Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Po meni je ovo što se desilo sad u Lidlu a dešavalo se i ranije pitanje pre svega opšte kultute, sve je ovo isto moglo samo na malo drugačiji način. I u svakom drušvu ima pojedinaca koji će napraviti tako neki problem, ni ona mnogo bogatija i uredjenija nisu imuna na to.

Preprodaja hrane je ipak nešto drugo, ali to je već posao za neku inspekciju.

 

Edited by mraki
Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minutes ago, Bujodrag said:

Jbg, zajebana je tema siromaštvo. I treba uvek imati ogledalo pri ruci kad se priča o njoj.

 

Bas tako, a i inace ti je odlican post.

 

Link to comment
1 hour ago, Bujodrag said:

Tačno.

 

I neki ožiljci budu kul u društvu a neki su samo ružni, jbg.

 

 

 

Evo, ja spadam u kategoriju siromašnih. nemam nikakve prihode već neko vreme i živim sa roditeljima. Živimo nas troje od ćaletove penzije od nekih 35 hiljada. Ali, imamo sreće jer živimo u centru grada gde su nam razne prodavnice, pijace i marketi dovoljno blizu da mogu da se  obidju peške. I onda štedimo, biramo gde ćemo šta kupiti. I siguran sam da se hranimo bolje nego većina tročlanih porodica sa tolikim primanjima. 

I onda mogu da prezrivo odmahnem glavom na gužvu u Lidlu. Čekiraću ga ali ne moram da žurim.

 

Ali, ne smem zaboraviti da takav stav mogu da guram  zato što imam i nešto  sreće. Mnogo više njih nemaju. Žive negde daleko i nemaju ni mogućnosti ni vremena da obilaze različite pijace i super markete pa da kupuju samo kad im  je potraban artikal na popustu.

 

A ni preprodaja nije sramna. Prvu polovinu devedesetih smo pregurali preprodajući koješta. Hvatala me je malo klinačka sramota kad sam prvi put vukao kolica sa kojekakvom robom na stari/pravi buvljak oko pijace u 44. bloku. Kasnije sam imao i tezgu na pijaci u Rakovici. I  da još uvek živim od toga, gledao bih da budem prvi u redu na otvaranju neke radnje, očekujući da kupim nešto jeftino za kasniju preprodaju.

E, sad, maksimum dostojanstva (ili elitizma, za one koji te pojmove mešaju) bi mi bio da ne pregazim nikoga prilikom guranja. Ali bih se gurao i gledao da zgrabim i kupim ono što mi može doneti neku kukavnu zaradu.

 

Jbg, zajebana je tema siromaštvo. I treba uvek imati ogledalo pri ruci kad se priča o njoj.

 

ne zavaravaj se. mislim da ovim pisanjem unizavas stvarno siromasne ljude koji nemaju stan ni u predgradju a kamoli u centru grada!

 

to je siromasnost! spavanje po kojekakvim budzacima, kolima....

 

budite realni kupite kucu u predgradju pa krckajte ostatak ili ulozite u nesto. ali kako cete onda, niste ubkrugu dvojke?!!! omg!  za posao nisi radno nesposoban, mozak ti i dalje sljaka, smisli. 

 

sramota te je bilo sto si radio na pijaci (za sebe!) a nije te sramota da zivite od 35K caletove penzije?!? u centru grada naravno...ne znam vidis li problem ovde? daleko ste od siromasnog veruj mi. 

 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Grozan komentar, ko smo mi da odredjujemo nekom drugom gde će živeti. Verovatno imaju svoje razloge zašto žive tu, recimo zdravstvena zaštita, bliže su im zdravstveni centri. Uostalom, nisam video da je pominjao vlasništvo nad stanom, to je samo predpostavka. Posao je dovoljno teško naći i kad si potpuno zdrav, mogu samo misliti kako je ako imaš ozbiljne zdravstvene probleme. Lako je komentarisati ako nisu u toj situaciji, još lakše ako nisi u Srbiji. Znam da nemaš loše namere Mustang, ali ovo mi je baš ružno.

Edited by mraki
Link to comment
2 minutes ago, mustang said:

 

ne zavaravaj se. mislim da ovim pisanjem unizavas stvarno siromasne ljude koji nemaju stan ni u predgradju a kamoli u centru grada!

 

to je siromasnost! spavanje po kojekakvim budzacima, kolima....

 

budite realni kupite kucu u predgradju pa krckajte ostatak ili ulozite u nesto. ali kako cete onda, niste ubkrugu dvojke?!!! omg!  za posao nisi radno nesposoban, mozak ti i dalje sljaka, smisli. 

 

sramota te je bilo sto si radio na pijaci (za sebe!) a nije te sramota da zivite od 35K caletove penzije?!? u centru grada naravno...ne znam vidis li problem ovde? daleko ste od siromasnog veruj mi. 

 

 

 

 

 

 

 

Pa, jesmo daleko od pravog siromaštva. Ne živim na ulici niti kopam po kontejnerima.

Svakako nisam bogat, ne spadam čak ni u srednju klasu.

Dakle, u neku donju.

Nisi pažljivo čitala. Bilo me je samo jednom sramota kad sam bio klinac od nekih 14-15 godina. Posle toga nisam se više stideo. Od tada zaradjujem za život, neki put manje a neki put više. Sa MSom mi jeste teže da nadjem posao ali sam uspeo jednom, sad ga nemam ali imaću ga opet.

I svakako ću, kad matorci umru, prodati gajbu i kupiti nešto malecko negde i krckati ili uložiti ostatak. 

Jbg, šanse da zasnujem porodicu i ne budem sam u budućnosti se vrlo smanjuju. To jeste realnost.

No, ovde smo pričali o prosečnom siromašnom čoveku, većini u Srbiji. O onome koji radi za crkavicu i ima nekakav stančić negde. I naglasio sam da prolazim bolje od njega ne zbog neke svoje zasluge nego zbog sreće. 

 

Link to comment

mraki, on je spominjao pre da imaju stan, i cesto naglasava u svojim postovima da je u centru (to mu nista ne zameram, ima i drugih koji su ponosno na kraj u kome zive od zarkova do zemuna)...

 

ali gledajuci pravo siromastvo sto u srbiji sto u americi, svako ko poseduje nekretninu za mene nije siromasan. 

 

svi smo mi koji smo ziveli u srbiju pocetkom ‘90tih osetili nemastinu i cekanje u redovima, i brojanje dinara za hleb, nije to nikakva sramota vec podstrek i da se ne zaboravi. 

 

ja bih na primer ulozila deo kinte u dugorocne akcije (od prodatog  stana) a kupila kucicu neku u crepaji ili kovacici, opet je blizu grada, 20minuta do dorcola. ili investirala deo u neki biznis. 

 

 

@Bujodrag u medjuvremenu je tvoj post izasao 

 

iziritirala me je recenica ‘ja spadam u kategoriju siromasnih’....vec objasnih zasto. pazljivo citam kada su ovakve teme u pitanju, to sto imas MS ne znaci da si nesposoban. ma znas bre o cemu pricam...sad ce da mi se digne pritisak 

Edited by mustang
Link to comment

 

 Mustang, ima smisla to što kažeš ali hajde da ne predjemo u siromaštvometriju. 

 

A već kujem plan da bezbolno otrujem matorce pa da prodam stan i sve pare skrcam na sopstvenu guzicu.  ;) 

Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

kovacica 20 min od dorcola? na koju foru?

 

 

dobro ima vise  dajem primer samo...eno sve preko pancevackog mosta cene nekretnina su smesne a tik uz grad je

Link to comment
1 minute ago, Bujodrag said:

 

 Mustang, ima smisla to što kažeš ali hajde da ne predjemo u siromaštvometriju. 

 

A već kujem plan da bezbolno otrujem matorce pa da prodam stan i sve pare skrcam na sopstvenu guzicu.  ;) 

 

ne bih nista komentarisala da je ta recenica izostavljena 

Link to comment

covek ima multiplu, kakav posao? kakav zivot na selu kad ima non stop posete lekarima, + odrzavanje kuce + grejanje + su mu roditelji starci

ne radi se ovde o tome da neko ko je u punoj snazi parazitise, ko nije realan

Link to comment
1 minute ago, Sara said:

covek ima multiplu, kakav posao? kakav zivot na selu kad ima non stop posete lekarima, + odrzavanje kuce + grejanje + su mu roditelji starci

ne radi se ovde o tome da neko ko je u punoj snazi parazitise, ko nije realan

Ali nisam nesposoban da nadjem neki online poslić kao što sam i našao već. A ako mi se stanje malo sredi, mogu da se guram za neku firmu koja će zaposliti invalida zbog raznih benefita. Nije baš da sam 100% vezan za krevet.

1 minute ago, mustang said:

 

ne bih nista komentarisala da je ta recenica izostavljena 

 

 

Koja?

Link to comment

nemojte ljudi molim vas.

 

dragoljube nemoj da se pravdash i objashnjavash. u zemlji u kojoj distrofichar mora da se najavi prevozu ne znam koliko dana unapred, najbolje nedelja, inache nece otici nigde, gde su odrasli izgubili pravo na uslugu lichnog pratioca jer je bio veliki pritisak da ih deca dobiju, gde je svaki lek preko fonda kojo se slavodobitno objavi placen tako shto je nekoj drugoj bolesti ukinut. nemojte molim vas. izolacija siromashnih i bolesnih ljudi je nenormalna. neka makar sami biraju ono shto mogu ako mogu, gde ce da zive i budu gladni i goli gde hoce :dry:

 

nemojte da me nervirate, upravo sam zavalila ulazna vrata preko dva prsta i chekam da vidim koja sam, ko zna nashta cu da ispadnem :hihi:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...