštva u Velikom Gradištu.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 30.1.2022. at 17:22, namenski said:

Ma jok, nego se ne postizava od kuca i maca koje traze dom i koje su zakonom zasticenije od bespomocnih dvonozaca.

Oni su, i onako, svojom voljom, k'o pravi sloboodni ljudi pristali na rizike slobodnog preduzetnistvatm...

 

Pobogu :wacko:

  • +1 1
Link to comment

Lose je to sastavio @namenski ali nije da nije pogodio sustinu. Da je bilo u pitanju neko kuce, bila bi trka ko ce vise da pomogne. Ova cinjenica ne podrzumeva da sad po difoltu neko treba da bude protiv kuca i maca. 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, aram said:

brte. ovo je 1na1 ono "bolje decu da šetaš nego tu džukelu"

E, ovako, da rezimiramo:

- kada sam dosao na forum i nazvao Biljanu Srbljanovic упишуљом, ti si protestovao kod moderacije pitanjem zasto se dozvoljava da se eminentne licnosti iz naseg javnog zivota nazivaju упишуљама.

Rezultat: 7 dana bana za mene.

- kada su se na Radulovica svojevremeno sekle vene, na moje pokusaje da skrenem paznju da se radi o 1 dzukeli od coveka, uz svaki moj post si obavezno, onako hijenski se sunjajuci, lepio a bio je i ministar kod Vucica...

- kod Jankovica skoro u dlaku ista prica...

- epizodu u kojoj si tvrdio da je Lili Marlen 1 bezazlena, u sustini antifasisticka pesmica necu da pominjem, osim podsecanja radi: obaska sto sam utvrdio da si bio u pravu: svakog normalnog kada u kafani zacuje Lili Marlen prosto zapljusne 1 autenticni antifasizam, onako emocionalno.

- kada si uhvacen u notornoj lazi, sa visina svoje forumske eminentnosti si protestovao glede nedopustivosti da te se kao takvog nazove lazovom, pobrinuo se da se postovi koji to dokazuju pobrisu, uostalom tu temu smo obradjivali...

Rezultat: 15 dana bana za mene.

- jos par банчића koje si isposlovaotm preskacem.

 

Sve u svemu, necu da te izmestam iz udobne i bezbedne pozicije teske forumske artiljerije koja stupa u akciju samo kada zatreba reakcija moralne gromade, arbitra poput tebe, ali: krajnje je vreme da se das u trening troskoka.

Koristan je po zdravlje, lekovit.

 

 

@Leia izvini, ne mi se raspravlja s tobom: zimska dosada jeste, ali bas tolika nije... :D

 

 

 

Edited by namenski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...