Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 hours ago, Bujodrag said:

 

No, da se vratim na Doom topik. Neka  doktorka Obradović sa VMA u pravom vučićevskom maniru po medijima prača kako je dijagnostifikovanje MS sada mnogo uspešnije i brže i kako je to važno. I zaista jeste tako ali to je zasluga svetske medicine, najvećim delom američke i kanadske. I onda sva radosna deset puta napomene kako je najvažnije što pre krenuti sa terapijom. 

Ma, kakvom bre terapijom? Na listi nas čeka sigurno preko hiljadu ljudi a prošle godine država je platila desetak terapija a pretprošle nijednu. To po rečima žene iz instituta koja radi na birokratskim aspektima te liste i koja mi je to rekla oba puta kad sam joj nosio svoju dokumentaciju.

Nije problem da prihvatim da je država siromašna i da nema para ali mi se želudac okrene kad čujem tu doktorku kako sva ozarena priča kako je najvažnije odmah početi sa terapijom. MRŠ BRE! 

 

Broj obolelih od MSa nije veliki, na sreću. Ali koliko još ima drugih bolesti o kojima se ne zna dovoljno ili su tabuizirane (kao mentalne bolesti) pa se o njima ćuti.

 

Doom nije u siromaštvu. Doom je u ćutanju.

 

Ta "terapija" o kojoj doktorka Obradović priča je terapija matičnim ćelijama, koja nije zvanična, a koju ona gorljivo zagovara. To što ona priča je njena lična agenda, a ne neki zvanični stav.

 

Inače, hteo sam ovo da napišem više puta, ali nisam - imaš svako moje poštovanje i podršku za svoju borbu sa MS-om, jer mi je poznato kako to izgleda i kakva je nezgodna bolest u pitanju. Moja tašta ima MS više od 35 godina, i mnogo desetina puta sam je zadržavao da ne padne niz neke stepenice ili da obavi neki fizički posao, jer se ona sa svojom bolešću nije pomirila i dan danas je fizički aktivna najviše što može (premda priznaje da već godinama ne oseća noge, tj. da u nogama ima osećaj kao da "gazi po jastucima sa milionima sitnih iglica ispod njih"). Jedan od glavnih razloga zbog kojih je moja žena postala neurolog je upravo bolest njene majke...

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Ta "terapija" o kojoj doktorka Obradović priča je terapija matičnim ćelijama, koja nije zvanična, a koju ona gorljivo zagovara. To što ona priča je njena lična agenda, a ne neki zvanični stav.

 

Inače, hteo sam ovo da napišem više puta, ali nisam - imaš svako moje poštovanje i podršku za svoju borbu sa MS-om, jer mi je poznato kako to izgleda i kakva je nezgodna bolest u pitanju. Moja tašta ima MS više od 35 godina, i mnogo desetina puta sam je zadržavao da ne padne niz neke stepenice ili da obavi neki fizički posao, jer se ona sa svojom bolešću nije pomirila i dan danas je fizički aktivna najviše što može (premda priznaje da već godinama ne oseća noge, tj. da u nogama ima osećaj kao da "gazi po jastucima sa milionima sitnih iglica ispod njih"). Jedan od glavnih razloga zbog kojih je moja žena postala neurolog je upravo bolest njene majke...

 

Mislim da ipak aludira na interferon jer je oba puta kad sam je čuo pričala o relapsno remitentnoj MS. Ako sam dobro skapirao, terapija matičnim ćelijama je namenjena primarno progresivnoj. Doduše, odmah sam je škartirao pa nisam pratio dalje.

 

Hvala ti.

I svidja mi se taštino poredjenje, nije mi to sa igličastim jastucima palo na pamet ali rekao bih da prilično dobro opisuje moj osećaj u nogama. Ja obično kažem da osećam da su mi noge kao od gume i da bride pride ;) 

Zabavna rima se svidja svima i ukloni ljudima sa lica nespretno sažaljiv izraz pa im bude lakše. 

 

Mada je to ustvari obična utrnulost koju svako može da postigne, dužim sedenjem na WC šolji, recimo. Ali, ova je jača, intenzivnija i konstantna.

Plus ima još i stezanja  u drugim delovim tela za šta postoje sshusskave reči spasticitet i spazmostičnost i szabava nikad ne pressstaje, eh moj prekrasssni.

 

A ti imaš svako i potpuno moje poštovanje za kako se boriš s onim što tebe muči i što uopšte uspevaš da se boriš, što ne dižeš ruke. Ovo moje sranje nije  ništa u odnosu na to. Drži se.

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
8 hours ago, Host said:

Takav je Lidl svuda u svetu™. Mali asortiman, manje poznati brendovi, maltretiranje zaposlenih, niske cene. 

 

U Dis ne ulazim zbog maltretiranja zaposlenih, mislim da ne smeju da iskoče ni reč iz propisanog obraćanja mušterijama,

u Maxijima su vidno opušteniji od kad ih je Delez preuzeo, u Ide(j)ama vlada anarhija, kasne im plate pa im je dopušteno sve,

za Lidl je teško reći posle jedne posete i to u vreme ludnice, ali deluju ok, opušteno, nasmejano i umorno.

Link to comment
9 hours ago, mraki said:

 

 

Da, inače Lidl i Aldi su svagde takvi, njihove robne marke su dominantne, poslovni model im je da “skidaju” poznate brendove i prodaju sličan proizvod po dosta nižoj ceni. Sladoledi su im recimo dosta dobri, orašasti plodovi i suvo voće, sigurno ima i drugih stvari...

Trgovina je odavno nadjačala proizvodnju i jedna od manifestacija toga su i trgovinske marke.  Lidl i slični su karakteristični po većem udelu trgovinskih marki zbog uskog asortimana.

Link to comment
54 minutes ago, čekmeže said:

Trgovina je odavno nadjačala proizvodnju i jedna od manifestacija toga su i trgovinske marke.  Lidl i slični su karakteristični po većem udelu trgovinskih marki zbog uskog asortimana.

I ja imam utisak da ono što su nekad bile fabrike, po broju zaposlenih, sad su hipermarketi. Naravno u daleko manjem broju...

Link to comment

:isuse: idem ja jos malo odspavati :D

 

 

@Filozof manijakali zapravo cek malo, pa ti si onda dao odgovor u prethodnom postu

ne odnosi se to na musteriju, vec na zaposlenog na kasi

dakle to rob se savrseno uklapa :D

zapravo ne ti, vec kolega mraki sa slicnim avatarom

dakle definitivno jos spavanja za mene :D

 

Edited by pbg12345
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

I ja imam utisak da ono što su nekad bile fabrike, po broju zaposlenih, sad su hipermarketi. Naravno u daleko manjem broju...

pa nije potreban utisak za to

brojevi jasno pokazuju pomeranje iz proizvodnje u trgovinu/usluzne delatnosti

Link to comment

Ove digitalne vage za merenje su najčešće samouslužne po marketima.

a i nekako mi je bolja fora ako mušteriju posmatramo kao roba konzumerizma :D

Link to comment
36 minutes ago, pbg12345 said:

Brojevi jasno pokazuju pomeranje proizvodnje u Kinu

Opravio. Uslužne delatnosti su tu, osim šake "menadžera" čiji je cilj samobivstvovanje nije se previše uvećalo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...