Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, radisa said:

@caligula

 

Jbg, kupi oružije onda odmah... Gde god da živiš u Srbiji, je poludivljina gde dranje ne pomaže...

 

 

 

Pa dobro, nije isto kad si u zgradi pa imas alarm koji zazveci u tri ujutru, nece se lopov/narkoman zadrzavati puno u tvom stanu. Ako si pak bez komsiluka (sto mi jeste neki cilj) onda dzaba alarmi i dranje, tu vec licno branis porodicu.

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

 tu vec licno branis porodicu.

 

Možda je onaj fudbalski menadžer isto ovo pomisilo u afektu, kad je saznao da su pokušali da mu siluju sina.

Link to comment
akde se ti saberi pa lepo procitaj sta pisem a ne da penis [emoji16] cim napisem nesto
 
u svakom slucaju videcemo da li je imao pravo na pistolj...

Ja kad bi skakao za sve što napišeš bilo bi ihaaa
Baš sam i napisao na to što si pisala "menadžer, nosi pare od kluba..."
Daj bre...
Samo nošenje para te količine zbog koje bi te neko napadao je prekršaj u najavi...
Link to comment

Živim u urbanom kraju, alarm mi se par puta tokom dana upalio jer žena nije zatvorila prozor, pa se zavesa drmala...

Šta misliš, da li je iko od komšija reagovao? Da nazove da kaže, pita, da zove policiju? Jok... Još su pizdeli na nas što se alarm uključio...

Retko ko će reagovati, za drugog, davno su prošla ta vremena...

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Možda je onaj fudbalski menadžer isto ovo pomisilo u afektu, kad je saznao da su pokušali da mu siluju sina.

 

... u mrklom mraku, ujutru, u tvojoj kuci negde izmedju Jajinaca i Grocke, ti, tvoje dete i zena sa jedne i dva bilmeza u mraku sa druge strane. nije bas ista situacija.

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Živim u urbanom kraju, alarm mi se par puta tokom dana upalio jer žena nije zatvorila prozor, pa se zavesa drmala...

Šta misliš, da li je iko od komšija reagovao? Da nazove da kaže, pita, da zove policiju? Jok... Još su pizdeli na nas što se alarm uključio...

Retko ko će reagovati, za drugog, davno su prošla ta vremena...

 

Ma znam ja to, ali lopov ne moze da bude siguran. Sigurno nece da "radi" pod alarmom u naseljenom kraju.

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Živim u urbanom kraju, alarm mi se par puta tokom dana upalio jer žena nije zatvorila prozor, pa se zavesa drmala...

Šta misliš, da li je iko od komšija reagovao? Da nazove da kaže, pita, da zove policiju? Jok... Još su pizdeli na nas što se alarm uključio...

Retko ko će reagovati, za drugog, davno su prošla ta vremena...

jbg, stoji to

 

ali ako se jos nekom u komsiluku upalio alarm nekoliko puta "kad zena ne zatvori prozor :) " onda nije ni cudno sto ne reaguju, nego pizde

i mi smo pizdeli na lose postavljen alarm komsija, koji je macka aktivirala nekad i vise puta u toku nocu

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Živim u urbanom kraju, alarm mi se par puta tokom dana upalio jer žena nije zatvorila prozor, pa se zavesa drmala...

 

 

mali oftopik :D sta je bilo sa ogradom oko kuce? zasadio neke biljke, tuje ili slicno, da sakriju i time ulepsaju ogradu? eee cega se ja setim a ovako ozbiljna tema :D

 

Link to comment
 
mali oftopik [emoji3] sta je bilo sa ogradom oko kuce? zasadio neke biljke, tuje ili slicno, da sakriju i time ulepsaju ogradu? eee cega se ja setim a ovako ozbiljna tema [emoji3]
 
Da, da... Imam super dvorište, gomilu tuja, lep travnjak... Dosta vremena traži, svaki dan bar sat, sat i po zalivam, tuje baš traže pažnju, kao i travnjak, ali baš dobro izgleda... Baciću slike kad stignem negde na odgovarajući topik...
Link to comment
jbg, stoji to
 
ali ako se jos nekom u komsiluku upalio alarm nekoliko puta "kad zena ne zatvori prozor [emoji4] " onda nije ni cudno sto ne reaguju, nego pizde
i mi smo pizdeli na lose postavljen alarm komsija, koji je macka aktivirala nekad i vise puta u toku nocu
Stoji i to... Ali, to nam se desilo možda 2-3 puta za 4 godine, u kraju gde vole da navrate sitni lopovi... Dakle, nije baš da je svaki dan...

Samo jednom se upalilo noću, i dan danas ne znamo tačno šta je bilo... Zatvorena soba, prozor zatvoren, alarm se uključio... Jedino razumno rešenje je insekt prešao preko senzora... Bogme, nije mi bilo svejdno tad...
Link to comment

Oruzje je 1 zlo i to veliko, gadno zlo.

Treba bezati od njega k'o djavo od krsta: nikad nista nije resilo, niti ce, sve price o tome u stilu 'on samo pokazao utoku, oni pobegli' su idimididji mi.

Uliva laznu sigurnost, na stranu sto velika, ogromna vecina ljudi cak i u ekstremnim i po zivot zaista opasnim situacijama jednostavno nije ni fizicki ni psihicki sposobna da ga upotrebi, a ako to i uradi, uradi u afektu, uplasena, stresirana, tako da su rezultati po pravilu suprotni od onog sto je zamisljeno.

Price o obuci su takodje budalastina jer nema te obuke koja ce coveka da pripremi za mnostvo situacija koje donosi, mogu da se sklope u takozvano svakodnevnom zivotu.

Po pravilu, i skoro bez izuzetka, pribegavaju mu nesigurne osobe kojima ono sluzi kao supstitucija za, bozemeprosti, kurac: za razliku od pomenutog, ono ne omasuje, uvek je puno i erektovanotm, potentno jednom recju.

Simptomi se lako prepoznaju: postoji fela koja je spremna i sposobna da satima prica o oruzju, svim mogucim osobinama, u novija vremena posecuje streljane, lozi se na sve novije i novije gvozdjurije...

Dilema, licna, jeste zajebana: u drzavi kakva je Srbija, a i okruzenje, mislim na bivse sugradjane, rizik da covek iz cista mira ili zbog neke banalne situacije, nesporazuma, bude izlozen maltretiranju ili ponizavanju sa sve mahanjem utokom od strane nekog neandertalskog lika je velika, a mogucnost da drzava uradi svoj posao, zastiti, je minimalna ili nepostojeca, samo sto se ta dilema ne resava potezanjem sopstvene gvozdjurije jer podrazumeva spremnost da se ista 'ladno upotrebi.

Sve u svemu, dileme za takozvanog normalnog coveka prakticno i nema: nije ponizavajuce povuci se, pobeci ili na bilo koji drugi nacin izbeci slicne situacije.

Prava, ako hocete hrabrost, cak i pred decom, sa sve rizikom da u njihovim ocima ispadnete sisa, ne dokazuje se u tim situacijama: prava hrabrost lezi na drugoj strani, tamo gde su odgovornost, sposobnost samokontrole, sposobnost da se ne reaguje na nacin 'e, da sam ja imao utoku, video bi on...'

Znam da je ovakav stav prema oruzju lako kritikovati, ponekad cak i opravdano, ali bi - svako za sebe - trebalo da se zapita - mogu li, jesam li sposoban, da cak i ako imam komad gvozdjurije, spreman da ga prvi - jer samo tako ima smisla - upotrebim.

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Ali zbog ovakvih slučajeva gore (fudb.menadžer), pištolji samo miliciji, ostali tucite se rukama i nogama i ćao.

Nema to veze sa pištoljem,  lik je otišao lud u njihov stan, kuhinjski nož ili slomljena flaša bi lako napravili više sranja nego metak.

Link to comment
18 minutes ago, radisa said:
22 minutes ago, Pontijak said:
 
mali oftopik emoji3.png sta je bilo sa ogradom oko kuce? zasadio neke biljke, tuje ili slicno, da sakriju i time ulepsaju ogradu? eee cega se ja setim a ovako ozbiljna tema emoji3.png
 

Da, da... Imam super dvorište, gomilu tuja, lep travnjak... Dosta vremena traži, svaki dan bar sat, sat i po zalivam, tuje baš traže pažnju, kao i travnjak, ali baš dobro izgleda... Baciću slike kad stignem negde na odgovarajući topik...

 

e bas lepo :) malopre mi iskocilo iz secanja kada si pisao o idejama za ogradu ali sam zaboravio kada je to bilo, sve mi se cini nedavno a ko zna koliko je vremena proslo :) a i kazu da je rad u vrtu smirujuci, u svakom slucaju smisleniji nego zveranje po internetu, ja na zalost zivim u stanu pa ne znam kako je to ali bar nemam internet kod kuce :)

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...