Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja sam Bujodraga procitala upravo da ne treba meriti tudju situaciju svojom i naveo sebe kao primer zasto. 

 

A to sto je preko pancevca za male pare je sa razlogom tako, koliko god da je blizu. Naravno, kome je frka ne moze da bira previse.

 

Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, mustang said:

 

 

@Bujodrag u medjuvremenu je tvoj post izasao 

 

iziritirala me je recenica ‘ja spadam u kategoriju siromasnih’....vec objasnih zasto. pazljivo citam kada su ovakve teme u pitanju, to sto imas MS ne znaci da si nesposoban. ma znas bre o cemu pricam...sad ce da mi se digne pritisak 

 

Just now, Bujodrag said:

 

 

 

Koja?

 

 

Aha. OK, ima smisla. Prosto smo različito ocenili stepen siromaštva. Kontamo se.

Link to comment
1 minute ago, Sara said:

covek ima multiplu, kakav posao? kakav zivot na selu kad ima non stop posete lekarima, + odrzavanje kuce + grejanje + su mu roditelji starci

ne radi se ovde o tome da neko ko je u punoj snazi parazitise, ko nije realan

 

ma saro molim te, drugi van centra su pomrli jer ne zive u centru?  

moram ici sada .... nemam razumevanja sa stav ‘ja sam siromasan’ a zivi u centru u stanu koje je njihovo vlasnistvo. 

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

nemojte ljudi molim vas.

sent from bubamoto
 

+1

 

Ide se u nečiji RL, to nikad nije na dobro izašlo... Ne da je problem banovanje, nego je problem što će se neko osetiti povređenim, pa će biti svega...

 

Nemojte ljudi, k'o boga vas molim...

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

+1

 

Ide se u nečiji RL, to nikad nije na dobro izašlo... Ne da je problem banovanje, nego je problem što će se neko osetiti povređenim, pa će biti svega...

 

Nemojte ljudi, k'o boga vas molim...

 

 

Ja neću svakako i ne mislim da mustang nije barem delimično u pravu.

 

Zato i rekoh da je siromaštvo zajebana tema, moramo svi ići kao po jajima.

 

I izvinjavam se pride što prečesto spominjem svoj RL.

Opravdanje mi je što mi je dosadno, po ceo dan sedim u jebenoj fotelji, slušam muziku i gledam serije i razmišljam o svojoj slaaavnoj prošlosti kao starac kakav postajem.

Probaću da smanjim, verovatno već dosta vas s razlogom prevrće očima na mnoge moje postove.

 

 

I hajde sad da batalimo siromaštvo (ne i da ga skroz ignorišemo) pa da predjemo na bolje i lepše teme.

Jednu jedinu stvarno mudru stvar sam naučio u poslednje dve godine: ne treba gubiti vreme olako.

Link to comment

dragoljube ja reche da nemash ti shta da izvinjavash.

 

shto se tiche uvida u rl, da nije tebe ja ne bih imala apsolutno nikakvu predstavu kako je ljudima sa ms. shto bi me pre ili kasnije dovelo do tumachenja situacija i odnosa koje ne razumem, jer ne znam (!), metodom shta koj kikiriki bolestan, ko da je ne znam kako bolestan, ko da je jedini bolestan i sve ono shto zdravi ljudi u dobrim godinama i imovinskom stanju umeju da iz chiste nepaznje naseru bolesnom, siromashnom i potlachenom. mada ja nachelno to ne radim nikad, obichno imam dobru samokontrolu i razumevanje u tim relacijama. ali moze da mi se omakne da neoprezno pomislim, moze svakom. no ja sam zahvalna do neba, jer mi se otvorio josh neki svet i neshto sam nauchila. to je meni ozbilnjna stvar, 1 dragocen uvid. ako ljudi ne govore, kako cemo znati?

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

neki dan sam negde napisao da mi nije jasno kako može pile da se ceni na samo 1€ /kg. makar  zamrznuto. večeras čuh na TV upozorenje negde iz niša da se pre kupovine pogleda rok trajanja, datum zamrzavanja. da su utvrdili da je rok 14/10/18. sutra. proverite

 

a da se kupuje naveliko konto preprodaje po pijacama i korner prodavnicama, jeste.

Link to comment

Ma nema nikakve zamke tu, možda prodaju i ispod granice isplativosti da bi privukli kupce i dobili ovaj efekat koji su dobili. Sve je to deo ozbiljne strategije. Svašta nešto po akcijama u marketima često nema direktnu ekonomsku računicu, ali posluži kao mamac da privuče kupce koji kupe i gomilu drugih stvari. Ne vidim ništa čudno ni u tome što je svežem mesu rok trajanja samo nekoliko dana.

Edited by mraki
Link to comment

kad su bile akcije u univeru za perutnina ptuj piletinu, isto se tako doslo do neke sumanute cifre po kilogramu. cena je bila snizena 50%. nisu bili smrznuti....meni to nista nije cudno. koliko sam ja razumela, ovo je cena zbog otvaranja, a ne regularna. ili gresim?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...