Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Koliko sam ja razumeo, sniženje je svakako. Sad, da li će i kasnije imati tako velika sniženja ili su dodatno snizili sad zbog otvaranja, nemam pojma.

Verujem da će imati takvih mamaca još, pogotovo sad pred slave i praznike.

Zabole me za Lidl kao takav, ali zanimljivo je pratiti tržište, reakciju naroda. Za njih je ovo svakako pun pogodak svidelo se to nekom ii ne, nisu mogli bolje startovati. I verujem da ništa nije slučajno, spremaju se oni godinama za ulazak na ovo tržište.

Ja zapravo čitam a i diskutujem o ovome već danima, a da nemam predstavu koliko inače košta piletina. Koja je regularna cena?

Edited by mraki
Link to comment
  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

mislim da je 250-350 din kg kad kupujes recimo celo pile.

ma....kads e otvarala idea u oml brigada, hipermarket, bili su lcd televizori po nekoj ceni kao npr sad 10-15 hiljada i kilogram kupusa je bio 1 dinar. i samo vidis narod kako vuklja one televizore i dzakove kupusa. to je to...nebitno sta se prodaje.

 

edit: sad pogledah na univerovoj sajtu, posto tamo najcesce kupujem - cekin 329, pp 300

Edited by gagilija
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

(....)

shto se tiche uvida u rl, da nije tebe ja ne bih imala apsolutno nikakvu predstavu kako je ljudima sa ms. shto bi me pre ili kasnije dovelo do tumachenja situacija i odnosa koje ne razumem, jer ne znam (!), metodom shta koj kikiriki bolestan, ko da je ne znam kako bolestan, ko da je jedini bolestan i sve ono shto zdravi ljudi u dobrim godinama i imovinskom stanju umeju da iz chiste nepaznje naseru bolesnom, siromashnom i potlachenom. mada ja nachelno to ne radim nikad, obichno imam dobru samokontrolu i razumevanje u tim relacijama. ali moze da mi se omakne da neoprezno pomislim, moze svakom. no ja sam zahvalna do neba, jer mi se otvorio josh neki svet i neshto sam nauchila. to je meni ozbilnjna stvar, 1 dragocen uvid. ako ljudi ne govore, kako cemo znati?

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Hvala Divna Gospo.

Znači mi ovo i odmah se bolje osećam  :happy: 

A pošto sam OK ceo dan to znači da sam sada baš u pravom plusu  :kecman: 

 

 

I, da, treba pričati o raznim bolestima i stanjima koja se ne vide na prvi pa ni nadrugi pogled.

u Srbiji ima registrovano oko 7000 ljudi sa MSom, pa se procenjuje da ih ima hiljadu ili dve više. Mnogi nemaju  izražene simptome kao ja ali znaju da će im se stanje skoro sigurno pogoršavati. Ne znaju kad i koliko pa su uplašeni i nervozni. A ima i dosta onih koji su u gorem stanju od mene, osudjeni na hodalice, kolica, pelene i tako to. Već znam nekoliko takvih a mladjih od mene.

Ovi iz udruženja pokreću nekakve projekte da se ljudi edukuju o MSu. Prave radionice. Za jednu sam se prijavio pa ću saznati iz prve ruke ima li vajde od toga.

 

No, da se vratim na Doom topik. Neka  doktorka Obradović sa VMA u pravom vučićevskom maniru po medijima prača kako je dijagnostifikovanje MS sada mnogo uspešnije i brže i kako je to važno. I zaista jeste tako ali to je zasluga svetske medicine, najvećim delom američke i kanadske. I onda sva radosna deset puta napomene kako je najvažnije što pre krenuti sa terapijom. 

Ma, kakvom bre terapijom? Na listi nas čeka sigurno preko hiljadu ljudi a prošle godine država je platila desetak terapija a pretprošle nijednu. To po rečima žene iz instituta koja radi na birokratskim aspektima te liste i koja mi je to rekla oba puta kad sam joj nosio svoju dokumentaciju.

Nije problem da prihvatim da je država siromašna i da nema para ali mi se želudac okrene kad čujem tu doktorku kako sva ozarena priča kako je najvažnije odmah početi sa terapijom. MRŠ BRE! 

 

Broj obolelih od MSa nije veliki, na sreću. Ali koliko još ima drugih bolesti o kojima se ne zna dovoljno ili su tabuizirane (kao mentalne bolesti) pa se o njima ćuti.

 

Doom nije u siromaštvu. Doom je u ćutanju.

 

Link to comment
10 hours ago, mraki said:

Zabole me za Lidl kao takav, ali zanimljivo je pratiti tržište, reakciju naroda.

Quote

 

Lekari Službe urgentne medicine u Opštoj bolnici Leskovac jutros od 7 pa danas do 10 časova imali su svega 12 pacijenata, što je deset puta manje od uobičajenih situacija tokom radnih dana.

„Imali smo samo dva, i to ozbiljna pacijenta, završili posao i, evo, sedimo besposleni, što nam se nikada do sada nije desilo“, kaže nam jedan od lekara u tom centru.

 Ovakva situacija nezvanično se dovodi u vezu sa jutrošnjim otvaranjem nemačkog Lidla u Leskovcu gde su u ogromnom redu čekali da pazare, po akcionim cenama, Leskovčani, uglavnom pacijenti srednje i starije životne dobi.

„Nema pacijenata koji se žale na visok pritisak, vrtoglavice i na gušenja, te na bolesti zbog kojih se u Urgentnom centru prave najveće gužve koje nas ometaju da zaista urgentne bolesnike pregledamo i zbrinemo što pre“, dodaje ovaj lekar.

Lidl je otvoren tačno u 8, a i dva sata kasnije redovi se ispred ulaznih vrata nisu smanjili.

 

http://jugmedia.rs/lidl-se-otvorio-nijedan-pacijent-na-urgentnom-centru/

Link to comment



 
Doom nije u siromaštvu. Doom je u ćutanju.
 


Bravo Bujo, imas bezrezervnu podrsku. Ne samo moju.

Tiha voda breg rovi a brz potok planine rusi.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

mislim da se više isplati od lidlove zamrznute piletine: u jednom megamarketu na NBG prodaju se vakumirani komadi pršute po 1100 RSD/kg. i nema gužve već 10 dana.

Link to comment
1 hour ago, mlatko said:


 

 


Bravo Bujo, imas bezrezervnu podrsku. Ne samo moju.

Tiha voda breg rovi a brz potok planine rusi.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

 

 

 

Hvala  :)

 

Ne zaboravi, ima drugih kojima je takva podrška još potrebnija.

Link to comment

Bio u Lidlu (prvi i poslednji put).

 

Pilića više nema, valjda im je istekao rok, ali banana ima (samo sam njih i kupio).

 

Ne znam kakve su reakcije kupaca bile prethodnih dana kada je bila ludnica, ali imaju foru, da deca ulaze preko reda, tako da su pojedinci dolazili sa po petoro (pomislio sam da imaju igraonicu unutra) i za 5 minuta dok sam stajao u redu, ušlo je 20-oro dece, pojedini i u kolicima, ne znam kako su se provlačili kroz uzane koridore, jer svi guraju velika kolica.

 

6 hours ago, mraki said:

 

Poseban hejt za ološ iz Blica koji ubija sa receptima za piletinu. :frust:

Jel ima neki dobar za piletinu sa sosom  od banana?

Edited by El Guapo
Link to comment

ovaj u vojislava ilića radi do 22h, da li je to ovih prvih dana ili će to radno vreme biti stalno, ne znam.

bili smo danas, bila je velika gužva, pa pola nisam mogla da vidim, mleko je jeftini, 54 rsd litar, njihov brend,

i uzeli smo choco nussa, lidlov kakao krem, sa 13% lešnika, nije kao nutela do kraja, ali nije ni mnogo gori,

košta 270 rsd, teglica od 750gr. uzimaćemo ga i ubuduće. od suhomesnatih proizvoda, samo sam nešto juhora

videla, ostalo je njihovo, jeftino, ali ne znam kakvo je i šta je.

 

ako im ovaj asortiman bude ostao, neće biti konkurencija nikome, malo artikala, baš malo, mi nismo našli ništa

od onog što inače uzimamo za kuću (od vode, imaju samo njihov brend i rosu, mislim da čak nemaju ni kokakoline 

proizvode, od toalet papira samo njihov brend, od kafa ni jacobs ni nes, od domaćih samo c..)

 

Link to comment

Pa to je i fora, brendiraju skoro sve sto je na rafovima. Za toalet papir tipa znam da su nudili neku lošu cenu perfeksu, ali da kupuju ogromne količine i brendiraju. Nisu pristali. Uzicka kafa “Čarli”, ok je dosta se pije ovde se u Lidlu brendira kao njihova i prodaje u celoj Srbiji. Ja još nisam išao i ne planiram još barem nedelju.

Link to comment
59 minutes ago, El Guapo said:

Bio u Lidlu (prvi i poslednji put).

 

Pilića više nema, valjda im je istekao rok, ali banana ima (samo sam njih i kupio).

 

Ne znam kakve su reakcije kupaca bile prethodnih dana kada je bila ludnica, ali imaju foru, da deca ulaze preko reda, tako da su pojedinci dolazili sa po petoro (pomislio sam da imaju igraonicu unutra) i za 5 minuta dok sam stajao u redu, ušlo je 20-oro dece, pojedini i u kolicima, ne znam kako su se provlačili kroz uzane koridore, jer svi guraju velika kolica.

 

Jel ima neki dobar za piletinu sa sosom  od banana?

šta će ti sos?. napuniš pile bananama, pokriješ ga slaninicom i gurneš u rernu. javi da li valja.

Link to comment
2 hours ago, El Guapo said:

Pilića više nema, valjda im je istekao rok, ali banana ima (samo sam njih i kupio).

Jel ima neki dobar za piletinu sa sosom  od banana?

Pa šta ti vredi kad nisi kupio pile? :lolol:

 

 

Da, inače Lidl i Aldi su svagde takvi, njihove robne marke su dominantne, poslovni model im je da “skidaju” poznate brendove i prodaju sličan proizvod po dosta nižoj ceni. Sladoledi su im recimo dosta dobri, orašasti plodovi i suvo voće, sigurno ima i drugih stvari...

Edited by mraki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...