Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

5 minutes ago, radisa said:

Gospodin sa pola tone šećera je sam izjavio da je kupio za preprodaju, ako se ne varam...

 

A i ti pilići su se pojavili po pijacaam, takođe, ako sam dobro uhvatio naslove...

 

E jbg sad... ne pratim na sreću. Samo kažem da je moguće i da je do sirotinje, a ako je prepakuj-pa-prodaj, eh, to je kod nas u ovom modernom post 2000. društu ključ velikog uspeha, see under MK...tako da aplaudiram preduzetničkom duhu i povlačim tezu.

 

 

Edited by Vapad
Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minutes ago, Filozof manijak said:

Slažem se sa svim osim što smatram da to nije normalno ponašanje.

 

Mozes ti da se ne slazes koliko god hoces, svet oko nas kaze drugacije. Kad kazem svet mislim ceo svet i mislim oduvek i uvek.

Edited by Meazza
Link to comment
15 minutes ago, Frile said:

Sad ćemo da licitiramo koja je granica siromaštva kada čovek hvata za vrat drugog čoveka zbog pileta, vekne hleba, 200 dinara, itd.

 

 

Ne, sad cemo da argumentujemo kako 200 evra mesecno nije siromastvo. 

Link to comment

Ali to su zaista pojedinačni slučajevi (ovi sa pola tone šećera recimo), i onda mediji forsiraju tu priču, dižu pompu, prave Lidlu nevidjenu besplatnu reklamu.

Većina verujem da čeka u redu iz znatiželje, ne zbog alavosti.

Evo ja znam jedan par koji je jedva dočekao subotu da ode , iako im to nije bilo u planu ranije, ali sad ga već percipiraju kao neko čudo od marketa, jeftino a dobro. Odlično za Lidl u svakom slučaju, a nadam se dobro za celo tržište u Srbiji.

Edited by mraki
Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

 

Mozes ti da se ne slazes koliko god hoces, svet oko nas kaze drugacije. Kad kazem svet mislim ceo svet i mislim oduvek i uvek.

 

Ne mislim ni ja da je to specifično samo za Srbiju, videli smo snimke stapeda kad su rasprodaje i po Amerikama i ostalim zapadnim zemljama, ali to i dalje ne znači da je normalno da se ljudi pretvore u pećinske ljude i odbace masku civilizovanosti, kao da će umreti od gladi ako baš danas ne kupi piletinu u Lidlu. Kapiram i siromaštvo, i nemanje, i glad, ne kapiram da se ljudi tuku oko robe koju će svakako na kraju uzeti (neće Lidl rasprodati svu piletinu koju ima za tri sata) 

 

edit: u svakom slučaju, kao što neko gore reče, ovo je odlična reklama za LIdl. A i za Velikog Vođu nam :fantom:

"Hvala Vam predsedniče"

Edited by Filozof manijak
Link to comment

ko nije u samom začetku ove epizode pomislio da većina tih pilića neće završiti na pijaci taj ne poznaje srbiju

 

ko ne razume guču, ne razume srbiju

 

 

 

 

maleni of

 

2py44fk.jpg

 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

I ne samo pijaca, razni fast fudovi, restorani...

 

Mene zanima kako će ovo uticati na tržište i koliko će se konkurencija korigovati, jer objekti su im zaista poluprazni ovih dana u mestima gde ima Lidla.

Edited by mraki
Link to comment
19 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Ne mislim ni ja da je to specifično samo za Srbiju, videli smo snimke stapeda kad su rasprodaje i po Amerikama i ostalim zapadnim zemljama, ali to i dalje ne znači da je normalno da se ljudi pretvore u pećinske ljude i odbace masku civilizovanosti, kao da će umreti od gladi ako baš danas ne kupi piletinu u Lidlu. Kapiram i siromaštvo, i nemanje, i glad, ne kapiram da se ljudi tuku oko robe koju će svakako na kraju uzeti (neće Lidl rasprodati svu piletinu koju ima za tri sata) 

 

Ponovo, savrseno je nebitno sta ti mozes ili ne mozes da shvatis. Pricamo o ljudskom ponasanju u zadatim okolnostima, okruzenju i navikama, ne o svojim sudovima. Sta se tebi dopada ili ne dopada u vezi ljudskog roda je zaista nevazno.

 

normal
ˈnɔːm(ə)l/
adjective
  1. 1.
    conforming to a standard; usual, typical, or expected.
    "it's quite normal for puppies to bolt their food"
     
    TECHNICAL
    (of a line, ray, or other linear feature) intersecting a given line or surface at right angles.
    "a single plane of symmetry with a diad axis normal to it"
     
Link to comment

Ovo je forum, iznosim svoje  mišljenje o konkretnom događaju ili pojavi,  bilo ono nevažno ili ne.

Ne mogu da se raspravljam sa tvojim meta-stavovima, (tako se  mogu opravdati i ubistva iz strasti, i ostale necivilozovane radnje - kao, to je normalno za ljude, ljudi to rade od kako je sveta i veka, čemu se čudiš? Poređenje mi je glupo, ali sam hteo da iskarikiram dokle može to da odvede. Valjda se trudimo da napredujemo kao vrsta, da budemo što civilizovaniji...) 

Ne, ovo nije normalno ljudsko ponašanje ("normalno", kao antipod od "nenormalno" ili "ludačko" ili "životinjsko") 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne mogu da se raspravljam sa tvojim meta-stavovima, (tako se  mogu opravdati i ubistva iz strasti, i ostale necivilozovane radnje - kao, to je normalno za ljude, ljudi to rade od kako je sveta i veka, čemu se čudiš? Poređenje mi je glupo, ali sam hteo da iskarikiram dokle može to da odvede. Valjda se trudimo da napredujemo kao vrsta, da budemo što civilizovaniji...) 

Ne, ovo nije normalno ljudsko ponašanje ("normalno", kao antipod od "nenormalno" ili "ludačko" ili "životinjsko") 

 

Tesko je raspravljati se s tobom koji pod "normalno" mislis "civilizovano" i koristis tu rec samo kao sleng izraz za "OK" poput kakvog srednjoskolca. Evo dobrog poredjenja: normalno je da stopa samoubistava poraste sa siromastvom. Normalno je da alkoholizam i mentalne bolesti uzimaju vise maha u zemljama sa nizim standardom nego sa visim. Normalno je da je stopa nezaposlenosti u korelaciji sa kriminalom i korupcijom. Jedino ako si funkcionalno nepismen mozes prethodne recenice da shvatis kao "opravdavanje" (u tvom recniku "odobravanje") svih pobrojanih stvari. 

 

Zasto je glupo stavljati fokus na nas licni odnos prema ovome sto se desilo u Lidlu? Prosto zato sto se to moze ocekivati u ovako sirotinjskoj zemlji kakva je nasa i umesto da zalimo zbog stanja u kojem se nalazi nasa drzava mi se zgrazavamo nad sirotinjskim manirima i njihovom nedostatku vaspitanja. Kao da je sirotinja bilo gde i bilo kada pazila na manire i nije bila uvek odvratna. Ne samo da je to vraski glupo i sujetno, vec i odgovara svakom politicaru na vlasti. Ali slobodno nastavite.

Edited by Meazza
Link to comment

Nas dvojica se suštinski ne kapiramo i to je to.

Ti pričaš iz svoje vizure, ja iz svoje, obojica učitavamo jedan drugom ono što nam odgovara.

Najbolje da stanemo ovde, samo ćemo udaviti ostale 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...